Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyibe kerülne és egyáltalán...

Mennyibe kerülne és egyáltalán megoldható-e, egy trekking kerékpár esetében, hogy a hagyományos shimano váltót lecseréljem Nexus 3-as agyváltóra?

Figyelt kérdés
Nem igazán használom ki a váltó nyújtotta lehetöségeket, azonban néha azért (ha évente egyszer elmegyek Balatont kerülni) jól jön pár sebesség. A mostani váltószettem nem igazán nyerte el a tetszésemet, ezért gondolkoztam, hogy átéppítettem egy Nexus 3-as agyváltósra. Hülye ötlet? A kerékpárom egy hagyományos 2013-as Mongoose 350 trekking csoda :)
2015. márc. 13. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a mostani jól működik, akkor nem sok értelme van átépíteni.

Ha mégis megteszed, akkor fűzetned kell egy kereket az agyváltóval, be kell szerezned hozzá egy megfelelő lánckereket és szereléket, meg kell venned a váltókart. Elképzelhető, hogy elöl is szükséged lesz lánckerék cserére.

2015. márc. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem a hátsó villa nem alkalmas agyváltó fogadására.A háromsebességes agyváltó meg nem alkalmas csak városi ballagásra.

A kismókusok innen válogatnának: [link]

2015. márc. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Váltókar+lánckerék+lánctányér(vagy hajtómű)+lánc+fűzés+agyváltó+bowden, szerelék.
2015. márc. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!