Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kutyaugatás miatt fel lehet a...

Kutyaugatás miatt fel lehet a szomszédot jelenetni csendháborításért (készült felvétel róla)?

Figyelt kérdés
Igen, hajnali 4-kor írom ki ezt a kérdést, ugyanis a szomszéd kutyája fél órája felkeltett és nem tudtam visszaaludni, mert 5 percenként rájött az ugatási roham... Ez lassan már minden napos eset! Rengeteg videó- és hangfelvételem van a hajnali ugatásról, a szomszédoknak is elegük van abból, hogy nem lehet aludni, egész nap fáradtak vagyunk miatta. Ilyen bizonyítékokkal, a többiekkel összefogva sikeresen feljelenthetjük a kutyás szomszédot?
2016. júl. 8. 04:17
1 2 3
 21/25 Andizsuzsi ***** válasza:
92%

"Én tényszerűen leírtam, hogy jogi úton nincs semmi, amit tehetnél. "


De van. Birtokvédelmet lehet kérni. Volt rá példa, hogy hangszigetelt ablaküveg kifizetésére kötelezték a kutya gazdáját. Körülményektől függ.

2016. júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, falun élek, de az én kutyámnak hangja nincs éjjel, mert megneveltem, hogy éjjel csend van. A szomszédomnak nem sikerült ugyanezt megtennie, ugyanezzel a csicska dumával takarózik, hogy "há' kutya, micsinájjon, nyávogjon?". Mert ő b***ik rászólni, érted.

Én azt csinálnám a helyedben, hogy időnként becsengetnék a szomszédhoz, hogy kapjon észbe, aztán egyszer csak megnevelné a kutyáját.

2016. júl. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
*mármint éjjel csengetnék be - nyilván.
2016. júl. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Igazából én azt sem értem, hogy ilyenkor a saját gazdája tud nyugodtan aludni? Ha nem, akkor saját érdekében nem próbálja megoldani a dolgot?
2016. júl. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

HA vég nélkül gat éjjel, vagy nem (akarja) hallja, vagy otthon sincs.

Egyébként nem, a kutya nem arra való, hogy vég nélkül ugassa a semmit (mert unatkozik, mert egyedülvan, mert fél, mert nem fáradt...), hanem arra, hogy akkor ugasson, ha jelez valamit. Nekem puskám van, az meg az meg arra való, hogy lőjenek vele, na? Mégsem lövöldözök ész nélkül.


Jegyzőnél lehet bejelenteni, a rendőrségnek ez nem hatásköre, nagyon sok mindent nem tudnak csinálni.

2016. júl. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!