Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a teendő azzal az emberekke...

Mi a teendő azzal az emberekkel aki nincs tekintettel arra, hogy itt laknak mások is?

Figyelt kérdés

A lakótársamról lenne szó, aki abszolút nincs tekintettel arra, hogy laknak együtt vele.

Mindketten nők vagyunk én 23, ő 25 éves, nem régóta lakunk így, de én már nem bírom.


Van egy heppje, hogy ő tejterméket nem eszik ( nem allergia miatt )és mikor elment bevásárolni szépen megkértem, hogy hozzon tejfölt mert én a tésztára azt szeretem, de nem hozott, meg mikor eleve ő a soros a bevásárlásnál, mindig csak magára gondol. Valami paleó diétát is folytat és mikor az van, főzni sem tudok magamnak, mert egész más kajákat eszik, mint én, mikor meg ezt mondom neki, vérig van sértve.


Amikor pedig éjszakázásból hazajövök mert dolgoztam és aludni szeretnék, ő bömbölteti a zenét ( operettet ráadásul, amit minősíthetetlen műfajnak tartok, meg ilyen sikítós opera zenéket. Lehet mondani, hogy kultúrátlan vagyok hozzá, nem érdekel. )és mikor megkérem, hogy halkítsa le, vagy tegye fejhallgatóra, sőt oda is viszem neki a fejhallgatót, vérig sértődik, hogy ő miért nem hallgathat zenét, miért fosztom meg ettől az örömétől.


Tetejében még ugráltat is, és ha nem moccanok azonnal, megsértődik, persze ha én kérek valamit, az más, akkor mintha meg sem hallaná.


Gyakran csinálom meg helyette a házimunkát és amerre jár le kell kapcsolnom utána a villanyt, mert ha rajta múlna egész nap égve maradna, mikor bevág a nap, akkor is.


Abszolút nincs tekintettel arra, hogy én vele lakom.

Mit tegyek? Közösen béreljük a lakást, csak így van pénzünk fenntartani, elköltözni nincs pénzem és nehézkes, neki sem lenne elég pénze ahhoz, hogy egyedül fenntartsa a lakást vagy legalábbis eléggé szűkölködne, kics*szni meg nem szeretnék vele.


Üdv 23/L



2015. jún. 21. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

De hiszen ő folyamatosan kibaxik veled... akkor te miért nem akarsz vele kicseszni?


Egyébként más megoldás nincs. Vagy beszélsz vele, hogy szedje össze magát, vagy valakinek mennie kell.

2015. jún. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szard le, ha megsértődik, csessz ki vele te is, ő is azt teszi veled.

Magasabb lesz a villanyszámla? A nagyobb részét ő fizeti, ő nem tudja lekapcsolni. Kell neki valami a boltból? Nem viszed.

Aludna? Bömböltesd a zenét.

Majd észhez tér.

Ha meg ezt nem akarod, keress másik albit. Ki mint vet, úgy arat, ugyebár.

2015. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
tyű, és én még az enyémet hittem neccesnek, pedig ő csak nem takarít...
2015. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam, de azzal ,,érvel" hogy ő is ember, vannak dolgai és hogy fogadjam el..

Viszont mikor én is ezt mondom, azt mondja, hogy de ő milyen fáradt, meg lestresszeli a meló és legalább itthon hadd csinálja úgy a dolgait, ahogy ő szeretné.

2015. jún. 21. 12:28
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy keríts másik lakótársat, ő már nem fog változni az tuti. Nem lesz egyszerű.
2015. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hármas, cseréljünk lakótársat, mindjárt jobban megbecsülnéd a tiedet :DD
2015. jún. 21. 12:33
 7/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg, de ilyen tutyimutyi nem lehetsz. Értem én, hogy te vagy a jófej, de nem kell kiszolgálnod őt.

Ebből a helyzetből csak úgy tudsz kijönni, hogy a sarkadra állsz. Majdnem teljesen saját életet élsz és még az albérletben is totálisan máshoz kell alkalmazkodnod, akkor mire jó az albérlet?

Vagy lefektetitek a közös szabályokat, vagy nem érdemes tovább tartani ezt a helyzetet vele. Neked is ugyanúgy megjár a pihenés otthon, mint bárki másnak.

2015. jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Tükröt tarts neki, pont azt csináld amit ő. ha rád szól mond azt amit ő mondott mikor te rászóltál.


Bevásárolni főzni meg mindenki egyedül menjen ,ne a másikat bízza meg.Te se hozz neki semmit amit kér ,de te se kérj tőle semmit és kétfélét főzzetek. Legjobb ha a kommunikációt is leminimalizálod a jóreggelt szia csá szintig . Vagy költözés.

2015. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kérdező, nem akarlak megbántani, de miért szolgálod ki, csinálsz meg neki dolgokat, mintha te lennél az anyja?

Főz magának amit akar, azt vesz magának amit akar, neked nem kell hozzá alkalmazkodni, takarítani sem kell utána! Ha ő sz@rik rád, akkor te is ugyanúgy tojhatsz az ő fejére, ne érdekeljen téged egy fikarcnyit sem, hogy megsértődik.


Vagy pedig keresel másik albit, mert ő szerintem nemigen fog már változni sajnos.

2015. jún. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A társbérlő az csak társbérlő.

Te érte nem tartozol felelősséggel, és nem kell lesned minden kívánságát, mert nem vagy se a gyámja, se a szolgája. Én biztos nem takarítanék utána, egye meg a kosz, csak a saját részemet takarítanám, és nem főznék rá, nem vásárolnék be neki.

Ha ő nincs tekintettel rád, te miért vagy rá tekintettel? Ha ő tojik arra, hogy neked mi a jó, te miért lesed minden kívánságát? Itt van a kutya elásva.


2-féle megoldás van.

1. Folytatod tovább a gyámsági/anyuci szerepet, és azt fogod észrevenni, hogy szépen a fejedre nő, semmibe vesz, és természetesnek fogja venni, hogy te vásárolsz be, te takarítasz, te főzöl, stb, míg ő semmit sem csinál.


2. Sarkadra állsz, és nem fog többet érdekelni, ha megsértődik. Neked abban a lakásban ugyanannyi jogod van mint neki, nem kevesebb. Ne vásárolj be neki, ne főzz neki, ne takaríts utána, bömböltesd a zenét, vagy mondd meg neki a magadét, hogy eleged van a viselkedéséből.



Ha nem ért a szóból, akkor sajnos muszály lesz megoldani, hogy elköltözz. Biztos, hogy vannak olcsóbb albérletek is.

2015. jún. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!