Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Én vagyok túl érzékeny vagy a...

Én vagyok túl érzékeny vagy a lakótársam tényleg átlépett egy határt?

Figyelt kérdés
Lakótársam bulizni ment, és bár szóltunk neki, hogy legyen tekintettel arra, hogy mások pihenni szeretnének, csendben jöjjön haza, nem jött össze. Nem elég, hogy egyik este kis híján betörte az ajtót, hazahozott valakit, akivel több órán át élvezték egymás társaságát. Tisztában van vele, hogy papírvékonyak a falak, de nem zavartatta magát, sőt, még megállt az ajtóm előtt cseverészni, majd még néhányszor kinyitotta, majd bezárta az ajtót, jó hangosan. Ez már nem az első eset, hogy felébreszti a házat éjszaka. Nem kérdez, hanem kijelent, és más problémák is vannak vele. Ti mit gondoltok? Voltatok már ilyen helyzetben? Sikerült megoldani?

2016. aug. 28. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Átlépett többet is. Ilyenkor ne csendben dühöngj, hanem kelj fel, szólj rá, hogy te XY, fogd már be a szádat, ne az ajtóm előtt beszélgess, ne csapkodd az ajtókat. Szex közben is nyugodtan döngess meg az ajtaját, hogy HALKABBAN, MINDENT HALLUNK, PEDIG NAGYON NEM ÉRDEKEL.
2016. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

En arra se ebredek fel, ha hangosan beszelnek vagy ugat a kutya, ajtocsapkodasra se. Arra se , ha szo szerint felraznak. Ahjoz 15 perc kell. Bar csak 5-6 orakat alszom es sokat dolgozok. Regen egy horkolastol nem tudtam aludni.

Sajnos egy tarsberlet ilyen.

Te is csinalj hasonlokat a barataid segitsegevel.

N

2016. aug. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
De, elég gáz, de ilyenkor nem kell némán lenyelni mindent. Én is jártam már így kimentem és hazaküldtem minden vendéget szépen sorjában :D Ez a lakótársadnak is baromi ciki lesz, meglásd többé nem csinál ilyet.
2016. aug. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A helyzet az, hogy lett szólva neki, nem egyszer, és szemtől szemben csak mosolyog meg ígérget, aztán semmi. Tudom, hogy a társbérlet nem egyszerű, de éltem olyan emberekkel, akikkel meg lehetett beszélni a dolgokat. Elszomorít, hogy vannak ilyen nemtörődöm emberek...
2016. aug. 29. 18:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg ember ilyen és ha belegondolsz, miért ne tenné? Ő jól érzi magát, ti szenvedtek és ez nem érdekli. Ti is csináljatok valamit, amikor ő alszik.
2016. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez a logikus válasz, nyilván tojik rá, hogy hogyan érzem magam. Ilyen egy tipikus önző, alkalmazkodni nem képes személy. De ha ugyanazt tenném, mint ő, akkor semmivel sem lennék jobb. Már akkor volt egy rossz megérzésem, amikor beköltözött.
2016. aug. 30. 21:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen egy tipikus önző, alkalmazkodni nem képes személy. De ha ugyanazt tenném, mint ő, akkor semmivel sem lennék jobb."

Bizony, ilyen személyiségűnek tűnik.

Miért ne lennél jobb? Ez olyan eset, hogyha én bezárom a szomszédot, mert olyan a kedvem, akkor rossz vagyok. De ha a rendőrség zár be egy közveszélyes embert, akkor ők jók. Nem csak a tett a lényeg, hanem az ok és a motiváció. Ha nem hagy aludni, akkor arra rámehet az egészséged is hosszútávon. Ha te nem hagyod aludni, akkor magadon segítesz.

2016. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de nem is tervezem, hogy hosszútávon vele éljek. Folyamatosan keresem a lehetőségeket, az más kérdés, hogy az albérletpiac jelenleg egy vicc. Némelyik szoba annyiba kerül, mint a fizetésem fele, és ebben nincs benne a rezsi.
2016. aug. 31. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!