Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért hiszik azt a pestiek,...

Miért hiszik azt a pestiek, hogy aki nem pesti az elmaradott?

Figyelt kérdés

Ugyanakkor miért hiszi valaki azt, hogy ha pestre költözik akkor majd jobban fog élni?

Mindig megy ez a "vidéki" duma... egyszerűen nem értem.

Mitől más valaki ha pesten lakik? :)


2015. jan. 23. 15:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Semmitől nem más. Csak tudod, Pest a főváros... Szóval fontos hely. A pesti emberek büszkék arra, hogy ott élhetnek. Ebből kifolyólag némelyik kissé el van ragadtatva magától.
2015. jan. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Miért gondolják a nem pestiek, hogy a pestiek elmaradottnak gondolják a nem pestieket?

...

2015. jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalat. Én vidékről költöztem a fővárosba és jobban élek. Sokkal többet keresek, mint otthon akármikor is kaptam.
2015. jan. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
A pestiek azt gondolják, hogy ma a vidék olyan, mint 25 évvel ezelőtt. De ma már mindenütt van internet, kábel TV, okostelefon, a vidékiek ugyanúgy tudnak kommunikálni bárkivel, nem úgy mint régen, amikor még eléggé el voltak szigetelődve.
2015. jan. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én budapesti vagyok, az elmúlt 10 évben, amióta komolyabb szinten (és témákban) tudok interakciót folytatni a környezetemmel még egyetlen olyan "pestivel" sem találkoztam, aki a vidékieket elmaradottnak tartotta. Jelenleg egyetemre járok, a csoporttársaim nagyobb része nem fővárosi eredetileg, hanem vidéki, vagy határon túli. Senki sincs lenézve, sokan közülük a legtöbb budapesti ismerősömnél is értelmesebbek.
2015. jan. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt hiszi az korlátolt. Szerintem legbelül mindenki tudja hogy Budapest távolról sem a világ közepe, meg úgy egyáltalán Magyarország sem...
2015. jan. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Csak a vidékiek hiszik, hogy a pestiek lenézik őket, igazából mindenki pont szarik rá, hogy hol laksz.
2015. jan. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ez olyan, mint mikor egy nagyobb vidéki városban találkozol egy olyannal, aki mondjuk Börcsből ment fel, érdekel attól még, hogy honnan jött? Érdekel a település, mert azt mondta? Nem nagyon.
2015. jan. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

"Pest a főváros... Szóval fontos hely."


Attól, hogy a főváros még egyáltalán nem biztos, hogy fontos. Sőt egy koszfészek.

2015. jan. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ez Budapestről nem így látszik.

Itt tök mindegy, honnan jöttél, ha jó arc vagy befogadnak, ha egy büdösbogár akkor meg nem.

Senki nem nézi le a vidéken élőket.

Inkább nekik vannak frusztrációik, és ezt kompenzálják túl rendszerint.

Ilyenkor jönnek azok a tipikus mondatok:

- Abban a büdös városban hogy lehet élni?

- ÚÚÚÚtálom Pestet!

- Ott senki nem ismer senkit, mindenki közönyös

- Ha mi nem lennénk, ti már rég éhen haltatok volna

- stb...


Mindezt úgy, h közben a szülővárosomról beszélnek. Nem is gondolnak bele, hogy ez nekem esetleg rosszul esik.


De visszatérve a kérdésre, nincs lenézés az én ismeretségi körömben.

2015. jan. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!