Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Büdös, hangos, fenyegetőző...

Büdös, hangos, fenyegetőző cigány szomszédság - Néhány évvel ezelőtt a nyóckerből települtek át. Megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A szomszédban lakik egy népes cigány család. Egész nap tárva-nyitva van náluk a bejárati ajtó és az összes ablak. Ezzel még önmagában nem is lenne probléma. A probléma ott kezdődik, hogy a nyitott dolgok miatt terjeng a bűz a házban és egész nap zaj van. Csak hajnali 2-3 óra körül csendesednek el, hajnali 6-ra pedig (ha van elég légmozgás) - az éjszakai ajtó-ablak bezárásnak köszönhetően - csak a bűzük egy része száll el. Ekkor esély nyílik az oxigén beengedésére a saját lakásomba, persze csakis kellemetlen lélegzés árán. Itt nem cigaretta bűzről van szó, az szerencsére csak a jéghegy csúcsa, ami időnként van. Ez az ő, folyamatos bűzük. Közel 2 méteres lapos televíziójuk van (hetente többször az is üvölt, de ők maguk a legőrjítőbb hangforrások) és mindenkinek van saját autója. De fürdésre és lakás takarításra már nem telik? Ráadásul sokszor közös költséget sem fizetnek, nagyon el vannak maradva. A bűz egy igen szubjektív dolog, hogy bizonyítsam ezt bárkinek is a jog világában?


Évek óta tart az egyre gyötrelmesebb szenvedés, de sehol sem találok segítséget. Hiába az önkormányzat, ráadásul rendes közös képviselőnk sincs. Gyakorlatilag nem érdekli semmi, ami a ház ügye (pl. felújítás, kiégett izzó a lépcsőházban); ami a lakók problémája, az pedig pláne nem. Mit tehetnék? Én már azzal is meg lennék elégedve, ha nem lennék az őrületbe kergetve a zajukkal (teljesen befognák a szájukat, az összes többi lakótól 10 éve egy hangot sem hallottam) és tudnék szellőztetni a lakásban.


Egy lakót, aki rájuk akarta hívni a rendőrséget a zaj miatt este, megfenyegette - itt szemtanú voltam. Én is szóltam már rájuk, nem is egyszer, de súlyos fenyegetést szerencsére még nem kaptam. Azonban van egy lakó, aki kicsit jobban szívén viseli a ház sorsát, ő már többször kapott tőlük halálos fenyegetést (bár remélhetőleg a cigánynak nagy a szája, de nem gondolja komolyan). A fenyegetőzéseikkel csak az a baj, hogy lehetetlen bizonyítani. Ha az engedélyük nélkül veszem fel őket, akkor pedig lehet, hogy a felvételt nem fogadják el bizonyítékként. Halálos fenyegetéskor pedig csak a fenyegetett és a fenyegető volt jelen, ami nem sokat segít.


Persze a tökéletes megoldás az lenne, ha visszamennének a nyóckerbe, vagy az lett volna, ha alapból be sem fúrják magukat ide. De még mindig a bűz a legnagyobb probléma, erre keresek főként megoldást. Ha az megszűnne, az üvöltözés és a fenyegetőzés már nem probléma, ugyanis - ha a jog végképp csődöt mond - néhány kedves szó pár szigorú tekintetű és termetű barát társaságában menten orvosolná egy időre a problémát. Egyszer szerveztem eddig ilyet, csaknem egy teljes hónapig tartott a hatása. Ezalatt csak a bűztől kellett szenvednem, de attól nem tudok szabadulni sehogyan sem.



2016. jún. 9. 21:43
1 2
 1/15 ittittitt ***** válasza:
100%
cigóék ilyenek ,nállunk is beköltöztek albérletben ,a bűzük nem ér el mert egy emelettel feljebb és egészen a másik sarokban vannak de esztétikailag is ronda ,kiteregetnek a lépcsőház korlátjára,ajtó ablak nyítva és vinnyognak egész nap.nincs megoldás ezek nem valók emberek közé.
2016. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 - Rondaság nálunk is az összes ottani, meg azok is, akik sokszor vendégségbe jönnek még többet hangoskodni és cigányzenét üvöltetni. Itt is kiteregetnek, néha a lépcsőháznál találni meg egy-két szennyes ruhadarabot, vagy papucsot. Nem túl szép látvány. Persze még nem nyócker-mértékben van jelen ez a probléma, de nem szeretném, ha ez a dolog is elviselhetetlen mértékűvé válna. Akkor már a bűz, zaj és fenyegetőzés mellett ez is lenne. Mondhatom, nem lenne rossz... Valami megoldás pedig csak van...
2016. jún. 9. 22:14
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek szólnék a rendőrségnek. Ha másokat is zavar,akkor egy időben tegyetek bejelentést.


A rendőr szabálysértés esetén figyelmeztethet,pénzbírságot adhat,feljelentést tehet. Ha rendőri felszólításra sem hagyják abba,akkor tegyél/tegyetek megint bejelentést és így akár elő is állíthatók az elkövetők.

2016. jún. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnos ma sem tudok tőlük aludni ebben az időpontban, így örülök, hogy jött egy újabb válasz, amelyre reflektálhatok: köszi a választ. Sajnos nagyon bonyolult dolog a zajongás és a bűz, emiatt nem nagyon tudom, miért is adna a rendőr pénzbírságot, vagy miért is tenne feljelentést. De ha a jegyzővel sem megyünk semmire, tényleg az unalmas, fárasztó és hosszadalmas kihívogatás lesz a sajnálatos megoldás. :(
2016. jún. 10. 00:44
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kalasnyikov....


Na jo, viccen kivul :) En szolnek a rendorsegnek, de mar ugy mennek, h a telommal/kameraval felveszem, h miket muvelnek, meg, h fenyegetnek. Ha lehet, akkor tobb jogcimen tennek ellenuk feljelentest, h legalabb egy miatt lecsukajk vmelyiket tutira.

2016. jún. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni. Nálunk is ez volt évekig majd elköltöztünk inkább. Persze az ingatlant bagóért tudtuk csak eladni mert annyira értéktelen volt.
2016. jún. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Micsoda eltérő válaszok :( A semmittevés túlzás, valahogy meg lesz oldva, nem hagyom a kis mocskokat. Felvenni kamerával pedig nem megoldás, mert ha azt engedély nélkül teszem, utána én kerülök bajba. Sőt, ha a cigányok azt mondják a bíróságnak, hogy nem járulnak hozzá a felvétel használatához, akkor még fel sem tudom használni (persze ha más perdöntő bizonyíték nincs, akkor a hozzájárulásuktól eltekinthet a bíróság). Bármi is lenne a felvétellel, utána azonnal bizonyítottá válna az általam elkövetett cselekmény, miszerint engedély nélkül készítettem ezekről felvételt.
2016. jún. 10. 14:13
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, a cigányoknál a "megb**szom a szádat", meg "elvágom a torkodat" szintű fenyegetések mindennaposak, a testvéreikkel, családjukkal is így beszélnek, aztán általában azért csak életben marad nap végére mindenki. Az ő vérmérsékletük (és műveltségük, szocializációjuk) egész más, az ingerküszöbük is máshol van. Ha nagyon hangoskodnak, lehet hívni a rendőrséget. A kitartó bejelentésekkel célt lehet érni.
2016. jún. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Szep szoval nem tudod esetleg megkerni oket?
2016. jún. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%
Ezekkel nem lehet szótérteni. A csótányok értelmi szintjén vannak.
2016. jún. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!