Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miben nyilvánul meg hogy a...

Miben nyilvánul meg hogy a pestiek bunkók?

Figyelt kérdés

csak szórakozásból olvasgattam az ilyen kérdéseket, és sokan voltak akik szerint a pestiek bunkók, de azt már senki sem indokolta meg miért bunkóbbak, mint akik nem pestiek? Szerintem ez ember függő, nem lakhely.

Tehát én indoklást szeretnék, hogy aki azt gondolja, hogy miért. És írjon példákat is.



2015. márc. 30. 13:41
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%

Nincs helyhez kotve. Neveles es termeszet kerdese a bunkossag.

Pesten meg azt mondjak, hogy bunko paraszt.

2015. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
olyan írjon aki szerint a pestiek bunkók és indokolja meg normálisan
2015. márc. 30. 13:56
 3/56 anonim ***** válasza:
81%
alapvetően a város és a falu közt vannak a különbségek. a pestet azért mondják sokan példának, mert az sokkal nagyobb város, ezáltal "jobb alany az általánosításhoz". Bár a pest és a kisebb városok közt is van nagy különbség. én azt mondanám, hogy azért mondják ezt, mert a lassabb élethez szokott emberek nem tudják elfogadni a városi, gyorsabban folyó életű emberek felfogását.
2015. márc. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim válasza:
100%
Szerintem (és magamból indulok ki) sok ember van kis helyen, többször botlik az ember kéregetőkbe, kötekedőkbe, kérdezősködőkbe, k*cs*gökbe. Ez kissé elfásítja az embert vagy legalábbis látszat falat épít maga köré a városi ember. Nap mint nap sérül az ember magánszférája a megállóban, büfében stb. Én ezt másképpen nem tudtam elviselni. Nem figyelni senkire, kikerülni mindenkit, az akadályokat. Meg kellett szoknom, hogy nem kell ráköszönni a szembejövő idősekre (azért nem "csókolomoztam" két hétig). Ha nem nézel át mindnenkin akkor látszik, hogy Te nem vagy odavaló és nem a legjobbfej lányok fognak veled szóba állni hanem betalál a söpredék. Viszont ha egy számomra szimpatikus emberhez mentem oda a fővárosban egy kérdéssel amit jómodorral tettem fel, értelmes választ kaptam. Ez a bunkóság szerintem arra vonatkozik, ahogy az emberek az utcán jönnek-mennek; belebambulva a horizontba, mintha Te ott se lennél. Falun nőttem fel (17 év), Pesten suli (2 év), már 5 éve egy kissebb városban élek, az aranyközép :). A falun ugye azt is megkérdezi tőled a szomszéd néni, hogy ma miért kilenckor mentél boltba, ezzel le is szólított és jön a többi kérdése. De ha van időd válaszolsz, mert ha nem akkor bunkó vagy, akár hol is laktál előtte...
2015. márc. 31. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm a válaszát, ám sejtettem hogy ez lehet, de azért vártam hátha más is így gondolja.

Én biztos nem laknék faluba, már csak azért se mert sokan mindent tudni akarnak róla, meg az h nincs ott semmi, mindenért be kell buszozni a legközelebbi városba és időhöz vagy kötve, mikor megy a busz.

Egyébként egy kisvárosban lakom, ez se rossz, de jobb lenne egy megyeszékhely.

(egyébként éltem már Pesten is)

2015. márc. 31. 13:41
 6/56 anonim ***** válasza:
82%
Sok az udvariatlan,pofátlan ember,meg a közönyös.Nem adják át a helyet az idősebbnek,vagy kismamának,az autósok agresszívak,a bszmegállóban egymást lökik fel az emberek.Mondjuk a problémák inkább a zsúfoltságból,meg a sokféle ember együttélésének nehézségéből adódik.Egy zárt közösségben az ember jobban meggondolja,hogyan viselkedik.De akit akkor látsz utoljára,könnyebben leszarod.
2015. márc. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
83%
Én is már évtizedekkel ezelőtt azt hallottam, hogy a pestiek bunkók. Ehhez képest mindig is pont az ellenkezője volt a tapasztalatom. Egyszer itt az oldalon azt írta valaki, hogy a felköltözött emberek a bunkók, a tőzsgyökeres pestiek nem. Hogy ebben mennyi igazság van, nem tudom, de ahogy írtam, nekem valóban több pozitív tapasztalatom van, mint negatív. Negatívra nem is emlékszem. Azaz egyre, de az egy idős bácsi volt, minden bizonnyal a rigolyás fajtából való.
2015. márc. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt a tapasztalatom, hogy nagyon pörögnek és mindent csak azonnal...ezt a stílust vidéken nehezen tolerálják és bunkónak titulálják. Szóval mentalitásbeli különbségből adódik ez...a mindent és azonnal...
2015. ápr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
36%

Én egy Balaton melletti kisvárosban élek. Iszonyatosan bunkónak találom a pestieket. Lejönnek ide és süt belőlük a lenézés, azt hiszik, attól hogy ők pestiek ők már valakik, mi pedig vidéki parasztok vagyunk. Továbbá türelmetlenek, udvariatlanok, nem tudnak köszönni, hiányzik belőlük az alapvető tisztelet és elvárják, hogy nyaljuk fényesre a seggüket, mert ők Budapestről jöttek. Arról nem is beszélve, hogy mindig mindenért kötözködnek. Tipikus példa, az utcánkban mindenki hétvégén nyírja a füvet, mert mindenki hétköznap dolgozik és hétvégén ér rá, akkor tud a kerttel foglalkozni. Ezzel senkinek nincsen semmi problémája, kivéve a pesti bunkónak, aki hétvégére lejön a nyaralójába pöffeszkedni és fűbe-fába beleköt. Másik példa egyik rokonom közösképviselő egy lakóparkban. MINDIG a pestiekkel van baj. MINDIG. Türelmetlenek, bunkók és intoleránsak, és elvárják, hogy mindenki őket szolgálja ki csak azért, mert ők pestiek.


Nem tudom, hogy Pesten, hogyan viselkednek a pestiek, de amikor lejönnek ide vidékre, mind játssza az istent, meg a kiskirályt.

2015. ápr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
9es azért ne általánosítsunk kérem :D ahogyan van pesti bunkó úgy akadnak vidéki bunkók is.
2015. ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!