Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti költöznétek?

Ti költöznétek?

Figyelt kérdés
Egész fiatal korom óta úgy éreztem el szeretnék menni ebből a városból. De ahogy megismertem a férjem, családunk lett valahogy itt ragadtunk. De sosem éreztem jól magam itt. Vannak barátaink, a családból is vannak akik itt laknak, mégis engem vonzz nyugat magyarorszàg, leginkább győr, sopron, szombathely környéke. Tetszik a dimbes-dombos táj, a hegyek völgyek, a folyók (pl győr). Mimaz alföld legközepén vagyunk, a száraz sík semmi közepén. Munkája van a férjemnek de egyre jobban kezd belefásulni, és én sem szeretném, ha élete végéig ebben a munkakörben dolgozna csak azért mert nincs más választása, jól fizet és muszáj dolgoznia. Ezen a környéken nincs sok munkalehetőség, így nem teheti meg hogy válogasson. Én gyesen vagyok itthon, de mi lesz ha a pici is óvódás lesz, azt nem tudom. Hol fogok tudni munkát találni? Nagyon sokszor éreztem azt hogy össze somagolnám a házat és irány el innen! Nem túl fejlődő város ahol élek. Nincs hitelünk, saját házunk van, saját kocsi. De nem érzem jól magam itt. Sokszor mikor úgy állnak a felhők elképzelem, hogy azok olyanok mint a hegyek vonulatai. Mintha a hegyeket látnám a távolban. De erre fele még egy domb sincs. Férjem is hasonlóan gondolja bár őt a balaton környéke vonzza, a vízpart közelsége. De ő nem merne belevágni mert ő olyan előre tervezős típus, én meg olyan rögtönzős. Én nem félnék elindulni mert valahogy úgyis lesz! Ennél sokkal rosszabb helyzetet is túl,éltünk. Ha nem megyünk el innen érzem hogy életem végéig bánni fogom hogy itt maradtunk. Mit tehetnék? Hülye vagyok, hogy így érzek és próbáljam meg elfogadni hogy itt fogom leélni az életem, vagy igenis álljak ki a vágyaimèrt és meg lehet őket valósítani? Mit tennél?
2016. febr. 28. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Most kezdhetném felsorolni okokat.., érvelnék össze-vissza.., de... te is tudod, menned kell.

Helyedben amint tudnék indulnék.

2016. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennék, de mivel győri vagyok és innen vágyódom el, Balaton környékét választanám.
2016. febr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 piriiiii ***** válasza:
Ha felvetődött benned a kérdés, és, ahogy érzem, erősen, nem is értem, miért teszed itt fel. :) Én már rég nem lennék ott a helyedben. Ha már most előre bánod, hogy ott maradnátok, még jobban bánnád, ha tényleg maradnátok.
2016. febr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kérdésedben minden mellette szóló érv szerepel. Menni kell. Hajrá!
2016. febr. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Keressen a férjed ott munkalehetőséget, ha lesz, már mehettek is utána. Hajrá.
2016. febr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én dél-dunántúli fiatal felnőtt vagyok. ÉS IMÁDTAM ITT FELNŐNI. :D

Ha nem is azt nézzük, hogy a környezet, de most komolyan, melyik kisgyerek örülne annak, ha boldogtalan szülő nevelné? Kisgyerekkel kötözni bár nem a legjobb,de szerintem azelőtt kéne mielőtt barátokat szerez és megszokja,megszereti azt a helyet, ahol most vagy.

Imádok a dombok közt élni, csomó erdős rész, nyáron hűst adnak, mindig kirándultunk kiskoromban, és bicikliztünk, az volt a legjobb , mikor lefelé gurultam és lobogott a hajam. A domb tetőről látni a Nap felkeltét részeg nyári hajnalon, elbújni mindenhová, elvonulni. Télen leszánkózni.

Már Pesten élek, de rendszeresen haza járok és a legjobb, amikor dombnak felfelé futok és majd kiköpöm a tüdőm, de ezen a tiszta levegőn ez is lehetetlen.

Szerintem futás a dombok közé, ha odavágysz, a picidnek is ez lesz a legjobb, ha ti boldogok vagytok :)

2016. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyere, én nyugat Mon lakom, tényleg jó hely, egyik általad felsorolt városban születtem, másikban élek de mind szeretem. :P
2016. febr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Endr 72 ***** válasza:

Szerintem beszéld meg,és költözzetek.

Csak egyszer éltek,öreg korotokban ezerszer bánni fogjátok,hogy nem tettétek meg.

Én tudom,volt lehetőségem valamire,amit nem tettem meg.Ma már rengetegszer megbántam.

2016. márc. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
En nagyon mennék de a párom fél az ismeretlentől! Itt van a saját házunk, van munkája. Igaz szenved benne, sokat feszült és nagyon fáradt sokat do,gozik. Én nem félnék eladni és ott venni egyet, attól sem félek hogy nem találna munkát mert nagyon ügyes és mindig is dolgozni akaró ember volt! Szép házunk van amit a saját erönkből és szó szerint a két kezünk munkájából lett olyan amilyen. Meg benne van a bizonyítási kényszer, hogy megmutassa vitte valamire.
2016. márc. 11. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!