Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehetne ezt szépen...

Hogy lehetne ezt szépen elintézni?

Figyelt kérdés

külvárosban lakunk, emeletes, udvaros családi házban. a szomszéd már megint vett 2 kutyát (az előzőek eltűntek, amiért minket okolnak), amik kezdenek felnőni, ugatnak egész éjjel. az emeleten van a szobám, így mivel a hang felfelé terjed, így van szerencsém hallgatni őket egész éjjel. tegnap csináltam egy felvételt is, elég jól hallatszik.

az előző kutyánál már kértük őket zsarolás nélkül, hogy csukják be valahova, de nem csináltak semmit. most ha nagyon muszáj, bevetném a felvételt is, így sem jó a kapcsolat, nem is köszönnek nekünk. úgy vagyok vele, hogy még nem hívnám ki a rendőröket éjszaka, mert előtte legalább szépszóval kérném a drága szomszédokat, hogy csináljanak már valamit.

annyi még, hogy sürgős lenne, sokat tanulok (érettségizni készülök), fáradt vagyok, de nehezen alszom el. kb. pont mikor már elszendergek, akkor kezdenek el vinnyogni.

van valami mód rá? elég k*csög az egész família, de hátha...



2015. jan. 18. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A jegyzőnél lehet panasszal élni.Az önkormányzatnál olvasd el az állattartásra és a csendre vonatkozó szabályozást.Ha nálatok is van kötelező ebbejelentés és lejárt a határidő,akkor megbírságolhatják,ha nem jelentette be.Ilyen támadási felület még a chip meg a kötelező veszettség elleni oltás hiánya.Azért csinálj felvėteleket,amivel bizonyítható,hogy a kutyák ott élnek,mert még letagadják.Az elzárás nem oldja meg az ugatást,mert az ilyen nem foglalkoztatott ebek ezzel vezetik le az unalmat,meg a mozgáshiányt.
2015. jan. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A jegyzőnél lehet eljárást indítani, aminek semmi eredménye nem lesz - nálunk 3 társasház jelentette fel a szomszédot ugyanezen okból még nyáron, és azóta sincs változás, szrnak rá.


Vegyél kutyariasztót, vagy olyan eszközt, amivel elérheted, hogyy fogja be.

A riasztó éles hangot ad, mikor a kutya ugat, fájdalmat okova ezzel az állatnak. Ő előbb-utóbb megtanulja, hogy ne ugasson.


Más petárdával intézte el. Mikor a kutya ugatott, ő átdobott egyet. Kb. két hét alatt elérte, hogy meg se vakkanjon. :)

2015. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Előbb fogsz az érettségin megbukni, mintsem egy ilyen dolgot lezavarni - mint időben, mint idegileg. Mikor panelba költöztünk füldugó használatra "kényszerültem". Minden szomszédot jelentettem volna fel a zaj miatt? Á. Mióta így alszok, sokkal kipihentebb is vagyok! Mostanra már altatóként hat a füldugó használata, bedugom és elalszok! :D Lehet venni nagyon puhát, amiben kényelmesen lehet aludni, nem nyom. Ébresztőre és a közeli zajra ébredek csak fel - a kutya sem zavar már itt a fal túloldalán, ez is ugat még este is!
2015. jan. 26. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!