Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti ezt, hogy bírjátok vidéken?

Ti ezt, hogy bírjátok vidéken?

Figyelt kérdés

Állandóan hömpölyög a füst. Ősszel és télen a széngáz szagtól lesz büdös a hajam és a ruhám, ha gyalog megyek valahova. Tavasszal és nyáron többször fordultam már vissza a futásból mert szemetet vagy avart és gallyakat égettek. Ruhákat kiteríteni szerencsejáték, vagy jön a füst vagy sem. Szellőztetni is alig lehet.. Az ember igényli a friss és tiszta levegőt (egészségügyi hatásokról inkább ne is beszéljünk...) , de ezt itt vidéken nem kapja meg úgy látszik. Ezerszer jobbnak tálalom a levegőt Budapesten hétközben, mikor ott tartózkodok.


Ti is szoktatok a tűzoltóságnak telefonálni az égetések miatt? Van eredmény?



2016. márc. 20. 21:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem lehurrogásnak szántam a válaszom:) Csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy mindenhol léteznek zavaró tényezők. Ha kiköltözöl egy tanyára, ott is, mert valaki épp a közelbe hordja kidobni a szemetet, vagy a vadállatok...

Meg azt, hogy ez nem egy rettenetesen kezelhetetlen probléma. Egyrészt túlzás, hogy állandóan hömpölyög a füst. Az év nagy része nem is alkalmas kinti tüzelésre.

Nálunk anno reggel korán szellőztettünk, az égetések kora este voltak, így késő este is lehetett egyet szellőztetni.

lehet, hogy van, aki nem tartja be égetéskor a minimális szabályokat és zavarja a többieket, de azt meg meg lehet beszélni, összefogni másokkal, akiknek ez szintén probléma és kompromisszumra jutni az illetővel.

2016. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%
Tavaly Mátyásföldön laktam, ott télen fordult elő rendszeresen a füstszag... Belvárosban én nem érzek semmit.
2016. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Széngáz szag? Te ÉRZED a színtelen-szagtalan szén-monoxid szagát? Hallod óriási mázlista vagy, nem kell ilyen riasztókat venni!
2016. márc. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
70%

Szia


Kösz, jól bírom.

Igazat megvallva még élvezem is, hogy segítő készek az emberek és ismerem a falubelieket.


Néha van fűst igen, ámde én is fűtök így néha én füstölök mások orra alá


"Ti is szoktatok a tűzoltóságnak telefonálni az égetések miatt? Van eredmény?"

??????

Ilyet csak elvetemült városiak tesznek akik mindenképpen rendet akarnak tenni.

Itt is van ilyen, de szerencsére csak egy.


Mi többi falusi paraszt, átmegyünk egy kis páleszel és megbeszéljük ha valami gond van - próbáld ki hátha meglepődsz mennyivel könnyebb az élet így.

2016. márc. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Pont ebben a percben csuktam be az ablakokat a lakásban, mert csípős füst szag jön be :) Itt a jó idő, 23 fok és nem élvezheti az ember a friss levegőt...

Anya is most jött be a teraszról, hogy büdös van nagyon. Ennyit erről. Amint jó idő van kezdődik...

2016. márc. 31. 18:02
 16/16 anonim ***** válasza:
A nagymamamek fele egetni annyira nem szoktak, cserebe mindig athato tyukszarszag lengi be gyakorlatilag az egesz falut. Allitolag meg lehet szokni.
2016. ápr. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!