Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panel lakás, felső szomszéd,...

Panel lakás, felső szomszéd, albérlők. Teljesen eláztatták a konyhámat. Mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Műszaki meghibásodás nincs. A szerelő szerint valamit kiöntöttek (sokat) és az folyt le a gázcső mellett a konyhában. Hívtam a főbérlőt aki intézte a biztosítón keresztül, de a biztosító nem fizet, mert nem műszaki ok. A főbérlő sem fizet mert ő nem csinált semmit...az albérlők sem borítottak ki semmit...(ezt mondják) Viszont nálam egy hatalmas folt van a plafonon. :-(
2015. máj. 14. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van felelősségbiztosítás a lakáson, akkor kell fizetnie a biztosítónak, tök mindegy, hogy milyen okból áztattak el.

Ha nincs, akkor a tulajnak, aki majd ráterhelheti a bérlőre.

Egyébként el tudom képzelni, hogy nem tőlük jött, hanem egy nagy esőnél beáztál. Persze attól függ, hol a folt. De nálunk már volt ilyen, hogy a plafon az ablak felé vizes volt, ahogy a viharban az ház összeeresztésénél bevágott a víz.

Egyébként meg, ha ők nem, akkor a te biztosítód fizet.

2015. máj. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is fentről jött le valami. Annyit tudsz csinálni, hogy a főbérlővel megbeszéled, hogy a festéket és a festési munkálatoknak az árát hárítsa át az albérlőkre (valószínűleg nem lesz egy horribilis összeg). Ha nem egyezik bele, akkor megmondod, hogy szólsz a közös képviselőnek, hogy intézkedjen ez ügyben. Hidd el, ez hatásos lesz.
2015. máj. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a lépcsőháznak is kell, hogy legyen biztosítása. Beszélj a közös képviselővel.
2015. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A biztosító fizet. Én az alsó szomszédot áztattam el, mert takarításkor kivettem a mosógép csövét a kádból és elfelejtettem visszatenni. Egy két órás pamut mosás végén jött fel a szomszéd, hogy erőteljesen ázik, mi a fene van... Állt a víz az egész fürdőben, előszobában nagyon gáz volt. A biztosító kifizette nekik, pedig a hülyeség sem műszaki ok. Nálunk amúgy a lépcsőháznak van biztosítása, meg a lakásoké is a közösköltségből van fizetve, így tuti mindenkinek van, nem tudom máshol hogy működik.


De amúgy máshol meg mi ázunk fentről és tényleg nem a felső szomszéd miatt, hanem mikor esik akkor az a vízelvezető cső "izzad" és a plafonon tök úgy néz ki körülötte, mintha ott folyna le a víz a felső szomszédtól. Holott csak izzad a cső ahogy jön le végig és ez meglátszik a plafonon is. Gondolom alattunk is ez van. Addig fel sem tűnt, míg ki nem szedtük a beépített szekrényt, mert nem látszott..

2015. máj. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valamit próbálok intézkedni.
2015. máj. 16. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!