Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » El szeretnék költözni egy...

El szeretnék költözni egy családtaghoz, de félek hogy anyám nem engedné, mivel tudnám meggyőzni?

Figyelt kérdés
18 éves leszek nemsokára, van egy üres lakás az egyik családtagom (nem közeli) lakása mellett, amibe odaengedne. Otthon képtelen vagyok tanulni, nincs hely ahol tudnék, ez a jegyeimen is meglátszik. Anyám (sajnálom hogy ilyet kell mondjak) szűklátókörű, kicsit buta. Még nem mondtam meg neki hogy ez a tervem, de félek hogy rögtön elutasítaná, mint minden mást eddig. Távol lakom az iskolámtól, nincs helyem tanulni, sportolni se tudok eljárni, mert nincs lehetőség a közelben, viszont a lakás közel van mindenhez, és tanulni is tudnék ott rendesen. Mivel lehetne meggyőzni hogy engedjen el. (Azt nem tehetem meg hogy csak úgy elmegyek, mert családi háború lenne belőle.)

2016. jan. 18. 14:18
 1/6 tarnai ***** válasza:

Örülj hogy anyád gondoskodik rólad még egy darabig, kíváncsi vagyok te nagyszájú mamlasz, ha magadnak kéne mosni a gatyáidat, bevásárolnod, eltartani magad, fizetni a rezsit milyenek lennének a jegyeid...

Eh, buta az meg te vagy....

2016. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fejtsd ki neki, hogyan fizetnéd a lakás fenntartását, mennyi lenne a bérleti díj a rokonnak és hogyan tudnád finanszírozni a rezsit, miből ennél és mit csinálnál.

Ha látja, hogy egy okos és ügyes gyereke van aki ezt mind megtudja teremteni, akkor elengedne szerintem. Főleg ha megígéred, hogy minden nap beszéltek, neten/telefonon.

2016. jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És gondolod meló mellett több időd lenne sportolni és tanulni? Mert ha már elköltözöl akkor ne anyuci tartson el. :) Ülje le és gondold át még egyszer.
2016. jan. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
első okostojásnak, magamra mosok, magamnak készítem az ennivalómat és anyám nem szólna hozzám soha ha csak nem kérnék valamit, Te anyuci kedvence "mamlasz".
2016. jan. 19. 17:06
 5/6 A kérdező kommentje:
Másodiknak köszönöm, meg fogom próbálni. Van egy kis megtakarított pénzem, szóval egy időre nem probléma hogy fizessem a díjakat, ételt stb.
2016. jan. 19. 17:08
 6/6 A kérdező kommentje:
Harmadiknak, nem tervezek teljes időben dolgozni, csak nyáron. Megvan a keretem egy pár hónapra előre.
2016. jan. 19. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!