Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagyon idegesítőek a szomszéda...

Nagyon idegesítőek a szomszédaink. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Egy idősebb párról van szó. Egyébként kedvesek, segítőkészek, úgyhogy nem szeretnénk rosszban lenni velünk, de amit csinálnak néha, az nagyon idegesítő.

Állandóan tudni akarnak midenről velünk kapcsolatban. Ha gyalog jön haza valamelyikőnk, mindig megállítanak, órákig tudnának beszélgetni. Akkor is beszélnek hozzám, ha mondjuk épp telefonálok. Nem lehet nyugodtan kimenni, kiülni az udvarra, mert nem hagynak békén.

Gyakran hallgatóznak a ház mellett, ezt már többször észre vettem.

Mindig hol voltatok, hová mentek, mit csináltok, stb. És ezt minden áldott nap.

Múltkor olyan személy jött hozzánk, akivel nem akartam találkozni, erre a szomszéd néni már szaladt, hogy itthon vannak, és segített kiabálni.. Ha jön hozzánk egy rokon, és már mennének haza, még pár szót váltanánk a kapuban, akkor is szalad..

Ha jön a postás, mit hozott?

És sorolhtnám még órákig.

Én nagyon örülök neki, ha a szomszédot érdekli, hogy vagyunk, engem is érdekel. De ami sok,az sok. Néha szeretnék csak úgy kiülni az udvarra, nyugodtan.

Mit tehetnénk, hogy mindenkinek jó legyen?


2015. ápr. 13. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs más megoldás mint hogy udvariasan megkérni őket olyan magatartásra ami nem zavar téged.

Bár ahogy írtad jóban vagy vele, de ha nem hazsnál, márpedig megesküdnék hogy nem fog érteni a civilizált kérésből, akkor te is elkezdesz tőle kérdezősködni. Mindent ami csak eszedbe jut. Milyen alsóneműt visel, milyen gyakran cseréli, stb. Hátha ebből kapcsol.

---

Például a társasházban hajnali kettőkor tévét bömböltető szomszédom sem szokott érteni a szép szóból. Sőt arrogánsan azt felelte hogy mi közöm hozzá. Erre nem szóltam többet hanem úgy kezeltem őket mint az állatokat. Vagyis addig püföltem a betonfalat teljes erőből egy nagy kalapáccsal amíg csend nem lett. Majd sértődötten megjegyezte hogy úgy megijedt a püföléstől, micsoda dolog ez. De a többi szomszéd ha tehette volna akkor tábornokká léptetett volna elő, hisz ők még csak szólni sem mertek hanem kialvatlanul mentek dolgozni, némelyik veszélyes munkakörben. Én nem szívbajoskodtam, hanem volt úgy hogy a villanyóráját is lekapcsoltam. Majd az idióta egy szál bugyiban ment ki a folyosóra visszakapcsolni, de a huzat meg bevágta az ajtaját és mutogathatta klimaxos háját az egész lépcsőháznak. Értek a lakatosmunkához de csak azért sem mentem ki kinyitni az ajtaját, hisz akinek van energiája és pofája másokat zavarni, annak pénze is van az éjszaka kihívott zárszervizesre vagy aludjon a kukatárolóban ahova való.

2015. ápr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nálunk is iyenek pedig fiatalok,nem kell törődni megunják,ha látják nincs eredménye a sok susmus-nak.
2015. ápr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csakis az a megoldás, hogy megkéritek őket, hogy hagyjanak titeket békén, ne kérdezősködjenek. Természetesen udvariasan, bár ettől még simán lehet, hogy megsértődnek. Ezt is vegyétek számításba, az viszont még rosszabb (szerintem), ha emiatt haragban lesztek.
2015. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Unatkoznak. Viszont jobbak, mint a házőrző kutya vagy biztonsági rendszer :) Légy kedves, de ne avasd be őket mindenbe. Lehet, hogy még szükségetek lesz rájuk, ráadásul minek rontanál el egy jó viszonyt.

Tanuld meg azt a mondatot: Ne haragudjon Marika néni, nagyon-nagyon sietek, majd beszélünk. Ha hazamész: jaj, most várok egy fontos hívást, mennem kell. Légy találékony. Az ismerősök ilyenek ám, faggatóznak. Viszont ha szükséged lesz valamire, tudsz hozzájuk fordulni.

2015. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én bevágok általában egy negédes mosolyt, olyan igazi elcseppenőset, amin látszik, hogy mű, ezt kb 3 másodpercig, majd faarccal annyit mondok, hogy ühüm, aham de meg sem állok, másra nézek, másra koncentrálok és megyek tovább, mintha ott se lenne. Ez eddig az összes ilyen ellen hatott.
2015. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!