Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Erkélyen dohányzóktól kérdezem...

Erkélyen dohányzóktól kérdezem. Ha a felső szomszéd jelzi, hogy az összes füst hozzá megy be, máshova mentek cigizni?

Figyelt kérdés

2016. jan. 19. 10:31
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
40%

Ezért szólni az már bőven a túlzás és a kötekedés kategória. Miért nem szól a gyáraknak meg a kocsiknak is hogy tonnaszám ontják a füstöt?


Az ilyen menjen tanyára de ott is zavarni fogja ha elkukorékolja magát a kakas vagy a szomszéd begyújt a kályhába vagy grillezik nyáron.


Szóval én leszarom ha panaszkodik valami lakó,megmondom hogy egyéni szoc. probléma menjen jelentsen fel ha akar vagy magyarázza a zsebembe a gondjait majd kiválogatom ha ráérek. Igen ez van,nem tolerálom mindenki nyavalyáját.

2016. jan. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
43%
Még esetleg a szellőztetést légcserélővel is meg lehet oldani. A dohányosoknak pedig ajánlani tudom az e-cigit az nem büdös és olcsóbb is.
2016. jan. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
39%

Ez tetszik: "pont, mikor szellőztetni akarok..."

ez a szeellőztetés egy olyan bonyolult és nehéz meló, ha 10 perccel később kerül rá sor, felborítja az egész napot..

2016. jan. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 Yehudina ***** válasza:
49%
Le kell szokni a dohányzásról. Épp most haldoklik két ismerősöm is, akik régen dohányoztak, és nemrég derült ki, hogy tüdőrákjuk van. Ahol élek (Ausztrália) itt már sehol sem lehet dohányozni. Értem ezalatt középületekben, rendelőkben, bevásárló központokban, sőt már egyes helyeken az utcán sem. Nincs pl. olyan üzelet itt, hogy Trafik. A másik: itt olyan drága egy doboz cigaretta, hogy én személy szerint nem is tudnám megengedni már, hogy cigizzek. Egy nő a bevásárló kp. egyik üzletében vett egy doboz cigit, és láttam, hogy fizetett érte 28 dollárt, ami kb. 5.600 Ft. Ez nekem luxus lenne, így örülök, hogy (már rég) nem dohányzom. Biztos otthon se olcsó ez az "élvezeti cikk", úgyhogy szerintem a legjobb, ha leszokik róla.
2016. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
82%

Naná, hogy máshová megyek! Nehogymá' az én nehezen megkeresett forintjaimon vásárolt és többszörösen megadózott cigarettám füstjét ő szívja ingyen!

Viccet félretéve: 23 éve hagytam abba a cigit. Akkoriban boldog-boldogtalan bagózott, így nem csoda, ha én (aki szeretek mindent alaposan csinálni) 2-3 dobozzal is elszívtam egy nap. A cégnél is a kollégáim is szinte egytől egyig szívták. Most képzeljetek el egy műszakváltást, amikor egy nagyobb szobányi vezérlőpultban 10-12 ember füstöl. Félórán belül alig láttuk egymást! Volt egy idősebb, a nyugdíjhoz közel álló, többdiplomás kollégánk, aki nem dohányzott. Ő szokott kérlelni minket, hogy kint szívjuk el a cigit. Szerettük az öreget, igyekeztünk is a kedvére tenni, de mindig hamar elfelejtődött, hogy ő is ott van, s minden ugyanúgy folyt tovább. Amikor leszoktam a cigiről, akkor jutott sokszor eszembe az öreg, hogy mennyit szenvedhetett köztünk, és noha bagós koromban mindig büszke voltam arra, hogy odafigyelek a környezetemre, a húsz éve alatt óhatatlanul becsúszott egy-egy gikszer, amikor szóvá tették figyelmetlenségemet. Olyankor bocsánatot kértem, és igyekeztem a szenvedélyemhez jobb helyszínt találni.

2016. jan. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Én se fogok az erkélyen dohányozni, nem akarok kellemetlenséget okozni nekik a füstömmel.
2016. jan. 23. 18:14
 27/38 A kérdező kommentje:

Köszi 22#.

E-cigi is jó megoldás lehet. Utána nézek.

2016. jan. 23. 18:16
 28/38 anonim ***** válasza:
87%
jó arc vagy, kérdező, bár minden szomszéd ilyen lenne
2016. jan. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
85%
Én megtapasztaltam, hogy ( még dohányosként is) mennyire zavaró ha alattam lakó az erkélyen cigizik, ( főleg éjjel mikor nyitva hagytam ablakot és arra ébredtem) így mindig lemegyek a ház elé ahol senkit nem zavarok vele. Jó is a kapcsolatom a szomszédokkal.
2016. jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%

#22:

Tisztázzuk a fogalmakat!

Dohanyzás: dohánytermék élvezeti célból történő elégetése (vonatkoztatva a "dohányos"-ra).

E-cigi: sem dohányterméket nem tertalmaz, sem égetéssel nem jár, pláne azt az érzést nem adja vissza, amivel a DOHÁNYZÁS jár! tehát több sebből vérik, amit írtál!


Kérdezőnek, hogy ne 100% off legyek:

én ugyan ugyan 16 éve élvezeti dohányos vagyok,és nem türök beleszólást, hogy a saját otthonomban mit, hogy csinálok, megtapasztaltam egyszer a problémádat, durván sz@r volt, átérzem!!!!!!!!!!!

Jogilag semmit sem tehetsz ellene! Ha amúgy jó viszonyban vagytok, talán van esély megbeszélni.

Sok sikert!

2016. febr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!