Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Erkélyen dohányzóktól kérdezem...

Erkélyen dohányzóktól kérdezem. Ha a felső szomszéd jelzi, hogy az összes füst hozzá megy be, máshova mentek cigizni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 19. 10:31
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
27%
10: De akkor már konkrétan szóltak? Vagy csak félsz, hogy szólni fognak? :)
2016. jan. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Igen, már jelezték. Ezért érdeklődöm a többi dohányostól, hogy Ők, hogy reagáltak erre, ha már voltak ilyen helyzetben.
2016. jan. 19. 11:40
 13/38 anonim ***** válasza:
36%

Nekem még sose szóltak szerencsére.

Szerintem ez már túlzás.

Nálunk az a szokás, hogy a lépcsőházban nincs dohányzás. Nem hamuzunk ki az erkélyen, hanem hamutartóba. Nem dobjuk ki a csikket. Szerintem ez elég kulturált.

Sok helyen simán kihamuznak az ablakon, aztán kihajítják a csikket is.

De tényleg, hol máshol lehetne dohányozni? Az utcán meg emberek vannak, akikre nyilván nem fogom ráfújni a füstöt, na meg már eleve sok helyen nem is lehet dohányozni.

2016. jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
43%

Hozzám még nem jött be a füst sose, pedig dohányoznak többen is, nem csak erkélyen de ablakban is.

Olyan volt, hogy odahamuzott a felettem lakó az erkélyemre. Nem szóltam először, csak amikor ez rendszeres lett. Akkor is próbáltam viccesre venni és mondtam, hogy veszek neki egy hamutartót, ha neki esetleg nem lenne :) Szerencsére vette a lapot :)

2016. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
67%

Hozzám is bejön a füst, és utálom.


Azt is utálom, hogy mások máskor aktívak, és mikor pihennék, akkor hangoskodnak a legjobban.


Azt is utálom pl ebéd közben hallgatni, más hogy húzza le a szarát.


Csak az a baj, hogy nem vagyok milliárdos, hogy egy tanyára költözzek, és onnan járjak melózni, vagy ott tudjam magam fenntartani.

Egy társasházi lakást engedhetek meg magamnak, ami azzal jár együtt, hogy valamilyen szinten mindenki részese mindenki életének.


Ez van, ebbe a társadalmi rétegbe tartozom, biztos nekem is van olyan dolgom, ami mást zavar....


Vannak kompromisszumok, van, hogy "visszább kell venni" valamiből, de ha minden hülyeségből visszább kell venni, akkor az ember nem egy otthonban él, hanem egy börtönben.


Úgyhogy a kompromisszumok mellett ugyanolyan fontos a tolerancia, ahogy az én dolgaimat is biztos tolerálja valaki, ugyanúgy egy szintig én is tolerálom.


Szerintem az erkélyen dohányzás mindenkinek a magánügye.

Nem lehet a levegőnek megparancsolni, merre menjen.

Hozzám is bejön néha a büdös, bezárom az ablakot, és nem szólok érte.


Hosszútávon jobban megéri.


Egy társasházban szerintem senkinek nem könnyű, és valamilyen szinten mindenki kényszerből lakik ott, ha csak a választáson múlna, mindenki családi házban lakna.


Szóval épp elég egy életet leélni ilyen közegben, nem kéne még olyanokkal rongálni egymást, hogy minden hülyeségért állandóan panaszkodunk.

Egy lakásban nem 1-2 hónapig lakik valaki. És ha valaki mindig panaszkodik, meg követelőzik, stb, az idővel visszaüt.

2016. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
72%

...pl lakásfelújításnál, mikor új lakó voltam, nekem is szóltak, hogy büdös a parketta lakk. (rendes fa parketta, felújítva)


Megadtam a lakkot gyártó cég elérhetőségeit, mondtam, beszélje meg velük, gyártsanak rózsaillatú lakkot.

Mégis , mit csináljak?

Éljek putriban, mert szaggal, vagy zajjal jár a felújítás?


Vagy hova képzelte magát aki szólt? Azt hitte, egy farmon van 20 kilométerre mindenkitől? Vagy hogy övé az egész ház?

Nem értem, az ilyen ember mire számít, milyen megoldásra?

2016. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm hogy válaszolt! :)
2016. jan. 19. 12:33
 18/38 anonim ***** válasza:
37%

Olvastam valakitől, hogy ilyenkor szellőztet és beszáll a cigifüst stb. Na és ha én is kinyitom az ablakom, de a szomszéd kéményéből dől egész nap a füst menjek hozzá és mondjam meg neki, hogy mától ne gyújtson be a kandallóba?

(családi ház)

2016. jan. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem elég farok dolog ez az erkélyen dohányzás.


Te kimész, hogy ne a lakásod füstöld tele, azt bezzeg leszarod ha más lakásába bemegy, csöppet kettős mérce.

2016. jan. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

19#

Te hol dohányzol? Hasznosabb lenne ha erre válaszolnál :)

2016. jan. 19. 16:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!