Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért élnek egyesek koszban?

Miért élnek egyesek koszban?

Figyelt kérdés

Egy kolléganőm meghívott a hétvégén vendégségbe. Kb annyit kereshet ő is, mint én, nem vártam egy kacsalábon forgó palotát, hiszen mi is szerény körlmények között élünk. De amit ott láttam, nem akartam elhinni. Kosz, mocsok mindenhol. Udvariasságból megkérdeztem, levegyük-e a cipőnket, reménykedve, hogy nem kell, olyan mocskos volt a padló. Nem is csak poros, hanem ez a fekete kosz. A kutya épp evett, viccesen megjegyeztem a férjemnek, hogy nézd már, mi ilyenből eszünk otthon. Kiderült, hogy ők is ebből esznek, csak a maradékot nem kikaparják a kutyának, hanem leteszik a földre. A fürdőben olyan kosz és bűz volt, hogy nem mertem ráülni a wc-re, pedig vendégségben azért rá szoktam, csak nyilvános helyeken nem. Indulás előtt még gondolkoztam, hogy megint elmegyek, de inkább kibírtam a pályaudvarig, az ottani wc kulturáltabb volt.

Félreértés ne essék, nem a szegényeket szólom le, mert nagyságrendileg ugyanannyit keresünk, de ez már az igénytelenség netovábbja. Ha csak partvissal felsöpörtek volna, már az is sokat javított volna, és nem kerül semmibe, főleg, ha vendégeket várok. Vagy lehet, hogy náluk ez a megszokott, és nem is gondolta, hogy vendégvárásra nem alkalmas a lakás?


2016. aug. 2. 11:07
 1/7 anonim válasza:
100%
Szerintem csak simán hanyag nem érdekli hogy kosz van vagy észre sem veszi már.túl lusta ahhoz hogy kitakaritson inkább él koszban
2016. aug. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban sok igénytelen ember van. Ez nagyfokú nemtörődömség és igénytelenség.
2016. aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ezzel baj.
2016. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Igény szintek nem azonosak. Erre mondják, h nem vagyunk egyformák.
2016. aug. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Simán elképzelhető, hogy így szocializálódtak. Van, aki nem bír elmenni az előszobában egy porcica mellett, hogy ne vegye fel, más meg ahhoz volt szokva, hogy hetente egyszer felmos, aztán kész.

Régen nem volt mindenhol jellemző a pedantéria, főképp vidéki házaknál, ahol az udvarban szabadon jártak a baromfik. Nem mosták fel naponta a konyhát, még ha hajópadló is volt,nem csak cementpadló, vagy döngölt föld. Aki így nőtt fel, nem biztos, hogy zavarja, ha kicsöppen a pohárból egy kis narancslé a konyhakőre.


Szerintem ez a rendetlenség nem a szegénységből fakad. Egy seprű és egy felmosószett kétezer forint. Igény kérdése.


Azt írod, ez az igénytelenség netovábbja. Munkámból adódóan jártam olyan helyen, ahol megkínáltak borral, de egy olyan pohárból, ami messziről homokfúvottnak tűnt, csak közelről láttad, hogy sima üveg, csak opálos a kosztól. Láttam még olyan kályhát, amelyik hamuzó nyílásából kifolyt hamujában voltak elnyomkodva a csikkek, de tízesével, és még nem is ez volt a legfeltűnőbb, de ilyet azelőtt,s az óta se láttam.:) Szóval vannak rosszabbak is.

2016. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is hetente egyszer takarítok, itt-ott még porcicák is akadnak néha, vagy fent a sarokban egy pókháló, ahová a magas belmagasság miatt nem is nagyon szokta nézni De ha tudom, hogy vendég jön, úgy intézem, hogy ha nem is aznap, de az előtte való napokban legalább felsöpörjek/felporszívózzak/felmossak. De amilyen kosz volt a konyhában és a fürdőben, megkockáztatom, húsvétkor volt legutóbb takaritva. Értem én, hoyg ahány ház, annyi szokás, meg ahogy az egyik válaszoló írta, különböző igényszintek, de ha mást beengedek a lakásomba, akkor azért nézzen ki valahogy. Kb olyasmi volt a helyzet, mint amit te is leírtál, csak nem a pohár volt olyan mocskos, hanem a padló. Vajon mit fogna gondolni, ha egyszer mi hívjuk át őket? Nem fog eszükbe jutni, hogy "basszus náluk mekkora tisztaság van hozzánk képest"? Vagy nekik meg mi leszünk a fura tisztaságmániások? :)
2016. aug. 4. 15:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Szavazatok alapján minden ember egyforma.
2016. aug. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!