Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van okom félni? Vissza fognak...

Van okom félni? Vissza fognak jonni?

Figyelt kérdés
Pár hónapja félek itthon. Régebbi, nem túl szép kertesházban lakunk, kutyánk van. Eddig az ajtot sem zártuk, viszont találtunk làbnyomokat, és csavarhúzókat a kertben, valamint hallottuk őket. Én előtte is hallottam lépteket, mocorgást, de a többiek csak ezek után hittek nekem. Megemeltük a kerítést, de én félek, főleg, hogy az utcában tobb helyen is követték példànkat. A kertben es a házban sincs nagy érték. Be fognak törni? Egy kutya megoldást jelenthet? Minden tanácsot szívesen fogadok. Hajnali 1 és képtelen vagyok aludni
2015. ápr. 13. 01:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát a kérdés az hogyha meghallanád hogy valaki bejött akkor mernél-e valamit tenni.


Egyébként azt sem írtad hogy lány vagy, vagy fiú.


Szóval én is kertesházban lakom és elég nagy kert van ahol kb. egy egész bűnözői csoport elbújhatna.

Viszont kettőnket az különböztet meg egymástól hogyha hozzám valaki betör azt közömbös arccal élve eltemetem.


Na most amit ajánlani tudok és fogtam el így embert az a következő:


Veszel vékony damilt amit horgászáshoz használnak (filléres cucc auchan-ban 100 ft)

Szóval a damil egyik végét kötöd valami oszlophoz vagy bármihez ami tart, a másik végét pedig sörös vagy borosüveg nyakához. A többit nem nehéz elképzelni.

Bejárathoz, járdára, ösvényre bárhova kihelyezed ahova ember beteheti a lábát. Érdemes többet csinálni egyébként nehogy az egyiket észre vegye.


Remélem nem kell mondani hogy amikor a borosüveg eldől lehetőleg ne puha földön legyen mert a betörőt maximum onnan fogod észrevenni hogy halálra röhögi magát.


Amikor én ezt csináltam állandóan csörömpölt az üveg macskáktól meg tudomisén mitől de embert nem találtam eleinte.

Aztán egy szép napon egyszercsak eldőlt az üveg fényes nappal és az ablakon kinézve láttam az emberi alakot, halkan kinyitottam az ablakot majd ráordítottam az emberre. Hát szerencsétlen villanyóra leolvasó majdnem összefosta magát és vigyázállásban állt amíg kimentem.


Egyébként csak azért raktam ki a damilt mert kénytelen voltam tárolni egy drága cuccot kint egy olyan helyiségben amit nem lehetett bezárni, mert egyébként ha csak a kertbe jön be valaki nem is tudom mit csinálna esetleg lenyírná a füvet unalmába mert semmit nem találna amit el lehet vinni, esetleg még bánatában berakna egy milliót mert látná hogy innen nincs mit elvinni.


Esetleg helyi zsaruknak nem árt elmesélni hogy mi történt és akkor éjszaka járőrözzenek párszor felétek vagy ilyesmi.

2015. ápr. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es! Te vagy a Király!!!

Ezt én is kipróbálom!

2015. ápr. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Villanypásztor? Megölni nem fogja a betörőt, de egy nagyot csap rajta és elmegy a kedve.(Nyilván nem az utcai kerítésre, hanem bentebb, ahol nem fogják meg véletlenül!)
2015. ápr. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

17 éves lány vagyok, szoval ha a házba is bemerészkednek maximum ordítok és megpróbálom hívni a rendőrséget

Ez az üveges dolog nagyon jó :D

2015. ápr. 13. 19:02
 5/7 A kérdező kommentje:
Szóltunk a rendőröknek, voltak is járőrözni párszor, de nem hiszem hogy sokat számítana...
2015. ápr. 13. 19:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Írjatok ha fogtatok valamit :-)
2015. ápr. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, van! Be fognak menni, bar valoszinuleg akkor, mikor nem vagytok otthon. Az uveges otlet nagyon tetszik nekem is, de ha nem vagy otthon, nem sokat er.. Ha csak attol felsz, hogy ellopnak Teged :), akkor egyszerubb a dolgod, foleg, ha szereted az allatot es van ra helyetek. Szerezz be egy nagytestu orzo-vedo kutyat. Szoba johet mondjuk: Bullmasztiff, Bernathegyi, Dog. Komondor es Kuvasz a legjobb, de azokhoz erteni kell, nem valo kezdo kutyatartoknak. Hihetetlen biztonsag erzetet ad egy ilyen joszag jelenlete. Ha anyagilag nem vagytok tul jol, akkor egy kozeptermetu meg mindig szoba johet, pl Nemetjuhasz. Ha tudod, tartsd a lakasban ejszakankent, (a Komondort es Kuvaszt semmikepp) ha nagyon felsz. Meg jobb, ha ketto van beloluk, bar ez nem mindenkinel megengedheto, hely es penzhiany miatt. Legyen a kertben mozgasra kapcsolodo nagy fenyereju vilagitoeszkoz. Legtutibb, ha emellett valamifele riasztorendszert is bekottettek, kamerakkal. Sokba kerulhet de megeri. Szoba johet meg emellett vasalt zarak az ajtokon, biztonsagi uveg az ablakokra, teasaer a parna ala. Hatar a csillagos eg, csak gyozzetek fizetni. Minel tobb minden van ezekbol (a kutyatol kezdve) annal nyugodtabban alszol majd ejszaka.
2015. ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!