Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak? Lehet rossz...

Mit csináljak? Lehet rossz hatással a fiamra?

Figyelt kérdés
Pár éve költözünk a jelenlegi lakhelyünkre és a szomszéd sráccal nagyon összebarátkozott a fiam.Mivel a fiam 12 éves és az apja nagyon kiskorában elhagyott így lehet,hogy egy apafigurát lát benne,de nem épp a legjobb példakép a számára.Még nem értheti 12 évesen így hiába próbálok beszélni neki.A szomszéd gyerek 19 éves, alapjáraton rendes, udvarias srác, de az életvitele nem épp szokványos.Egyedül lakik itt, a szülei meghaltak.A fiamat szokta tanítani focizni,meg szokta elvinni focizni is, de kicsit aggaszt, hogy egyszerre hozza haza a fiam és egy lányt akivel aznap este fog lenni.Hetente két három lányt visz haza és mindig mások.Néha látom az emeltről mikor a házuk udvarán a haverjaival szórakoznak és nem egyszer láttam, hogy drogot fogyasztottak(füvet,valami tablettákat és port is láttam már).Az egy dolog, hogy mikor a gyermekemmel van nyilván figyel ezekre a dolgokra, de akaratlan is mutathat rossz példát neki.Mi a véleményetek erről?
2015. júl. 17. 11:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én nem engedném a gyerekem vele barátkozni, előbb-utóbb ő is "beletanul" a 19 srác életvitelébe.
2015. júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Duenna ***** válasza:
100%
Beszélgessél a fiaddal, és hívd fel a figyelmét a negatív dolgokra, amiket itt most leírtál. Egy 12 éves fiú elég értelmes már, hogy megértse, mi a helyes, és mi nem az. A fiadat pedig jobb lenne lefoglalni valamilyen sporttal, vagy hasonló korú osztálytársával. Hívd meg magatokhoz ezeket a hasonló korú társakat, legyen valami közös program, közös kirándulás, és akkor elképzelhető, hogy elhagyja azt 19 éves srácot, aki nem hozzá való sem korban, sem életvitelben.
2015. júl. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!