Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért gondolják egyesek...

Miért gondolják egyesek egyből, hogy irodai munka = titkárnői munka?

Figyelt kérdés
2016. jún. 21. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Miért, így gondolják?

Nem hallottak még másról, vagy nem nézik ki belőled, hogy mást is tudnál csinálni. De gondolom ezek azok az emberek, akik azt hiszik, hogy a titkárnő csak reszelgeti a körmét egész nap és kávét főz.

Amúgy meg, mit foglalkozol ilyen értelmileg visszamaradottakkal?

2016. jún. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Tök mindegy, hogy titkárnői munkát vagy adminisztrátori munkát mondanak, hogyha ugyanaz a jelentése.
2016. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem az adminisztrátori munkáról volt szó, hanem irodairól. Ennyi erővel én is irodában dolgozom, marketing, webdesign, grafikus és mivel én vagyok itt az egyetlen aki ért a gépekhez ezért én vagyok a karbantartó is. :D

Ez nem egyenlő a titkárnővel, a kávét nem én főzöm. :D

2016. jún. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szándékosan odaírtam, hogy "egyesek", szóval nyilván nem minden emberre értettem.

Beszélgettem nemrég valakivel, aki egyből erre asszociált abból, hogy én irodában dolgozom.

Egyébként a munkám több részből áll, nem kifejezetten lehet egy kifejezést ráhúzni, ebben van papírmunka is, programozás is, ezt én nem nevezném titkárnői munkának, de még a főnököm sem talált egy összefoglaló megnevezést, ami jól lefedné a feladataimat.

2016. jún. 21. 14:53
 5/9 anonim ***** válasza:

S vajon az irodában dolgozó titkárnő kinek titkárnősködik? Vagy egyik titkárnő titkárnője a másik titkárnőnek?

Ezt kérdezd majd meg azoktól, akik rád csodálkoznak, hogy irodában dolgozol, akkor csak titkárnő lehetsz.

2016. jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én azon szoktam röhögni, amikor a munkahely valakinek egyenlő azzal, hogy iroda. "Majd ha munkahelyed lesz, az irodában így lesz meg úgy"- mindig ezt mondogatták az idősek. Ők úgy vannak vele, hogy aki továbbtanul, az mind irodában dolgozik.
2016. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én középvezetői poszton vagyok nőként. Imádom, akkor jönnek kétkezi munkások, szervizesek, egyebek és megkérdezik, hogy ki vagyok én itt amúgy, a laboros?

Avagy a hátam mögül hallom vissza egy beosztottamtól, hogy "jó nő a titkárnője", vagy ilyesmi.


Én ezeken nagyon jókat nevetek, ne vedd magadra.


Egyébként szerintem a munkakörnek semmi köze a feladataidhoz. Valami szerepel a szerződésedben, illetve a munkaköri leírásodban, onnantól kezdve neked az a posztod és kész. Olyan nincs, hogy ezek egyikében sem szerepel erre vonatkozóan semmi.


Megjegyzem azt is, hogy nálunk nincs olyan hogy titkárnő. Őket adminisztrátoroknak hívjuk. :)

2016. jún. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát, amióta felvettek, azóta már a pozícióm neve is változott párszor, meg a feladataim is, egy biztos, hogy titkárnő nem vagyok és soha nem is voltam. :-)
2016. jún. 21. 19:45
 9/9 A kérdező kommentje:

Igazából most csak "kamu" pozíciónévvel vagyok, mert egy ilyen nevű pozíció ürült meg, amikor átvettek a kölcsönzőtől saját állományba, a külföldi anyacég nem nyitott olyan pozíciót, ahova engem be lehetett volna egyértelműen sorolni, így ezt a megüresedett posztot velem töltötte be a helyi cégvezetés, erre a posztra már amúgy sem volt szükség. Viszont ha vendégek jönnek a céghez, a kollégák már a helyi IT-s ként mutatnak be, függetlenül attól, hogy hivatalosan nem ez a pozícióm neve.

Most csak neten beszélgetésnél került szóba, hogy mivel foglalkozom, és az irodából egyből a titkárnősködésre asszociált a beszélgetőpartnerem.

2016. jún. 21. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!