Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg rossz vidéken (falusia...

Tényleg rossz vidéken (falusias) környezetben élni? Mert sok ismerősöm lecserélné a panelos Bpi életét azért!

Figyelt kérdés

De sok ismerősöm meg költözne fel Budapestre, hogy nagyon rossz vidéken(pl óránként jár csak a busz ki a faluból) azt mondják, nem történik semmi, a kocsmába gyűlik össze mindenki, az egész falu(ha pár 100 fős) ismer, és csámcsognak rajtad, ismerkedni nem lehet annyira, ha vásárolnod kell be kell menned a közeli városba azt mondják nagyon rossz ilyen pár 100 fős faluban élni!


De sok ismerősöm meg panelban lakik Budapesten, és lecserélni a panelját erre a kis pár 100 fős falucskára inkább! Hogy van kert, jó levegő, csönd, nyugalom.


Melyik a jó/rossz?


Tényleg egy pár 100 fős faluban nem lehet mit tenni? Ritkán jár a busz, és unatkozol, mindenki ismer téged, és tudnak rólad mindent?


2014. márc. 3. 20:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is szívesen élnék falun, ahol van egy nagy kert ahol tudok termelni kaját is, eleget...

A tömegközlekedés meg nem gond :D

2014. márc. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem itt falusias környezetben a nyugalmat, hogy nincs túl nagy zaj, forgalom, viszont ettől függetlenül egy nagyobb városban szívesebben laknék, ahol van kb. minden ami kell. Falusias meg városi életnek is van előnye meg hátránya.
2014. márc. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet találni a középutat is, pl. egy vidéki kisváros.

Nekem sem a nagyváros, sem a kis falu nem tetszik . Egy 15000 fős kisvárosban lakom a belvárosban, ez pont megfelelő.

2014. márc. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki mást preferál, és az ember hajlamos mindig arra vágyni, ami nincs. Függ attól is, hogy ki mit szokott meg, milyen környezetben nőtt fel. Függhet attól, hogy mennyi idős, milyenek az életkörülményei, vagy épp milyen a családi élete. Erre a kérdésre nem lehet objektív választ adni. Én Budapesten éltem 33 évet, aztán külföldön egy kisvárosban, és most itthon vidéken. Nem tudnék visszamenni Bp-re. Kismama vagyok, és most jól esik a nyugalom és jól jön az a kert is. Kamaszként vagy szingliként másképp láttam dolgokat...ez természetes.
2014. márc. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
75%
mi Budapestről költöztünk le falura én mindig alig várom hogy mennyek vissza Budapestre rokonokhoz nagyon unalmas busz nincs nem hogy óránként van mikor 3 óráig nem megy 1 darab se bolt fél 3 ig van de 1 órás ebéd szünet van. Közeli város 10-kor nyit minden 5 kor zárás de ha extra dolog kell pl motoralkatrész vagy valami egyéb akkor rendelhetsz internetről. A falu közösség pedig kb azt hiszi mind hogy ő csinálta a spanyol viaszt ( inkább az öregebbek ) tisztelet a kivételnek. Amugy tájnak meg térnek jó csak mivel az emberek befordultak nagyon nem tudod kivel ki baromkodoni magad a téren :\ szóval nekem annyira nem jön be :D
2014. márc. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Én egy kis faluban nőttem fel, most Budapesten lakok.

Ami jó a falusi életben, az a jó levegő, nagy udvar, veteményeskert, nyáron kifeküdhetsz az udvarba napozni, és a saját zöldségeidet eheted.

De nincs munkahely, nincsenek szórakozási lehetőségek, az emberek hiába ismerik egymást, nem alakul, vagy csak ritkán alakul ki közöttük erős baráti közösség (kivéve az idősek, ők nagyon jóban vannak egymással), én úgy látom, hogy mindenki csak azért tölti az idejét a másikkal, mert "ő van itt". És a közlekedés rémes ha nincs autót. Óránként egy busz? Maga lenne a luxus, 3-4 óránként jár, hétvégén napi 2.

Én az ismerősök helyében inkább egy családi házat vennék a város szélén, vagy max egy kisvárosban. Sajnos falun manapság nehezen lehet megélni..

2014. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
5-ik vagyok bár mi Budapesten nem panelba laktunk hanem kertvárosban
2014. márc. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Általában mindenki másra vágyik, mint ahol él. A falusiak előszeretettel költöznek városba, a városiak meg falura.


Az igazság az, hogy mindennek vannak előnyei is, és hátrányai is.


Nagyváros. Valóban minden van, ha az ember el akar menni szórakozni, vásárolni, stb, nem kell mást tennie, csak felszáll a 10 percenként járó buszra/metróra/trolira/villamosra, és már ott is van. Cserébe viszont el kell viselni a zajt, a tömeget, sokszor a koszt és a szennyezett levegőt is. Sokszor még a szomszédaidat sem ismered. Pár parkot leszámítva minden csak beton és aszfalt. A lakóhelyed pusztán egy pár helyiségből álló panel. Még a közvetlen szomszédságod is csak amolyan névtelen, arctalan tömeg. Persze, ennek is van előnye, senkit nem fog érdekelni, hogy ki vagy, és mit csinálsz.


Falu. Csend és nyugalom van, nem az autók és buszok zajára kelsz fel reggel, hanem madárcsicsergésre. A lakóhelyed általában egy kertes ház, nem csak egy pár szobás panel. Még ha valaki nem is híve a falusi életmódnak, állattartásnak, kertészkedésnek (mert ugye attól, hogy ott élsz, még ez nem lesz kötelező), akkor is ha kedved tartja, kimehetsz az udvarra vagy a kertbe, akár csak egyet sétálni vagy "kiszellőztetni a fejed". A környezet sokkal emberibb, mint a panelrengeteg. Persze, ennek is van hátránya, ami gondolom, nyilvánvaló, sok minden nincs helyben, és mindenki tud(ni vél) mindenkiről mindent.


Azért pár tévhitet is eloszlatnék.

"óránként jár csak a busz ki a faluból"

Nagyon eldugott, megközelíthetetlen kis falunak kell lenni ahhoz, hogy ezt így elmondhasd. A legtöbb átlagos kis faluból naponta 30-50 busz- és/vagy vonatjárat indul a közeli városba. De még ha tényleg csak óránként egy indulna, azért az sem katasztrófa. (Egyébként meg jellemzően olyan településekre szoktak városból kiköltözni, ahol átlagon felüli az infrastruktúra.)

"ha vásárolnod kell be kell menned a közeli városba"

Ez sem igaz. Vegyesbolt még a dél-dunántúli aprófalvakban is van, ami persze, nem egy TESCO, de a legtöbb dologért nem kell bemenned a városba.


"Tényleg egy pár 100 fős faluban nem lehet mit tenni?"

Ez kb. ugyanolyan, mint ha azt kérdezném: tényleg egy panelban nem lehet mit tenni?

De... bármit meg lehet tenni, amit otthon megtehetsz. HA pedig szórakozni akarsz menni, az a lakótelepen sincs helyben. Persze, faluban igazodni kell a buszmenetrendhez, ami kicsit ritkásabb, mint a városi helyi járatok, de időben és macerában nem sokkal több.

"Ritkán jár a busz, és unatkozol"

A ritkát már kifejtettem, az unatkozás meg nem településfüggő.


#5: azért kíváncsi lennék, melyik falu az, ahonnan 3 óránként megy nap közben busz...


"nincs munkahely"

Valóban, nincs annyi munkahely, mint egy városban. Na de - mint már mondtam - ott sincs minden helyben. Attól, mert településileg ott van a munkahelyed, még valószínű, buszoznod/metróznod/autóznod kell pár km-t, mire a lakóhelyedtől elérsz a munkahelyedre. Az pedig, hogy a négyes-hatoson ácsorogsz a munkába menet reggelente 20 percet, vagy a Mánfa-Pécs útvonalon, lényegében édesmindegy.

"nincsenek szórakozási lehetőségek"

Való igaz, a rendszerváltással párhuzamosan a falvak is elkezdtek leépülni, ez tény. Bár azért focipálya minden faluban van, ahová a gyerekek kimehetnek rúgni a bőrt, a falusi mozik sajnos tényleg kihaltak, de mint már mondtam, semmi nem gátol meg abban, hogy bemenj egyet mozizni/iszogatni/bulizni a városba.

"az emberek hiába ismerik egymást, nem alakul, vagy csak ritkán alakul ki közöttük erős baráti közösség"

Na, ez pont, hogy a falura nem igaz. Ez inkább a kis- vagy közepes méretű városok sajátossága, hogy úgy látásból azért mindenki ismer mindenkit, de igazából nincs köztük kötődés.

Változatlanul, esetedben is érdekelne, hogy melyik település az, ahonnan 4 óránként megy busz a városba?

2014. márc. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Lilikécske ***** válasza:
100%

Városban élek, de a barátom falusi. 20 km-re lakik, egy 350 fős falucskában. A falu közepén van egy ábécé, ahol a napi élelmiszereket meg édességet meg lehet venni. Nyitva van minden nap 4-ig. Biciklivel 5 perc a szomszéd falu, ahol van ajándékbolt, és az ábécé is 5-ig van nyitva.

Busz óránként jár, forgalmasabb időben óránként több is. Ha elsétál a külterületre (5 percnyire van tőle), ami egy forgalmasabb út mellett van, ott óránként 3 busz szokott menni.

Ez lenne akkora katasztrófa?

2014. márc. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó kis faluban lakni de két dolog nekem fontos. Legyen a közelben egy nagyváros munkahely és legyen autó. Autó nélkül halál egy falu szerintem,csak nyugdíjasoknak való akiknek már minden mindegy és hozza a pénzt a postás. De ha kocsi van ,akkor kb fél óra alatt bármi elérhető,feltételezve a város közelségét.

Panelban viszont soha nem mennék nagyon visszataszító számomra a papírfalú kaptárakba szorított élet. Minden áthallatszik ,mindenért feljelentgetnek ,nincs nyugalom nincs élettér . Olvasom néha a kérdéseket itt és hüledezek mik mennek a lakásokban és mennyire áthallani mindent

2014. márc. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!