Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti is éltetek Budapesten több...

Ti is éltetek Budapesten több évig "hiába" úgy, hogy a végén vissza kellett költöznötök így, vagy úgy vidékre?

Figyelt kérdés
Én egy 28 éves lány vagyok, 8 évet éltem Budapesten, Bármit tettem, bárhogyan, valahogy mindíg kilógtam Pestről. Dolgoztam ott, szinte bármit elvállaltam volna munkában, nem ragaszkodtam sosem ahhoz, hogy csak a szakmámban találjak. Vidéken születtem, és nagy reményekkel felköltöztem akkoriban még az exemmel. Aztán éltem egy ideig egyedül, majd megismerkedtem a mostani párommal. Bármi és bárhogyan is tettünk, az utóbbi időben semmi sem jött össze...Döntenünk kellett, mert sehogysem bírtuk tovább fizetni az albérletet, és mivel ő is vidéki, ezért úgy gondoltuk az ő szülővárosában kezdünk egy új életet. Hiszek a sorsban, nem bántuk meg, Neki itt máris jobban össze jöttek a dolgai, meg összességében a kettőnké is. Találtunk albérletet, ami olcsóbb, és nagyobb és szebb mint a pesti volt... Őszintén szólva, gyűlöltem már ott élni, és bár kényszerből jöttünk el örülök... Itt sokkal jobban érzem magam, viszont, munkahely téren én még keresgélek. Tapasztalatom van, nem félek, élvezem a virágok illatát, a madárcsicsergést, azt hogy itt nem rohannak az emberek, hanem inkább sétálgatnak, és hogy nem idegbetegek.. :) Szóval szivesen meghallgatnék más hasonló történetet is... Nem sajnáltatni szeretném magam, egyszerüen csak meghallgatni mást aki hasoonlóan járt. Rossindulatú válaszokra nem vagyok kíváncsi....

2015. ápr. 12. 00:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

En Bp-n szulettem, aztan kb 10 eves koromban elkoltoztunk. Sokszor visszamentem 1-2 evre, de most mar nem szivesen laknek ott megint.

Igaz, engem a nagyvaros nem zavar meg a nyuzsges, eltem mar tobb orszag fovarosaban is, inkabb az emberek buval ..szott mentalitasa es a hozzaallasuk zavar.

2015. ápr. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Én fordítva voltam mint te. Budapesten születtem, ott éltem mindig. Amikor férjhez mentem, a férjemmel úgy döntöttünk, hogy vidékre költözünk, az ő szülőfalujába, mert ott könnyebb lesz. 8 évig éltem vidéken, és képtelen voltam megszokni. Annyi minden új volt, annyi minden zavart, hogy nem bírtam tovább. Mivel a házasságunk is tönkrement, így válás után visszamentem Budapestre. Mintha a lemerült elemeim újra feltöltődtek volna.

Szerintem sokat számít, hogy gyerekként ki hol élt. Mivel te vidéken éltél, te azt szoktad meg. A csendet, nyugalmat, hogy mindenki ismer mindenkit, hogy a szomszéd azt is tudja mikor fingottál utoljára. Én a nyüzsgést, a zajt szoktam meg. Én azt szoktam meg, hogy télen ha este 5-re érek haza akkor is meleg lakásba megyek ha éjfélkor akkor is.

2015. ápr. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Meg tudlak érteni.

Én itt születtem Pesten.

Sok ismerősöm van, akik vidékről jöttek de alig van már belőlük egy pár mert elegük lett, nem bírták és odébb álltak.

Az egy dolog, hogy folyton cikizték őket a tájszólásukért, meg, alapból más a vidéki ember egy kicsit emberségesebbek, nyugisabbak, szokni kell a pörgést.

Én bennszülött létemre utálom ezt a várost.

Amúgy szép lenne mert ezek a száz éves házak, a történelmi külső stb...de már nem bírom.

Elegem van élhetetlen.

Koszos, zajos, zsúfolt, büdös, mindenki rohan, ideges, az emberek arrogánsak, már nem ismerem a szomszédaimat sem. Régen itt egy jó közösség volt most meg azt sem tudom, ki lakik mellettem. Minden második lakás albérlet jönnek-mennek, nem érdekli őket, ha belerondítanak egy kialakult közösség életébe elvégre ha nem tetszik nekik odébb állnak.

A járműveken régen kényelmesen utazott az ember de már jó ha egyes járatokra felférek.

Itt van a fél ország eddig egy lakásban 1-2 ember élt esetleg egy család most meg egy falka valóságos munkásszálló egy-egy lakás.

A nagyvárosi ember pláne a fővárosi - szinte mindenhol a világon szerintem - mindig is többet képzelt magáról egy külön állatfaj.

Sokan lenézik a vidékieket habár ez már valahogy enyhül mert elég multi-kulti lett a város.

Viszont egyre gyakrabban tapasztalom, hogy idejön egy-egy vidéki fiatal a maga egészséges vidéki egyszerűségével, barátságosságával és egy nagyképű, jaszkarizós arc lesz belőle és így megy haza, hogy ő a nagy fővárosban dolgozik és otthon, hogy le vannak maradva.

Na ezt utálom.

Én szívesen mennék vidékre. Régi álmom egy kertes ház, egy kis kertészkedés a saját kertemben. Paradicsom, paprika, bab, borsó, spenót, hónapos retek már így is van cserépben:)

De sajna vidéken nincs munka a lakásom sem ér sokat...szóval én itt születtem de menekülnék.

Meg tudom érteni azokat, akik vissza fordulnak.

Amikor a falusi rokonaimnál vagyok úgy érzem megállt az idő és olyan szép, nyugis minden a mindennapi gondok ellenére is az emberek is mennyire másak.

2015. ápr. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Én is laktam Pesten, amikor oda jártam suliba (tavaly), aztán haza költöztem, mert nem bírtam azt a kib.szott várost a sok gyökér rohanó, mindent leszarok idiótát, az emberek suttyó hozzáállását. Azóta felsőoktatásban tanulok egy másik városban, ami tetszik, de ha elvégzem akkor azt tervezem, hogy haza költözök és itt keresek állást a környékbeli városban (jó eséllyel jó munka). Vidéken, otthon élhető körülmények között nem egy kis szaros panelba szorítva. Különbözőek vagyunk, nekem ez kell. Pesten nagyon nem éreztem jól magam, ami idegileg, lelkileg is meglátszott, a nyomait még mindig takarítom magamból. :D Szóval nyugi ezzel nem vagy egyedül. Öröm arra kelni, hogy a madarak csiripelnek és nem a villamosra.
2015. ápr. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Nyugati határszélen, megyeszékhelyen születtem és nőttem fel, Pesten jártam egyetemre. Akkor, fiatalon imádtam a pezsgést, rengeteget jártam színházba, moziba, koncertre, alternatív zenei klubokba. Amit nem bírtam, az a kosz, a szemét, a hihetetlen nemtörődömség az emberektől egymás és a környezetük iránt, no meg az a kisebbségi negyed, amihez foghatót addig nem láttam. Nem értettem a nagydumás, belül semmi pesti szuperegókat sem, akik egy közismert Dante-idézetnél csak néztek rám, hogy ez honnan van - a leghülyébb volt osztálytársam ott "vidéken" kapásból értette volna, miről beszélek...Aztán megszülettek a gyerekeim, és alig vártam, hogy hazaköltözhessek - meggyőződésem, hogy Budapest alkalmatlan hely gyereknevelésre (kivéve talán a budai oldalon néhány kerületet.) Madárcsicsergés itt sincs sokkal több, városban élek, de az emberek sokkal józanabb gondolkodásúak, kulturáltabbak, összehasonlíthatatlanul jobb a közbiztonság. Szeretek 1-2 napra ellátogatni a fővárosba, európai viszonylatban is nagyon szép (különösen este), rengeteg a szórakozási lehetőség, de tartósan nem tudnék ott élni.
2015. ápr. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Jó érzés, hogy ennyien vagyunk, köszönöm a válszokat. Olyan jól esett, hogy vannak még rajtam kívül, akik így éreznek, hogy gondoltam, csinálok ennek egy facebook oldalt, ha gondoljátok, jelöljétek be, és írjatok oda is !!!

Belinkelem: [link]


De ha valamiért nem jönne be az oldal neve:Vidékiek Budapestre, majd egyszer vissza vidékre Várlak titeket.. :)Alkossunk egy jó kis közösséget :)

2015. ápr. 12. 02:00
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Én fordítva voltam így,tudom,a "hiába" Budapestre szól a kérdésben.

Bp.-en születtem,de 14 éves koromtól 41 éves koromig vidéken éltem három helyen,ebben volt egy kis falu is.

Semmire nem jutottam,lenyomorodás,leszegényedés,munkanélküliség,leigénytelenedés,"kihalt" világ volt számomra.

Emberi kapcsolatok tekintetében csak a másokat kihasználó ravaszparaszt volt maximum,sumák kétszínű embereket ismertem csak,akik kifelé a becsületes vidéki men-t mutatták.(ezzel nem szeretnék általánosítani!)

4 éve vagyok Bp.-en,van jó munkahelyem,barátaim,lakásom,lehetőségeim.Van élet,kényelmesen közel van minden,nagyon jól érzem magam.

Úgyhogy én fordítva látom a dolgot,de szerintem nagyon sokat számít,hogy ki hol nőtt fel.

2015. ápr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én 1évre költöztem fel Pestre egyedül,addig bírtam fizetni az albérletet.Munkát nem találtam,pedig jelentkeztem mindenhova.Barátokat sem találtam,viszont az emberek velem mindenhol kedvesek voltak,örültem hogy senki nem ismer,szóval ez az egy nagyon tetszett benne,meg az is hogy 1perc alatt elértem 20boltot,vagy amit akartam.Visszajöttem,mint környék jó(tó,levegő,erdők,stb),de itt az emberek nagyon gonoszak-irigyek-nagyképűek,így nem is beszélek szinte senkivel.
2015. ápr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%
A videkiek nagykepuek? Szerintem forditva, de ez nem lakohelyhez kotott. Ma is atutaztam pesten, sok suttyo cigany a villamoson es az erdektelenseg az emberek arcan, ami par pillanat alatt atragad a masikra, bar ez szubjektiv, de meg mindig a videki kellemes eletre szavazok. Kell egy auto es a kenyelem kozelebb hozhato pl. Bevasarlas, szorakozas
2015. ápr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
9-es, rengetegen kiköltöztek az agglomerációba (pl. barátnőmék is), amíg nincs gyerek, addig oké. Utána viszont számolni kell azzal, hogy az M3-on, M1/M7-en vagy a Szentendrei úton reggel 7 és 8 között elviselhetetlen a dugó iskolaidőben, a különórákra (sport, zene, akármi) meg kell oldani az eljuttatását, én pont ezért írtam, hogy nem nevelnék gyereket ott, mert naponta rágnám tövig a körmömet, hogy a kölök egyedül utazik tömegközlekedéssel. Velem megtörtént, hogy fényes nappal részeg roma kiszúrt a buszon, leszállt utánam, megütött és el akart rángatni magával, hiába kértem segítséget, volt, aki elfordította a fejét, egy idős házaspár pedig megállt bámészkodni.(!!!) Mindez a Margit-híd budai hídfőjénél, ami nem egy elhagyott környék...Szerencsém volt, felbukkant egy rendőrautó, a benne ülők se foglalkoztak a szituval, de a pasi megijedt és elment. No, ezért nem laknék ott, pláne gyerekkel.
2015. ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!