Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hol élnétek szívesebben, ha...

Hol élnétek szívesebben, ha csak a két véglet közül lehetne választani? Egy apró faluban vagy egy nagyvárosban, mint például Debrecen? Milyen habitusú emberek vagytok? Szeretitek-e a pörgést?

Figyelt kérdés
Jómagam egy nyugodt, visszahúzódó ember vagyok, nem igazán szeretem a nyüzsgést.. Szeretek bekuckózni, pláne ezeken a hideg, téli estéken. Persze ettől függetlenül néha kimozdulunk a barátnőimmel bulizni. Én egy kicsi faluban lakom, de ezt az életet nem cserélném el semmiért.. Tény és való, hogy egy nagyvárosban mindent megtalálhatunk, amire csak szükség van, habár a zajt nem szeretem. Igaz, hogy falun kevés a lehetőség (gondolok itt a munkára elsősorban), viszont remek a levegő. Az emberek barátságosak (talán túlságosan is, mivel egyesek hajlamosok belemászni a másik intim szférájába), viszont a városi emberek sokkal tartózkodóbbak..

2015. dec. 18. 16:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
nagyváros
2015. dec. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Alapból egy apró falu szélén élek (eddig Győri panelpatkány voltam) és maga az ottélés része jobb, csöndesebb, frissebb a levegő, de mikor vasárnaponként 4 óránként jár a busz (hétköznap kb óránként de valami zseni kitalálta hogy a déli és a 2 órási között hétköznap se kell semmi) ott azért elküldöm a halálba a falut mert lehetetlenség úgy odaérni bárhova hogy ne toporogj ott idő előtt 30 perc - 2 órával.
2015. dec. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
engem falun megenne a penész, még igy is megesz
2015. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Fingkirály ***** válasza:
100%

Igen, a 12-es jól leírta, eldugottabb, távolibb helyen tényleg nyugisabb, csendesebb, és még csak nem is feltétlenül kevesebb lehetőséggel (munkalehetőség persze igen, de általában nagyváros környéki falvakból, ha vki nem vállalkozik helyben, akkor bejár dolgozni a városba).


Viszont nagyon találóan leírta, a tömegközlekedés kis hazánkban ilyen nem fősodorban levő helyekről tragédia, tényleg (én is debreceni vagyok) a munkatársaim közül jellemzően azok, akik a város környékéről ilyen háromszámjegyű mellékút vonalán levő 20-30-40 kilométerre levő faluból járnak be dolgozni, na ők azok, akik már hajnal háromnegyed hatkor bent kukorékolnak a munkahelyen - és nem feltétlenül azért, mert ők ezt így szeretik, csak egyszerűen így jár a busz, vagy ekkorra érnek be, vagy elkésnek :P

2016. jan. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Baranka ***** válasza:
Mindkettőnek van előnye hátránya. Falu előnye.jó levegő, esetleg lehet gazdálkodni ha érez persze késztetés és erőt hozzá az ember. Hátránya: közlekedés lehet nem jó , kevés kikapcsolódási lehetőség, hétvégén semmi élet. Nagy város: nagy zaj, zsúfoltság stb stb. Előnye mindig van valami program, kikapcsolódási lehetőség. Jó közlekedés. Debrecenben egyszer voltam virágkarneválon, nagyon tetszett a város, hangulatosnak tűnt nekem legalábbis :-)
2016. jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kisvárosban élek , közel az osztrák határhoz, többé kevésbé elégedett vagyok ezzel.

Ha csak ez a két opció lehetséges akkor a kis falut választanám , nem szeretem se a zsúfoltságot se a benzingőzös "levegőt". Falu és falu között is sok különbség lehet, egészen más az élet egy alföldi falun mint egy őrségin , na meg az is jól jön , ha a közelbe van egy nagyváros (Bécs).

2016. jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!