Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kit lehetne kihívni vagy...

Kit lehetne kihívni vagy kinek lehet bejelentést tenni a fölöttünk lakó idős bácsira?

Figyelt kérdés
Felettünk lakik egyedül egy nyugdíjas férfi akin látszik és hallatszik, hogy rossz egészségügyi állapotban van. Amióta meghalt a felesége iszik, és azt is tudom róla hogy cukorbeteg. Ami nagyon bosszantó hogy minden reggel borzasztó gusztustalan módon krákog, hörög, köhög, köszörüli a torkát van hogy az is lehallatszik hogy öklendezik a wc-be. Nagyon zavarja a nyugalmunkat hogy a szép otthonunkban őt halljuk egyfolytában és van hogy reggel az ő krákogására kelünk fel. Sajnos, nem jó a hangszigetelés a lakóházban, ezért nem hibáztatom őt, de már szóltunk neki, hogy lehallatszanak ezek a testhangok, ami a nyugalmunkat zavarja egyfolytában. Hozzáteszem nem túl kedves a bácsi és nagyon be van zárkózva. Szerintem neki is jót tenne ha valaki foglalkozna vele, és megfelelő ellátást kapna. Kihez tudnék fordulni vagy bejelentést tenni? Úgy hallottam, hogy az önkormányzatnál van erre lehetőség a szociális osztálynál. Valaki ezt megtudja nekem erősíteni? Illetve, csak rokon/ családtag tehet ilyen bejelentést? Köszönöm szépen a segítő válaszokat.

2016. febr. 23. 11:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom mi a teendő, én csak a kérdező védelméért szállok harcba :D én nagyon is megtudom érteni, felettünk is lakik egy bácsi, bár ő nem köhög de valami olyan hang szűrődik le mindig (nagyon hangos) mintha egy komplett szekrénysor borulna fel. Nem tudunk rájönni mi lehet az, talán nap mint nap átrendezi a szobát vagy kitudja :D borzasztóan zavar minket, de nem tudunk vele mit csinálni. Az előző szomszéd meg nagyothallott és olyan hangosan hallgatta a tv-t, hogy a mi tv-nknek ha levettük a hangját, ugyanugy tudtuk nézni mert fentről minden tisztán hallatszott. Mi már a hajunkat tépük mert sokszor nem tudtunk pihenni miatta, és akárhányszor szóltunk neki, hogy oké mi megértjük, hogy problémája van a hallással, de akkor menjen ő is orvoshoz és vegyen valami készüléket.

Nehogy már a csendes szomszéd legyen a szemét mert pihenni szeretne mert másnap dolgozni megy :D

Egyébként nem hiszem, hogy a tudta nélkül rákéne hívni valakit. Annak azért senki sem örülne, ha beállítanának hozzá váratlanul

2016. febr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

utolsó: azért nagyon nem mindegy, hogy a fölsö szomszéd bútorokat tologat vagy köhög, köszörüli a torkát, stb.!

Ez utóbbi ugyanis elkerülhetetlen, nem akarattal teszik az illetö. Éppen ezért nem értek egyet a kérdezövel - a hangos szex megjegyzéséve végképp - mert azt ö akarattal teszi, a bácsi meg nem azért köhög vagy öklendezik, hogy öt zavarja.


A bácsi a betegséges és a kora miatt okozza ezeket a hangokat és ezen semmiféle kezelés nem segít. Az meg, hogy valahol eljárni a bácsi ellen igencsak szegénységi bizonyíték. Azt meg el sem tudom képzelni, mit várna el a hatóságoktóol: tiltsák meg neki a köhögést, stb?!?!?!?


Ha valaki ennyire nem birja elviselni más emberek közleségét, az jobban teszi, ha nem társasházba költözik, hanem minimum családi házba.

2016. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
75%
12.-nek: Helyettem is írtál. Biztosan nem kellemes hallgatni, de nehogy szegény idős ember azért fuldokoljon, mert az alatta lakót zavarja. Mondanám, hogy nevetséges, de inkább szánalmas a kérdező problémája.Egyébként tegye össze a két kezét, hogy nem egy alkoholista pár él felette, akik naponta üvöltve vernék egymást.
2016. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
A lakásotok hangszigetelésére gondoltatok-e már? :]
2016. febr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Tipikus. Nem a kérdésre figyel hanem hogy mibe tud belekötni. Nem azt kérem hogy dögöljön meg a bácsi hanem hogy például felmérje az önkormányzat szociális gondozói hogy jobb helye lenne egy nyugdíjas otthonba. Nyilván nem azért hányadozik felettünk hogy engem bosszantson, de az egész lakóház őt hallgatja a saját hanyagsága miatt. Ha kiállok a lépcsőházban kristálytisztán hallani mindent. A szex-es példám azoknak az értelmi fogyatékos válaszolóknak szól akik nem értették meg a kérdésemet. Sajnálom hogy ilyen alacsony szintre kellett lesüllyednem. A másik hogy lehet hogy pont azért közösülünk halkan mert mondjuk engem zavarna hogy másoknak minket kell hallgatnia. Lehet hogy az lesz a legegyszerűbb ha harmadszor becsöngetek és megkérdezem a fuldokló bácsitól hogy hozzak neki egy szirupot, cukorkát, kapszulát, hívjak e ki háziorvost hogy jobban legyen és mi is nyugalomban lehessünk. Ha a hangszigetelés költségeit kifizeti a bácsika egy 100 négyzetmétere slakásra akkor felőlem holnaptól hangszigetelhetünk
2016. febr. 23. 16:20
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen szociális gondozó nem küldheti a bácsit nyugdíjas otthonba, mivel erre semmilyen indok sincs - az ugyanis nem elég, hogy köhög.

Az, hogy hol van "jó helye", azt nem te döntöd el, neki minden joga megvan a saját lakásában élni, amíg csak akar.


Ettöl eltekintve egy otthonba nem lehet csak úgy bekerülni, igen hosszú - sok esetben több éves - várakozási idö van.


Emellett az otthon költségeit fizetnéd? Mert az sem olcsó és egy idös nyugdíjasnak nincs rá elég pénze.


A lakásod szigetelése meg a te dolgod, elvégre téged zavar, hogy más is él házban.

2016. febr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Igen, egyedül ő zavaró. Köszi.
2016. febr. 24. 09:06
 18/20 anonim ***** válasza:
Van ennek a bácsikának rokona, családja? Te jogilag gyakorlatilag senki nem vagy neki, így hiába zavar, nincs jogosultságod például otthont intézni számára. Ne legyél rosszindulatú.
2016. febr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 hell-ikon ***** válasza:
100%

Ha jól tudom, akkor még rokon kérésére sem kötelezhető egy felnőtt ember orvosi segítség igénybevételére, hacsak nincs valami elmekórtani problémája.


Szóval te, mint szomszéd max. annyit tehetsz, hogy felajánlhatod a bácsinak a segítségedet, hogy elviszed dokihoz, kiváltod a gyógyszerét, ha igényli, de ha minderre nemet mond, akkor vége a dalnak.

2016. febr. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Az en mamam fullad, ami ha jol tudom valamelyik betegségéből ered, ilyenkor köhög... Ez nem rgy nátha hanem állandó dolog napi szinten többször... Szoval nem feltétlen hanyagság, valoszinu nem tud ellene mit tenni...


Arra nem lehet senkit kényszeríteni, hogy oregotthonba menjen....



En olyan csaladi házba nőttem fel, ahol a vonatok a kert végébe mentek el, altalaba meg dudalt is mert előttünk sarok volt.... Óránként a Szeged-Bp járat, 2 óránként tehervonat....


Éjjel is.... Nagyon ritkán ébredtunk fel ra,


Hang szigetelés vagy megpróbálod figyelmen kivul hagyni.....

2016. febr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!