Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek lecseréljem a gáz...

Szerintetek lecseréljem a gáz sütőt?

Figyelt kérdés

Vettem egy lakást és van a konyhában egy gáztűzhely, ez a sima legolcsóbb fajta, de nincs fölötte elszívó és ha vennék nem tudnám hova bekötni.


Van egy ablak, amit ha kinyitok, lehet hogy egy nagyobb szellő elfújja a gázt. Így nem tartom jó ötletnek nyitott ablaknál főzni. Csukott ablaknál meg megfulladok a gázszagban.


Szerintetek eladjam a gáztűzhelyet és tegyek oda egy elektromosat? Egy indukciós lapra gondoltam.


A gáztűzhelynek a sütő részében se nagyon érdemes sütni szerintem, gondolom a pizza is odaégne benne, mivel nem légkeveréses. Szikráztató sincs rajta, gyufával kell begyújtani.



2015. márc. 15. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
A dolog nem annyira egyszerű, bár a gázszagot kissé talán eltúlzod. A villanytűzhelynek megfelelő elektromos hálózatot kell kiépíteni (általában 3 fázis). Az ételszag okozta gond ezzel nem szűnik meg. Lehet kapni olyan szagelszívót, ami a zsírcseppeket fogja meg és szagtalanít, de nem kell neki kémény.
2015. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a Nora sütőt átszereltem pb palackossá, csövet és szelepeket cseréltem rajta . Az ereje jobb és olcsóbbra jön ki a földgázétól . Sütés után van szellőztetve télen , tavasztól őszig meg , kitárva vagy résnyire nyitom .
2015. márc. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én simán sütök pizzát nem légkeveréses gázsütőben úgy, hogy nem ég oda!


" meg megfulladok a gázszagban."


A gázsütő gázzal működik. Ha nincs rajta szikráztató, akkor meg kell gyújtani a gázt manuális módon 8öngyújtó/gyufa) és akkor nem fogsz megfulladni a gázszagban.


Ha ég a gáz és mégis gázszag van, akkor dobd ki a sütőt, mert nem 1005os az égés, avagy valahol szivárog a gáz.

2015. márc. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem ezer éves gázsütőm van, szinte mindent lehet sütni benne. Nincs elszívó, nyitott ablaknál nem fújja el a lángot a szél, akkora légáramlás nincs.
2015. márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hm. Akkor viszont az ablakot kell megcsinálnom úgy, hogy ne tudjon nagyra kinyílni.


Mert így nem merek otthagyni a konyhába semmit amit sokáig kell főzni.


Azt hittem, hogy gáz főzőnél kötelező hogy legyen elszívó.

2015. márc. 15. 20:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha égő láng mellet gázszag van, akkor sürgősen szakembert kellene hívni a szerkezethez.


Amúgy meg nyilván gázsütőben semmit sem lehet sütni, bizonyára azért építettek ilyen szerkezetet százmilliószámra évtizedeken át, mert a háziasszonyok külön élvezték, hogy MINDEN elégett bennük... :D

Attól, hogy nem tudsz kezelni egy eszközt, az még nem használhatatlan...

2015. márc. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!