Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tegnap történt velem! Szomszéd...

Tegnap történt velem! Szomszédom hajnal 5-kor rugdosni kezdte az ajtónkat. Mit tehetnék ezügyben?

Figyelt kérdés

Nem rég költöztünk barátnőmmel albérletbe, egy panel lakásba. Fiatalok vagyunk. Van egy közös kutyánk is, mert barátnőm hozta még 4 évvel ezelőtt. Megmentettük, hogy ne altassák el. A kutyust nem hagyhattuk ott az előző lakásba, mert ő már a családtagunk. Közepes méretű, nagyon okos és csendes, de ugyanakkor szeretetre méltó. Sosem ugat ok nélkül, mert nagyon jól nevelt. Néha 1-1 "vau" előfordul, ha játszok vele és felpörög. De rászólok és csendben van, vagy csak befejezem vele a játékot. 1 héten átlagban 3-4x fordul elő "vau". A szomszédokkal szoktam találkozni, mikor viszem-hozom a sétáltatásból. Megsimogatják, mondják hogy aranyos. Rá szoktam kérdezni, hogy szokták-e hallani a hangját. Azt mondták, hogy "szoktam, ha épp csend van a lakásban, de annyira nem, hogy zavarjon". Egyébként nem a rendea ugatás, hanem az a játékos tompa.

Egyik este épp hogy elaludtunk barátnőmmel 3-kor, 5-kor valaki kopog az ajtón. Barátnőm felriadt, erre a kutyus puffogott. Majd valaki elkezdte rugdosni az ajtónkat, olyan erővel, hogy azt hittem szétveri a zárat is. Erre felriattam, és barátnőm is már majdnem sírt. A kutyus ilyenkor már ugat. Persze hogy ugat, ha valaki hajnal 5-kor rugdossa erősen az ajtónkat. Odaszaladtam és kinyitottam. A 75-80 éves szembeszomszédunk volt és ordibált, hogy "mi az hogy itt kutya van? A lakóktól kértél te engedélyt erre? Itt ugat a kutyád reggeltől estig. Senki nem tud tőletek aludni". Már nem tudom, mit mondtam rá, mert félálomban voltam és idegesen, de végen már anyázott, majd úgy rácsaptam az ajtót, hogy majdnem kiszakadt a helyéről. Ezután folytatta, hogy "hogy mered rámcsapni az ajtót? Mindjárt betöröm és agyonütletk te kis taknyos. Én erősebb vagyok".

Az egész lépcsőház zörgött, viszhangzott. Nem mertem kimenni, nehogy még a végén én legyek a hibás. Nagyon gondolkoztam rajta, hogy megütöm, mert nagyon dühös voltam, de mégis csak egy öregember. De így viszont, nem tudom hogy mire számítsak. Lesz legközelebb? Ti mit tettetek volna a helyemben? És mit tennétek még? Sokat gondolkozom rajta, hogy mit tehetek ezellen. Barátnőm alig tud már elaludni, mert fél. A lakás tulajdonosának szóljunk? Vagy nincs köze hozzá? Válaszokat várom.



2016. febr. 26. 01:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Rendőrség.

Komolyan. Ez zaklatás, csendháborítás és fenyegetés.

2016. febr. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
69%

Lakás tulajdonosnak szólhattok, az a baj az ilyen idős emberek többségével, hogy unják magukat és próbálnak ott kötözködni, ahol tudnak.

Nekem is volt egy hasonló kategóriájú szomszédom, kutyám hasonlóan csöndes volt, és átjött verni az ajtót, 6x-7x eljátszotta, még a lépcsőházban is rám mordult, ráhagytam azzal, hogy szenilis és demens, alig állt már a lábán..

Aztán egy idő után abbamaradt, az embert többet nem láttuk, lehet pont a legrosszabb történt vele.

Mindenesetre nyugtasd meg a barátnődet, menjetek el a rendőrségre, de mire odakerultok..

2016. febr. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 elwera ***** válasza:
74%
A helyetekben néznék másik albérletet. Nekem is volt ilyen bolond alsó szomszédom. 5 évig laktam fölötte és komoly lelki traumákat okozott nekem. Egyszer az ablakomat betörte amikor délután 2-kor dekopírral levágtam valamit. Lentről feldobott az ablakomba egy követ. Egyszer egy baltát rakott az ablakomba, jelezve hogy meg akar ölni. Egyszer meg komolyan megfenyegetett engem és a páromat. Később elköltöztem onnan és azt a lakást kiadtam. A lányt aki kivette a lakást, elkezdte fotózgatni, mindig leste mikor hazajön és lefotózta. Nem tudjuk mért. Volt másik albérlőm, két pasi, akikkel meg úgy összeveszett, hogy azok majdnem megverték. Mindig én nekem kellett csitítani mindenkit, hogy próbálják elkerülni a bolondot. Aztán eladtam a lakást és vettem egy másikat. Hú, nagyon jót vettem helyette. Nagyobb is, szebb is, jobb helyen is van és a szomszédaim is mind nagyon kedvesek. Nekem is jobb lett volna előbb eladni azt a lakást, csak vártam hogy hátha meghal az a bolond, vagy valami történik, de semmi nem történt. Fogadok, hogy azóta is terrorban tartja a házat. De legalább már én nem találkozom vele.
2016. febr. 26. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"A helyetekben néznék másik albérletet."


Aha, hogyne! Ez az a tipikus megalázkodás, amikor csinálja a bolond szomszéd a cirkuszt, fenyeget, meg még kárt is okoz, ti meg még igazat is adtok neki azzal, hogy elköltöztök. Ha valaki meghunyászkodik, ne csodálkozzon azon, hogy az ilyen unatkozó barmok a fejére nőnek.

Ismerősömék is ugyanígy voltak a felettük lakó 65 éves bácsival. Ő is mindenért átjött, ő is rugdosta az ajtót párszor. Feljelentették a rendőrségen. Utána viszont még jobban csinálta, akkor már elegük lett. Amikor megint üvöltözött torkaszakadtából éjjel a lépcsőházban, meg verte az ajtót (mert szerinte hangos volt a TV...), akkor a férj kiment, és lekevert a f..szinak egy k rva nagy taslit. Majd miután feltápászkodott a földről közölte vele, hogy ha még egyszer zaklatja őket, nagyobbat kap. Érdekes módon azóta leállt ezzel.

Nem kell fejet hajtani, és nem is szabad tűrni az ilyet. Minimum fel kell jelenteni, zaklatásért és fenyegetésért. A főbérlőnek is szóvá kell tenni, mert végül is az ő lakásának az ajtaja, és gondolom neki sem érdeke, hogy az ilyen barom elüldözze minden albérlőjét.

2016. febr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Hajnal otkor eleve nem kell ajtot nyitni, senkinek. Ha betori - rendorseg, feljelentes.


Viszont panelba tenyleg nem valo kutya.

2016. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Muszáj voltam kinyitni, mert reggelig rugdosta volna.

Hogy érted, hogy panelba, nem való kutya? Szabályzat, vagy kutyabarát oldalról?

Mert a kutyussal, annyit törődünk, amennyit csak tudunk. Lakásba meg nem piszkít. Nem hangos.

2016. febr. 26. 12:04
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
bocs, hogy nem kezdem egyből szidni az öreget, de nem lehet, hogy tényleg zajong a kutya? mert én is szóltam már hasonlóért a fölöttem lakónak (1. és 2. emeletiek vagyunk), és ő is csodálkozva mondta, hogy pedig a hetediken lévő szomszéd szerint semmit nem hallani... (igaz, nem kutya volt, hanem zene, és nem hajnali ötkor mentem át ordítani, hanem nappal kulturáltan beszéltünk, de le is halkította)
2016. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%

Nezd, azt egesz egyszeruen nem hiszem el hogy nem hangos, mert emberek nem kelnek fel jokedvukbol hajnal otkor hogy panaszkodjanak.


Azt, hogy nem panelbe valo a kutya nagyon egyszeruen onnan veszem hogy egy allatnak ter kell, hely kell, udvar kell. Panelba max halat meg aranyhorcsogot lehet tartani, es nagyon hataresetkent macskat.


Azt meg mondtam hogy nem beengedni, ha rugdos es zajong, felhivni a rendorseget hogy itt egy orult aki be akar torni, felunk, jojjenek ki.

2016. febr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ugat a kutya, akkor nem tudom minek verte az ajtót. Ha csak úgy pattogott a semmin, akkor szerintem elsült volna a kezem csak úgy jó szomszédi magatartásból. Viszont valószínű már a rendőrség elvitt volna. Jól tetted, hogy nem ütötted le, nem kell vele foglalkozni. Dilettáns.
2016. febr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Tényleg nem ugat a kutya. Annyit ugat, ahogy azt leírtam. Nem fényesíteni akarom, mert ez valóban egy csendes kutyus. Előzőleg is panelben laktunk vele, és azelőtt is. Sokat költöztünk szüleimmel. Sehol nem volt rá panasz, csak hogy a parkettán nagyon kopog a körme. Ha játszok vele. De alattunk most nem lakik senki. Ugatni, még lent sem ugat. Teljesen nyugodt kutyus. Ez a valóság.

Tudom, hogy nem panelbe való, ezért is viszem le sokszor naponta. De ha nem velünk lenne, akkor már nem lenne. Egyébként sok ezer ember ugyanúgy tart kutyát panelben.

2016. febr. 26. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!