Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Idegen a lépcsőházban, SOS,...

Idegen a lépcsőházban, SOS, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Véleményekre lennék kíváncsi.A szitu a következő: Társasház lépcsőházában egyre gyakrabban előfordul egy idegen srác,nem szokott idegen mozgás lenni a lépcsőházban,főleg idősek laknak itt,a srác csak ül nyomkodja a telefonját,ha elmegyek mellette odébb sem ül,kaja maradékokat hagy reggelre. A srácot láttuk,hogy más lépcsőház kódjával is próbálkozott,ide szerintem postás kóddal jöhet be.Mint már írtam,ha én mint nő elsétáltam mellette rám sem hederített,odébb sem ment csak ült,de ha férfiakat lát elfut. A mai nap hallottuk a lépcsőházába hogy valaki bejött kóddal,gondoltuk ő lehet (este van,főleg itt idősek laknak,a lépcsőn pedig nem hallottunk feljönni senkit),így leindultunk,ahogy meghallott minket elfutott,a barátom utolérte kérdőre vonta,mit csinál itt stb, semmi válasz csak meredten nézett,5 percig beszélt hozzá semmi reakció,zavartnak tűnt teljesen.A gyerek elég ijesztő,szemetel,zavartnak tűnik,lehet hogy drogos,hajléktalan stb..Mit tennétek,lehet rendőrt hívni ilyen esetben? Végül is,szerintem nincsen joga itt tartózkodni,szemetelni,itt dohányozni stb..Ráadásul tűnt el bicikli a lépcsőházból,valamint az idősek is félnek tőle.

2016. febr. 3. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Szegény srácnak tuti nincs hová mennie. Ez kemény helyzet, mert ő is ember és azért csak úgy kipaterolni durva, főleg ilyen időben. Viszont ha elkényelmesedik ki nem tudjátok rakni, és lopkodhat is.

Szerintem jó ötlet lenne bevonni a rendőrséget. Elsősorban nem hogy eltakarítsák hanem hogy segítsenek neki.

2016. febr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem meg, ha van a házban 1-2 férfi, akkor diszkréten meg kell ruházni, hogy ne érezzze jól magát nálatok. Szép szóval nem megy, ez marad. Hogy drogos, hajléktalan, az talán feljogosítja valamire?
2016. febr. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Most nem akarok vészmadár lenni, de az is lehet, hogy készül besurrani valahova vagy felderíti a terepet. Máskülönben miért nem szól egy szót sem? Több esetről hallottam már, hogy megjelent egy idegen személy a közelben sűrűn aztán jöttek a betörések. Én mindenképpen szólnék a rendőröknek, hogy igazoltassák, ha már nektek semmit se hajlandő mondani, hogy mégis kicsoda meg mit csinál ott, mert ez több mint gyanús.
2016. febr. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A kapukódot cseréltessétek le, a srácot meg dobassátok ki a rendőrökkel. Lehet neki is vannak problémái, sőt, de a lakóház lépcsőháza nem hajlétalanszálló...
2016. febr. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz vele. Lehet valakit var valamelyik lako vendege. Elvegre barkihez jöhet nem egy maganlakas. Vagy lehet tenyleg nincs hova mennie. Esetleg szegyellos azert menekül. De legrosszabb esetben a netet lopja.
2023. febr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!