Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédom fái atlógnak...

A szomszédom fái atlógnak hozzám belelóg az ereszcsatornába. Szóltam neki a visszavágás miatt de nem érdekli. Sajat ktgen ha megcsináltatom ki kell fizetnie vagy az önkormányzat segít?

Figyelt kérdés
Ez által nekem eldugult az ereszcsatornám. munkás embert kellene fogadnom. Már egyszer fogadtam és mondta hogy hiqba tisztitja ki ha a fák rálóganak és a szomszéddal vágasam le ezeket vagy ő is megcsinálja 8 ezerért.számlával drágább lenne gondolom.
2015. okt. 4. 14:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Most is átszóltam neki és qzt mondja ha le merem vágatni feljelent. Hova fordulhatok?
2015. okt. 4. 15:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne csináltasd meg, őt kell rákényszeríteni valahogy, hivatalos úton.
2015. okt. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen de hogyan? Ma is szépen odamegyek hozza mondani, először jön azzal hogy nincs fűrésze aztán mikor mondom hogy hívni kell valakit akkor, és lenne is valaki akit tudok, mondja hogy ha levagatom feljelent engem... Vajon hova kellene fordulnom?
2015. okt. 4. 17:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nem jelenthet fel, ő okoz kárt neked. Fordulj a jegyzőhöz, ő felszólítja a veszély elhárítására, ha nem vágatja vissza a fát, még meg is bírságolják.
2015. okt. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hell-ikon ***** válasza:
90%

Nos, az a helyzet, hogy te a szomszédod engedélye nélkül nem vághatod le azt a faágat, ami átnyúlik hozzád, tudom hülye dolog, de ez van. Viszont neked meg lehetőséged van a jegyzőnél birtokvédelmet kérni a szomszédod ellen, ugyanis az a nagy büdös helyzet, hogy az átnyúló faággal birtokháborítást követ el (amiről valszeg fogalma sincs).

PTK. szomszédjogokkal foglalkozó részében találhatsz erről részletesebb infót, vagy -egyszerűbb szerintem- eleve a jegyzőnél érdeklődni.


Ha megindítod a birtokvédelmet akkor majd a jegyző fogja kötelezni, hogy az eredeti birtokállapotot ezen téren állítsa helyre.

2015. okt. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!