Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Debrecenből Pécsre költözni?

Debrecenből Pécsre költözni?

Figyelt kérdés
Melyik vàros jobb közbiztonsàg, állàs (munka) elhelyezkedès, fizetès ès letelepedès szempontjàbòl?

2015. máj. 23. 13:59
1 2
 11/20 Amazone válasza:
84%
Pécset nem ismerem, Debrecenben lakunk 2 gyerekkel. Belváros, panel. A környéken jó a közösség. Nekem is, páromnak is jó munkahelyünk van. Szeretünk itt élni, ha költöznék, akkor már csak és kizárólag külföldre. Vannak itt is sötétebb részek, de leginkább külső részeken. Melót meg attól függ, mi a végzettségetek, milyen kompetenciáitok vannak. Amúgy mindenhol van bűnözés, ha ezt ki akarjátok kerülni, költözzetek egy tanyára, ahol 5 km-en belül nincs semmi, vagy leginkább a Holdra.
2015. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%

Én viszonylag jól ismerem mindkét várost (Pécsről tegnap jöttem vissza 10 napi ottlét után) és az a véleményem, hogy ha Debrecenből el akarsz költözni, akkor csak külföldre menj, mert nem a városokkal van a baj, hanem az országgal, az elmúlt évtizedekkel...

Szerintem Debrecen magasan veri az összes magyar (határom belüli) nagyvárost, kiemelkedően jó az infrastruktúrája, jók a lehetőségek a fejlődésre - így a munkahelyekre is.

A menekültek csak egy körzetben jelentenek veszélyt, de az sem lesz sokáig így.

Pécsett menj el (ha mersz) a cigánytelepre, aztán gondolkozz!

Van persze sok sokkal jobb város Debrecennél, de azok nem az országhatáron belül vannak...

2015. máj. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
44%

Mert külföldön nincs gond? Ott mindenhol éjjel-nappal bármelyik környéken lehet mászkálni?

Hát én már nagyon sok helyen voltam, Európában nincs olyan ország, ahol ne jártam volna már. Nem volt olyan hely, ahol jobban biztonságban éreztem magam, mint Magyarországon. Minél nagyobb egy város, annál több olyan hely van, ami veszélyes. Mindenhol van "gettó". Csak nyugaton nem cigányok laknak azokon a környékeken.

2015. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Felejtsd el, b--i egy város ez .

Ha csak nem kaptál felkérést egy jól fizető munkahelytől .

2015. máj. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
22%

"Igen valóban tök biztonságos város. Egy nőt megöltek, egyet csak megerőszakoltak az elmúlt két évben, meg néha van némi késelés is. És ez csak ami a TV-be bekerül. Lökött már fel a cigány csak azért mert neki úgy tetszett, és ismerősömet is akarta már megerőszakolni részeg hajléktalan Pécsett. Baromira észnél kell lenni, mert nappal valóban többnyire biztonságos, de éjjel akár a Széchenyi téren is lehet hatalmas balhé".


Miért tűnik nekem úgy, hogy te direkt keresed azokat a helyeket, ahol van valami balhé ? xD

Pécs alapból olyan rosszindulatú emberekkel van tele, hogy ilyeneket az egész ország nem hordott a hátán .

Legyen szó, kétkezi munkásról, orvosról, nővérről, bolti eladóról, ügyintézőről, igazgatóról, tanárról, munkanélküliről ..

Sötét egy város .

2015. máj. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
38%

Van itt valami mániákus Pécs-Fan, aki kimondottan az én válaszaimat húzza le ?


Jól mehet sorod ottan .

2015. máj. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
82%

Akkor megemlíteném, hogy az egyetemekkel, főiskolákkal teli városrész a másik legveszélyesebb pont .

Úgy este 21:00-től másnap reggel 5:00-ig frankón neked támadnak a részeg hallgatók .

2015. máj. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
48%

Ugyan már... Debrecenben meg késsel fenyegettek és kiraboltak fényes nappal egy nőt néhány hónapja, vagy talán féléve(?)... Most ennyi erővel sehova ne költözzön, mert ilyenek minden nagyobb városban előfordulnak, ha nem is sűrűn.


Debreceni vagyok, lassan 25 éve és még életembe nem raboltak ki. Sok jó iskola van, és vannak munka lehetőségek is még ha nem is olyan sok ahogy azt kéne. De sztem keleti városhoz képest még ne is panaszkodjunk...

Pécsen rokonaim élnek, akik nagyon normálisak és személy szerint én imádom Pécs elhelyezkedését. Hiába az egész életes nagy síkság - ami nálunk van - számomra nagyon vonzó egy hegyes vidék. :) Pécs látnivalóba biztos pompásabb és szórakoztatóbb. Ha biztos munkahelyem lenne Pécsen, amit még szeretnék is illetve nem lenne családom akik itt élnek én habozás nélkül költöznék.

Készíts egy listát pozitívumokkal és negatívumokkal mindkét lehetőséggel kapcsolatban és dönts aszerint.

2015. máj. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
65%

17:

Őőő, én itt lakok a POTE, TTK, BTK, Pollack környékén, és az egyik legbiztonságosabb környék a városban. Neked támadnak a részeg hallgatók? Nem vagy egy kicsit paranoiás? Mert ha a Meszest mondod, akkor azt mondom igazad van, de az Egyetemváros???


Kérdező, egyébként ne költözz Pécsre, mert a város haldoklik, kevés a munkalehetőség, egyre kevesebb. Ha már költözöl, akkor külföld, vagy ha vállalod a vele járó kellemetlenségeket, akkor Budapest.

2015. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
26%
Menj inkább Szegedre vagy Győrbe
2015. máj. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!