Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen egyedül élni egy...

Milyen egyedül élni egy bérházban? (fizetni a csekkeket, dolgozni, takarítani stb)

Figyelt kérdés
2015. jún. 20. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld ki:D
2015. jún. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem szeretem az önállóságot, de kénytelen vagyok, mióta nagymamám meghalt. Vele élni könnyebb volt, mert mindent megcsinált helyettem, pedig dolgoztam már akkor is, de a háztartással nem kellett foglalkoznom. Először kemény volt, mert mosogatni sem akartam, főzni sem, takarítani sem, annyira el voltam kényelmesedve. De hirtelen a nyakamba szakadt minden és nem volt aki megcsinálja helyettem. Így hát kénytelen belejöttem.


A saját lakásomban azt csinálok amit akarok, ez jó, de egyedül lakni nem szeretek, hiszen nem vagyok remete és nem bírom nincs kihez beszélni, szeretek kötődni valakihez, megosztani mindenemet és éjszaka félek is egyedül. Amikor teljesen egyedül laktam, nagyon szenvedtem. A párommal nagyságrendekkel jobb. Mellette biztonságban érzem magam. Bár ő egy lusta gyerek, de én is és hát annyiból jó, hogy nem cseszeget semmivel.

A háztartást viszont nekem kell egyedül csinálnom, mert ő nem hajlandó rá.


Néha fizikai fájdalmat érzek hogy dolgoznom kell álmosan és nem akarok, máskor meg szórakoztat a munkám és büszke vagyok rá. Hangulatfüggő.


Csekket befizetni nem szeretek, az olyan mintha a pénzt az ablakon dobnám ki, de nem kérdezi senki hogy szeretem e. Muszáj, ugyanis nem engedhetem hogy kikapcsolják az áramot, a netet, vagy bármit.


Akkor van minden rendben, akkor érzem jól magam, ha tudom tartani magam a megszokott életszínvonalamhoz.

2015. jún. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szonata ***** válasza:
Szép nagy családommal éltünk együtt. Nehéz volt, én voltam a "pénzügyminiszter". Szerettem a sok feladatot, a soha véget nem érő folyamatot, este elégedetten feküdtem le. Nehezen adtam ki a kezemből a munkát.A gyerekek felnőttek, külön otthonukban élnek és ezt az állapotot is szeretem. Szépítek, változtatok, nem zavar az egyedüllét, mert nem vagyok magányos és volt másképpen is. A csekkbefizetés egy hónapban egyszer, egy csekk nem fárasztó, a többit otthon két perc alatt online. Alkalmazkodni kell az életadta helyzetekhez, megtalálni az adottban a szépet, érdekeset. Az évek múlása ezeket a szakaszokat is alakítja, mi pedig megtaláljuk benne úgy a helyünket, hogy jól érezzük magunkat.
2020. márc. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!