Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédom fel tud helenteni...

A szomszédom fel tud helenteni engem, ha havonta 2 alkalommal hangosam hallgatom a zenét úgy fél órán án hétköznap munkaidőben?

Figyelt kérdés
Mélynyomós hamgfalam van, és őt akkor is zavarja, ha épp nincsen otthon.

2015. aug. 3. 02:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hát, bocsánat, de azért kissé egyoldalúak a vélemények. :)

Mellékesen megjegyzem, ha valaki az én fatetőm szélének függőlegesétől számított 3 méterre tüzet gyújtana, akár kis tüzet is, én sem örülnék neki, és erősen csodálkozom, hogy ettől (csak ettől) le van hülyézve az illető... Ugyanis, már a sláger is megmondta, hogy a tüzek fellobbannak... :D

Szóval, azért az is kérdés, hogy a szomszédnak van-e oka rá, hogy ne szeresse a hangos zenét. Most nem jogi okra gondolok, hanem emberire. Én például a munkaidő felét éjszaka töltöm, és a szomszédaim, ha látják, hogy reggel jövök haza, akkor a garázsukban kalapálnak, nem pedig az udvaron. Aztán lehet éppen valami betegsége is. Ezekről nem esett szó, hogy nincsenek.

De ami a jogot illeti, azért joga inkább a csendhez van mindenkinek... Íme: 195. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el.

2015. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"vízszintesen 3, függőlegesen 8"

;)

2015. aug. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!