Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Anyám szerint mosógép és...

Anyám szerint mosógép és tűzhely nélkül nem lehet meglenni. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Mivel nincs pénz gondoltuk ezek nélkül is megleszünk, mikró lesz a konyhában, főzni nem tudunk úgysem, szóval tűzhely nem tudom minek kéne egyáltalán. Mosógépnek sem látom értelmét, azt a 2 ruhát naponta kimosom kézzel és kész.

Vagy ez így nem lesz jó szerintetek sem? Miért?


2015. ápr. 21. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lelked rajta. Én nem tudnék meglenni ezek nélkül,az biztos.
2015. ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem lennék meg nélkülük. Nincs időm kétnaponta mángorolni a ruháimat, annyi idő alatt, míg a mosógép elintézi, mennyi minden mást lehet csinálni!

Főtt kajára pedig igényem van, szeretek főzni, úgyhogy azt sem tudom nélkülözni.

De teljesen mindegy, az én igényeim nem = a tieitekkel. Ha nektek jó, akkor teljesen rendben van így.

2015. ápr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mások az anyukád és a te igényeid...
2015. ápr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mosógép hiánya még elmegy, sőt bizonyos ruhák anyaga még tovább is tartja majd az állagát, ha nem gépben van koptatva. Viszont számíts arra is, hogy nem fogod tudni olyan tisztára mosni, mert kézzel nem tudsz olyan hőfokon mosni, mint egy gép. A fehér ruhák hamar sárgává vagy szürkévé válnak majd. És egy ágynemű kicsavarása is fincsi mulatság lesz, vigyázz a derekadra!


A tűzhely... Hát ti tudjátok, de anélkül én éhen halnék. Állandóan drága készételeket venni, meg nem friss főtt ételt enni....


De ezek szerint internet az marad, ugye? ;-))

2015. ápr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
A mikro valóban tudja helyettesíteni a tűzhelyet, pláne, ha valaki tud is megfelelően ételt készíteni vele és nem csak melegítésre használja. A napi kézi mosás nem gazdaságos és a kezet sem kíméli, de egy ideig nyilván el lehet lenni mosógép nélkül is.
2015. ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 qqqxxx válasza:
40%

Azert gondold meg a kovetkezot: amit a mikroban keszitesz, az tobbnyire rossz minosegu keszetel, a mikroban valo melegites meg alapbol nem egeszseges, foleg nem, ha csak azt hasznalod...elofordulhat, h egy ido mulva vissza fog utni ez a fajta taplalkozas, es lehet, h nem fogod tudni, h mitol vagy rosszul-ettol.

Amugy kavet hogyan akarsz a mikroban fozni? xD

A mosogep meg...hat te tudod, ha van kedved lavorokban kezzel dorzsolgetni a ruhakat, mint 50 evvel ezelott, akkor tegyed.....foleg telen lesz prima, amikor szakadadig csavarod a ruhat, es meg ugy is csak 2 nap alatt szarad meg, vagy ha foltos dolzsolgetheted mososzappannal, amig meg nem fajdul a kezed....elvegre tkp. aram sem olyan fontos, lehet gyertyat is hasznalni, meg koran lefekudni :-)

Nem tudom, de nem vmi racionalisak a sporolasi elkepzeleseid...

2015. ápr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mosógép nélkül nem lehet szerintem meglenni max. akkor ha máshol mosatsz. Pl. Az ágyneművel törölközővel mi lesz? Kézzel ki sem tudod csavarni, a kezedet a mosószer tönkre fogja tenni. Két embernél a ruhák is gyorsan összejönnek ám. Ha állítólag egyikőtök sem tud főzni, akkor igazi házitündérek lehettek képzelem a kézzel mosást mennyire élvezitek majd.


A tűzhely más, esetleg vegyetek egy egy zónás indukciós lapot akár (még a zománcos edény is megy rajta, alig van, ami nem) az olcsó, nem fogyaszt sokat sem és tudsz főzni rajta mindenfélét. Rántottát csinálni, főzni rizset, tésztát, sütni olajban ezt-azt stb. ilyen alap dolgokat mindenki tud és a főtt kaja jó is. Mikróban nem lehet mindent, akkor sem, ha grillezik meg ezer funkciója van. De a sütő tényleg olyan, hogy azt lehet nélkülözni, akár még örökre is, ha főzni van min.

2015. ápr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik nélkül sem tudnék meglenni. Amikor rossz volt a mosógépem kézzel kellett mosnom néhány hétig. Ahogyan előttem mondták, a póló még csak elmegy, de amikor ágyneműt, farmert, függönyt, kabátot kellett mosni, az kész rémálom volt. Ilyenkor a meleg víz és a mosópor miatt véresre sikáltam a kezeimet és mivel nem tudtam centrifugázni a kabát napokig nem száradt meg. Pulóvernél úgy jártam, hogy mire kézzel kicsavartam teljesen eldeformálódott.

Hál' istennek tűzhely nélkül még nem voltam. Azt még elfogadom, hogy valaki esetleg menzával, étteremmel vagy készételekkel ezt ki tudja váltani, bár spórolás szempontjából ez is felejtős.

2015. ápr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet lenni nélkülük,hogy ne lehetne, csak kérdés érdemes e magad xopatni.. Mikróval mit spórolsz? Semmit. Veszel egyplatnis rezsót 3 ezer magyar ft-ért, már tudsz főzni. Bár mikróval is lehet ügyesen főzni, főleg ha grilles.

Mosógép egy mosásra fogyaszt 60 ft-ot+ 30ft víz. megéri ezen spórolni? Szerintem nem. Használtan meg kapsz 10ezerért egy automatát. De vehetsz egy hajdú centrifugát használtan már ingyen is kapsz szerintem, legalább facsargatni nem kell a ruhákat.

2015. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!