Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kutyaugatás miatt fel lehet a...

Kutyaugatás miatt fel lehet a szomszédot jelenetni csendháborításért (készült felvétel róla)?

Figyelt kérdés
Igen, hajnali 4-kor írom ki ezt a kérdést, ugyanis a szomszéd kutyája fél órája felkeltett és nem tudtam visszaaludni, mert 5 percenként rájött az ugatási roham... Ez lassan már minden napos eset! Rengeteg videó- és hangfelvételem van a hajnali ugatásról, a szomszédoknak is elegük van abból, hogy nem lehet aludni, egész nap fáradtak vagyunk miatta. Ilyen bizonyítékokkal, a többiekkel összefogva sikeresen feljelenthetjük a kutyás szomszédot?
2016. júl. 8. 04:17
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Szóval egyesek szerint a kutya ugathat mert az a dolga én meg tűrjem, hogy a kialvatlanság miatt szédülök a munkahelyemen? Ez egy vicc. Szerintem ilyet csak 10évesek írkálnak, akiknek nyári szünet van és fogalmuk sincs milyen hajnali 3-tól talpon lenni a kutyaugatás miatt. Nehogymár egy kutyának több jogai legyenek, mint egy embernek! Nem egyedül vagyok, kapásból 6 szomszédot tudok mondani, akinek tele van a töke és a többit még meg sem kérdeztem. Volt, hogy tömegesen mentünk szólni a szomszédnak, azt mondta, nem tud mit csinálni a kutyával. Mivel jó környéken lakom, nem hiszem, hogy lenne mérgezés, de azt érzem, hogy mindenkinek kezd elfogyni a türelme és kellene valami megoldás, mielőtt eldurvul a helyzet...
2016. júl. 8. 08:26
 12/25 anonim ***** válasza:
38%

Én tényszerűen leírtam, hogy jogi úton nincs semmi, amit tehetnél. Nem azért, mert unatkozom, vagy mert élvezem, hogy szenvedsz, ez a helyzet, én is voltam ebben a cipőben. Nem tudom, erre miért kell felháborodni. Olvass utána, te is azt fogod találni, hogy semmi megoldás, max ha a kutyák rosszul lennének tartva.

Itt a városban egy lakókörzet aláírásgyűjtéssel el akarta érni, hogy valami gumitelep kutyáit zárják el éjszaka, mert ugatnak, de nem értek célt, mivel azoknak a kutyáknak épp éjjel van funkciójuk, ugyebár.

Nehéz ügy.

Hiába háborogsz, ha most mindenki kedvezően válaszol, de rosszat, az mivel lesz neked jobb?

2016. júl. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
93%
Ez engem is érdekelne. Aki azt írja hogy hozzá lehet szokni, annak mondom hogy nem lehet. Engem is rohadtul idegesítenek a szomszéd kutyái. Nekem is van 2, akik teljesen normálisan viselkednek, ha jön valaki ugatnak, pont, ennyi, nem egész éjjel ugatják a semmit. Tényleg semmit, többször kimentem megnézni, semmi, az én kutyáim is odajöttek, csak értetlenül néztek, kb. azt gondolhatták "mi a f..zt ugatnak ezek, nincs itt semmi?"
2016. júl. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
86%

Ennyi sügér embert. A gazdája felelős a kutyáér.

Teljesen egyet értek veled kérdező. Itt is van egy kutya,mindig olyan hajnali 2-3 körül jön rá az ugatás. Fszm tele van már vele,krvra idegesít. Szerencsére nem mindennapos nálunk. Heti 2-3 alkalom,de az is sok.


Szerintem tegyél bejelentést mindig,amikor ugat és ne csak te,a szomszédok is. Olyan nincs,hogy nem tesznek semmit. Minden nap zavar,vonyít az a kutya,majd azér nem fog aludni az ember,ja.

2016. júl. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk sajnos nem tudsz semmit sem tenni az ilyen szemét antiszociális kutyatartokkal hivatalosan.
2016. júl. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

Engem is nagyon nagyon irritál a kutyaugatás! Nagyon.

De ha egy kutya vég,- és látszólagos ok nélkül ugat, akkor őneki végtelen magány,- és elhanyagoltságérzete van. Szeretet kapó kutya nyugodtan alszik éjjel, és csak akkor ugat, ha tényleges helyzet van.

Szerintem jogi úton semmit nem tudsz elérni, mert sem az ugatás, sem a kutya pszichológiai jellegű elhanyagolása nem ütközik törvénybe. Csak az éheztetett-szomjaztatott-fizikailag kínzott kutyát lehet elvitetni.


Jó ötlet lehet a füldugó + egy instrumentális relaxcédé.


23f

2016. júl. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
23%
Csináltasd meg a szobád hangszigeteltre. Fizettesd ki a szomszéddal.
2016. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
próbálj előbb a hülye kutyagazdával beszélni,meséld el neki,hogy közösségben mit lehet,érdemes tenni a mások nyugalmáért. az nem igaz ,hogy nincs megoldás.az állatokat lehet szeretni de megvan a helyük és a szerepük.aki közösségben él az valamennyire kell alkalmazkodjon a többihez.csak az emberek a mai világban nincsenek tekintettel a másikra még a saját anyjukra sem.kutyáznak ,magányukban és utálják a szomszédokat de lehet még saját magukat is.
2016. júl. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
12%

Van egy tippem, miért ugat hajnali 4-kor rendszeresen a kutya. Ugye családi házas övezetről beszélünk?

Nálunk is volt ilyen, ráadásul nálunk sok kutya van az utcában.

A magyarázat: akkor vitték ki a hirdetési újságokat! Szóval, megy végig éjjel 3-kor a tag az utcán, rakja be a sötétben a postaládákba a hirdetési újságot. A kutyák már az utca elején ugatni kezdenek, onnan a többi is átveszi, tehát nemcsak addig ugat egy kutya, amíg az ő házánál van a tag. Ugat az össze kutya, amíg végig nem ér az utcán .... meg még utána egy darabig, mire lassan megnyugszanak.


És ott most kire legyek mérges? Én leginkább a tagra, mert minek kell éjszaka közepén ezt csinálnia?


Nálunk egyébként azzal oldódott meg, hogy most már nem éjszaka hordják, hanem délután. Hogy maguktól változtattak-e, vagy valaki panaszt tett ellenük, azt nem tudom.

2016. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
27%
Ja nagyon jó hogy felvetted a kutyaugatást. Már alig várják a rendőrök hogy végighallgassák az összeset.
2016. júl. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!