Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti is éltetek Budapesten több...

Ti is éltetek Budapesten több évig "hiába" úgy, hogy a végén vissza kellett költöznötök így, vagy úgy vidékre?

Figyelt kérdés
Én egy 28 éves lány vagyok, 8 évet éltem Budapesten, Bármit tettem, bárhogyan, valahogy mindíg kilógtam Pestről. Dolgoztam ott, szinte bármit elvállaltam volna munkában, nem ragaszkodtam sosem ahhoz, hogy csak a szakmámban találjak. Vidéken születtem, és nagy reményekkel felköltöztem akkoriban még az exemmel. Aztán éltem egy ideig egyedül, majd megismerkedtem a mostani párommal. Bármi és bárhogyan is tettünk, az utóbbi időben semmi sem jött össze...Döntenünk kellett, mert sehogysem bírtuk tovább fizetni az albérletet, és mivel ő is vidéki, ezért úgy gondoltuk az ő szülővárosában kezdünk egy új életet. Hiszek a sorsban, nem bántuk meg, Neki itt máris jobban össze jöttek a dolgai, meg összességében a kettőnké is. Találtunk albérletet, ami olcsóbb, és nagyobb és szebb mint a pesti volt... Őszintén szólva, gyűlöltem már ott élni, és bár kényszerből jöttünk el örülök... Itt sokkal jobban érzem magam, viszont, munkahely téren én még keresgélek. Tapasztalatom van, nem félek, élvezem a virágok illatát, a madárcsicsergést, azt hogy itt nem rohannak az emberek, hanem inkább sétálgatnak, és hogy nem idegbetegek.. :) Szóval szivesen meghallgatnék más hasonló történetet is... Nem sajnáltatni szeretném magam, egyszerüen csak meghallgatni mást aki hasoonlóan járt. Rossindulatú válaszokra nem vagyok kíváncsi....

2015. ápr. 12. 00:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
44%

Sok ilyen kijelentést olvastam, hogy: koszos, büdös, gyereknevelésre alkalmatlan, az emberek nem foglalkoznak egymással, nagy tömeg Budapesten.

Na de melyik kerületben? Mert hogy van belőle 23 is. Nemcsak a belvárosból áll ez a város. Ott van például a vidékiesen élhető XVII. kerület, vagy a XVI, XVIII. kerület is, vagy a kertvárosias XIV. kerület, amelyek mind nagyon csendesek, vagy van bennük csendes kertvárosi övezet. Budán pedig ott van az I-II-III-XI-XII-XXII. kerület, ami mind viszonylag csendes zöldövezet.

A VI-VII-VIII-IX-X-XIII. kerületekbe én sem szívesen költöznék, márpedig a vidékiek nagy része itt talál olcsó szállást és így Budapestnek csak ezt a részét látják és ismerik meg. Mivel hirtelen csöppennek bele ebbe a nyüzsgésbe, nem is várható el tőlük, hogy körbekirándulják a várost, de azért nem árt tudnotok, hogy Budapestnek is vannak csendes, nyugodt, zöld részei.

2015. ápr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Utolsó! Igen, vannak, csendes szép zöld részei, ahova egyedül szinte sosem mertem menni, mert féltem az ott élő hajléktalanoktól, vagy drogosoktól- Egyébként én a Budapesten töltött 8 évem alatt éltem Csepelen is a XXI. kerületben és hiába volt csendesebb, meg zöldebb, a tömegközlekedés megkeserítette a mindennapjaim, mivel a vidékiek többnyire dolgozni mennek a fővárosba, így azt nagyrészt a belvárosban teszik. És hiába lakik valaki a zöld övezetben, ha minden nap, órákat utazik a belvárosba, aztán munka után haza. Addig látja a zöldebb övezetet, amíg kilép az ajtaja elé. Én sem tudtam értékelni a margit szigetet, mert hiába laktam tőle 10 percre éveken át, 12 -14 órás munka nap után/előtt sem energiám, sem kedvem sem volt kisétálni, és szerintem nem vagyok ezzel egyedül...!
2015. ápr. 17. 08:57
 13/14 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó előtti vagyok:

Ki pontozott le?? Teljesen igaz, amit írtam, úgyhogy szóljon, aki lepontozott!


Utolsó:

"Igen, vannak, csendes szép zöld részei, ahova egyedül szinte sosem mertem menni, mert féltem az ott élő hajléktalanoktól, vagy drogosoktól-"


Tudni kell, hogy hova szabad bemenni. A külkerületekben, amiket írtam, nincs, vagy alig van csöves, drogossal meg még sosem találkoztam pl 17. kerületben. Egyébként kicsit túl is reagálod a dolgokat, ugyanis nem a sínek mellé, meg a népligetbe kell menni, ha zöldövezetbe vágysz.


"És hiába lakik valaki a zöld övezetben, ha minden nap, órákat utazik a belvárosba, aztán munka után haza."


Én fél óra alatt bent vagyok a munkahelyemen, pedig 17. kerületben lakom. A Blahától is 40 percre lakom. De említettem itt XIV. kerületet is, ami szintén majdnem teljes egészében zöld övezet és majdnem a belvárosban van. Kicsit azt érzem, hogy sokan nem igazán ismeri Budapestet, mégis tényeket írogatnak az ismeretlenről...


"Addig látja a zöldebb övezetet, amíg kilép az ajtaja elé. Én sem tudtam értékelni a margit szigetet, mert hiába laktam tőle 10 percre éveken át, 12 -14 órás munka nap után/előtt sem energiám, sem kedvem sem volt kisétálni, és szerintem nem vagyok ezzel egyedül...!"


Itt a munkahelyeddel van probléma, nem Budapest zöldövezete tehet róla, hogy te 12-14 órázol és emiatt nem mehettél sétálni, nézelődni.


Lehet lepontozni a bunkópestit...

2015. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
40%
én a 17.-ben laktam és ott sokkal kevesebb a csöves, meg a drogos, mint bent. Nem értem miért nem mentél kimenni
2015. ápr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!