Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Debrecent vagy Szegedet...

Debrecent vagy Szegedet ajánlanátok inkább?

Figyelt kérdés
Bocsánat a buta kérdésért, tudom, általában a legtöbb embernek a saját városa a legszebb, legjobb, de mégis, főleg, aki élt vagy járt már többször mindkét helyen, azoktól kérdezném. Elsősorban egyetemi, oktatási szempontból, melyik a diákcentrikusabb, melyikben lehet jobb az egyetemi élet, légkör. Melyikben nagyobb a közbiztonság, hol jobb a tömegközlekedés, hol vannak jobb albérletek, étkezők, stb. és hasonló kérdések, minden érdekelne, aki tud, nyugodtan írjon tapasztalatot ide vagy privátba is, nagyon megköszönném.

2015. jan. 15. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Egyértelműen Szeged. Tobbször jártam mindkét helyen, de Szeged már először is elvarázsolt.
2015. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Mindkét városban voltam egyetemista. Alap, hogy Szeged.
2015. jan. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Én is mindkét városban tanultam, így van összehasonlítási alapom.

Két - magyar viszonylatban igen jó egyetemről van szó. Az értékelésnél sokat számíthat, hogy melyik karra akarsz menni: az egyik itt jobb (valamivel) a másik ott jobb (valamivel)...

Az egyetemi életből, a légkörből az, hogy mit és hogy érzékelsz elsősorban - szerintem - leginkább rajtad, és a hozzáállásodon múlik. Érzésem szerint Szegeden lazább, míg Debrecenben "merevebb" a légkör.

A városokban viszonylag jó a közbiztonság (pl. Miskolchoz képest mindenképp), és mindkét városban jó a tömegközlekedés: új villamosok, jó trolik, jó buszok. (nem olcsó, de bérlettel viselhető) Az albérletek talán Debrecenben valamivel drágábbak. Étkezésre a lehetőség mindenütt remek, de a szegedi Kiskőrösi halászléje egyedülálló az országban...

Debrecen nagyobb valamivel, és Pest után a legjobb az infrastruktúrája, ami azt jelenti, hogy minden van.

Nagyon jó, hogy van egy működő nemzetközi repülőtere, így ügyes foglalással akár naponta mehetsz Londonba - alig drágább mint Pestre vonatozni - és időben sem sokkal több.

(a párom Londonban van, és innen igen könnyen repkedünk egymáshoz)

Ami miatt én Debrecenre voksolok az az, hogy - szerintem - sokkal több és jobb a sportolási lehetőség.

A cívis mentalitást meg lehet szokni - vannak annak pozitív oldalai is.

Minden összehasonlítás különben sántít, mert nagyon szubjektív, és a két egyetem, a két város között csak nüansznyi különbségek vannak hol ennek, hol annak az oldalára billentve a mérleg nyelvét.

Javaslom, hogy a döntésed előtt utazz el mindkét városba a te szemszögedből felmérni a lehetőségeket.

2015. jan. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem, nagyon szépen köszönöm a segítséget. Én igazság szerint Szegeden már voltam 1,5 évet a gyógyszerészkaron egyetemista (de az a matek miatt nem sikerült, most a részletekbe nem akarok belemenni), jelenleg nem járok egyetemre, de szeptembertől az orvosi és fogorvosi karok közül valamelyikre szeretnék menni, és ezért is szeretnék mérlegelni. Tehát Szegedet már ismerem nagyjából, tényleg jó a légkör, diákbarát város, VISZONT Debrecenben még egyszer sem voltam, ezért arra voltam kíváncsi, az mennyivel, miben lehet jobb/rosszabb Szegednél.
2015. jan. 16. 10:15
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Szeged szebb, de én is Debrecen mellett voksolnék. Sajnos nagyon nehéz olyan kérdéseket megválaszolni, hogy hol "diákcentrikusabbak" mert ez szak és ember függő... A tömegközlekedés jó mindkét városban, az albérletek Szeged szerintem olcsóbbak. Étkezés, fogalmam sincs, többnyire magamnak főzök.. :D
2015. jan. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Benedek5 válasza:
Szegedet! Debrecen egy lokálpatrióta város!😂
jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!