Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen sütőt vegyek? Új...

Milyen sütőt vegyek? Új konyhám van, és most választom ki a sütőt. Vacilálok hogy beépíthető gáz, illetve villany legyen. Gázzal is lehet ugyan olyan jól sütni? Vagy csak villannyal?

Figyelt kérdés

Azért gondolkodom gázban, mert itt átalányba megy a gáz, és én szeretek sütni. Ezt a gáz sütőt néztem ki, de nem merem megvenni.


[link]


Azt írják, tud hőlégbefúvás-t, de nem hiszem hogy az ugyan olyan jó lenne mint a villany légkeveréses funkciója...


Nem tudom mi tévő legyek. Jó lenne egy villany, olcsóbb is lenne sokkal, viszont ez kb fél év alatt megtérül, ugyanis egyik ismerősünk vett sütőt, és állítólag neki 10 ezerrel lett több a villanyszámla mióta megy a sütő. Ötletek?


2015. márc. 14. 15:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen minősége van mostanában a gáznak, én villanyt vennék.

Anyunak gázsütője van, sokkal lassabban sül minden az utóbbi időben.

Egyébként áramot is lehet átalányban fizetni.

2015. márc. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mindenképp villanyt vennék, könnyebb tisztítani (főzőlap), gyorsabb, egyenletesebben süt, magyarán egyértelműen jobb.
2015. márc. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ezt jó tudni. MI ITT a gázt fizetjük átalányban, ahogy írtam.


Villannyal is spórolok. Minden izzóm led, 4-5 watt fogyasztással / izzó. Nem vettem észre hogy szar lenne a géz minősége, a régi öreg sütőmmel nagyon szépen tudtam sütni, de most elgondolkodtam, mivel szeretnék légkeverést. Már kipuhatoltam, hogy igen, ez amit linkeltem valóban légkeveréses, és ugyan úgy tud sütni mint a villany. :) Szóval, meg fogom venni ez már 80%. Mindenesetre köszi a választ.

2015. márc. 14. 16:01
 4/14 A kérdező kommentje:
2. főzőlapot már vetem. Egy elég komoly gáz főzőlapot. be is van köttetve. csak a sütőn gondolkodtam eddig. Hála a légkeverésnek ez is egyenletesen süt.
2015. márc. 14. 16:02
 5/14 A kérdező kommentje:
amúgy hogy gyorsabb, azzal nem tudok egyet érteni, azt még a legfanatikusabb is elismeri hogy a gáz hamarabb melegszik fel, hisz alapból ég benne a láng....
2015. márc. 14. 16:03
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hiába ég a láng, ha a gáznak nincs akkora fűtőértéke, akkor kevésbé meleg.
2015. márc. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Egy zárt térben ég láng, be van állítva 180 fokra, addig melegíti amíg el nem éri ezt a hőmérsékletet. Tudod, maxon megy a gáz. majd amikor eléri, visszavesz belőle. ha megint kell, megint ráad. Kizártnak tartom hogy ne érje el azt a hőmérsékletet amit a villany sütőd csinál. Mellesleg itt nem egy gagyi sütőről beszélünk. Saját tapasztalatom alapján, amikor volt nekünk villany sütőnk, kerámia lapos whipool, az sokkal tovább melegedett be, mint a nagyim ezeréves gáz sütője... ennyi.
2015. márc. 14. 16:25
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

A gázsütő szar.

Ennyi.

F#sznak kérdezel, ha utána nem fogadod el.

2015. márc. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"A gázsütő szar.

Ennyi. "


Ez aztán az érv. :)

2015. márc. 14. 18:02
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is tűzhelycsere előtt állok, így érdeklődéssel olvastam a sorokat.

Teljes mértékben egyetértek azzal a kedves válaszolóval, hogy a gáz energiaértéke rettenetesen leromlott,alig-alig ad hőt a sütőben, már nagyon kiszámíthatatlan egy süti vagy egy egybesült hús megsütése.

Maga a gáz nem lenne drága, mert a férjem kiszámolta, hogy 180 fokon egy órát járatva a sütő kb 40 ft-ot

fogyaszt.

Szerintem a villanysütő ennél többe kerül, úgy, hogy teljesen tanácstalan vagyok, hogy ilyen tűzhelyet vegyek. a főzéshez ragaszkodom a gázhoz, a villanysütőt meg sajnos nem ismerem.

Pedig most leginkább kombináltakat lehet kapni,és, hét kissé félek a magasabb villanyszámlától.

Bocsi, hogy okos tanácsot nem tudtam adni, mert én is csak egy leendő vevő vagyok.

2015. márc. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!