Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kegyeletsértő a Szomszéd,...

Kegyeletsértő a Szomszéd, temetés után 3 hétre átjön, hallotta a hírt, eladó-e a ház esetleg?

Figyelt kérdés

Az Édesanya hunyt el, a család egyetlen házáról van szó, amit laknak (konkrétan oda vannak hivatalosan bejelentve). A szomszéd nagyjából a 4. szomszéd a soron mellettük. A foglakozása buszsofőr, ez szorosan nem tartozik ide, mert a buszsofőrök legnagyobb része rendes. A két szomszéd futólag ismerte egymást, előtte párszor beszéltek. Csak a buszsofőr jött át pl., hogy gallyazza le a családfő az út menti fákat, mert karistolják az öreg Ikarus ablakait (a gallyazás meg is történt). Külterületről van szó, tanyákról (D-Alföld), az út földes út, de közvetlenül egy kisváros, ill. 20 km-en belül egy nagyváros vonzáskörzetében. Elég felkapott hely lett (sok panzió a közelben), főleg az utóbbi 10 évben, a család, akit tragédia ért több évtizede lakik ott. A buszsofőr valószínűleg később költözött be, reggelente jár ki a busszal és a buszról vélhetően belát az udvarokba is. (Költői kérdés egy buszsofőrnek miért kell 3 km-re a kisvárostól földes útra költöznie?) Először vas fóliabordákat akart megvenni, csak utána tért rá arra, hogy a ház eladó-e. Ezután udvariasan utasították vissza. Egyébként a történetben mindenki fehér ember (bár romáról ilyet, még nem hallottam, náluk a család szeretete, tisztelete szent általában).


Természetesen semmi sem eladó és a család mély gyászban van.



2016. szept. 22. 12:52
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
94%

Először is részvétem, sajnálom!


Azt viszont nem értem (amellett, hogy össze-vissza írsz mindent), hogy miért lenne ez kegyeletsértés?

2016. szept. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
90%

Ebben mi a kegyeletsértö?


Elöször is egy buszsoförnek ugyanolyan joga van " 3 km-re a kisvárostól földes útra költöznie", az oka valószínüleg az, hogy nem drága, vagy valamiért tetszik neki ott.


Azt meg végképp nem értem, miért gond, ha megkérdezi, hogy eladó-e a ház? Gondolom, feltételezhetö, hogy igen.


Ezen kivül ennek semmi köze a "család szeretete, tisztelete" témához, mert nem rokon, nem tartozik az adott családba.

2016. szept. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

1.: Köszönöm a részvétnyilvánításodat!


1-2. Veletek nem értek egyet, nem kívánom, hogy ugyanez megtörténjen nálatok is, de senkinek sem. A tényeket írtam le 1-es, nem irkálok "össze-vissza mindent". Ha csak a kérést írom ki, akkor az lett volna a problémád. Szerettem volna, ha az élethelyzet is elolvasható, nem csak egy kérdés éktelenkedik itt. 2-es Válaszoló, ha elolvastad volna, amit írtam, nem írtál volna azzal teljesen ellentmondó értelmetlen választ: "Gondolom, feltételezhetö, hogy igen.".


Nekem az a véleményem, hogy az ilyen emberek hiénák, dögkeselyűk, nagyjából a "hullarabló" kategória.


OK, nem kegyeletsértés a jogszabályok szerint (Biztos nem az? Jogászok vagytok?), bárki odamehet bárkihez a temetés után, hogy ugye, eladó az egyetlen házatok, amiben éltek és gyászoltok?

2016. szept. 22. 13:22
 4/40 A kérdező kommentje:

OK, nem kegyeletsértés a BTK szerint.

Erkölcsi értelemben én kegyeletsértőnek és teljesen gátlástalannak érzem mégis, amit a Szomszéd csinált.


"Rágalmazás


226. § (1) Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást


a) aljas indokból vagy célból,


b) nagy nyilvánosság előtt, vagy


c) jelentős érdeksérelmet okozva


követik el.

Becsület csorbítására alkalmas hamis hang- vagy képfelvétel készítése *


226/A. § * (1) Aki abból a célból, hogy más vagy mások becsületét csorbítsa, hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú hang- vagy képfelvételt készít, ha más bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Becsület csorbítására alkalmas hamis hang- vagy képfelvétel nyilvánosságra hozatala *


226/B. § * (1) Aki abból a célból, hogy más vagy mások becsületét csorbítsa, hamis, hamisított vagy valótlan tartalmú hang- vagy képfelvételt hozzáférhetővé tesz, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) * A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt


a) nagy nyilvánosság előtt, vagy


b) jelentős érdeksérelmet okozva


követik el.

Becsületsértés


227. § (1) Aki a 226. §-ban meghatározottakon kívül mással szemben


a) a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben vagy


b) nagy nyilvánosság előtt


a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a becsületsértést tettlegesen követi el.

Kegyeletsértés


228. § Aki halottat vagy emlékét a 226. vagy a 227. §-ban meghatározott módon meggyalázza, vétség miatt az ott meghatározott büntetéssel büntetendő." forrás: [link]

2016. szept. 22. 13:34
 5/40 anonim ***** válasza:
87%
Most komolyan ezen rágódsz? Mély lehet a gyászod.
2016. szept. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
85%
És ha véletlen az lenne, akkor most rohannál a bíróságra beperelni, hogy kaszálhass. Tehát te szívesen hasznot húznál az elhunytból. Ez szerintem nagyobb pofátlanság, mint a szomszéd kérdése.
2016. szept. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

5.: Kedves 5. Válaszoló, látod, én szépen írok Neked, nagybetűvel emelem ki, a megszólításokat.


Tudod miért?


Azért, mert EMBERSZÁMBA veszlek!


Kérlek szépen, ne minősítsd mások gyászát! Köszönöm!

A gyász nem arról szól, hogy teljesen elhagyja magát ez ember és hagyja magát kihasználni a hiénák által! Kívánom, hogy ne tapasztald meg ezt az érzést!


Aki ide további gyalázkodó hozzászólásokat ír, csak magát minősíti azzal.

2016. szept. 22. 13:50
 8/40 A kérdező kommentje:

Én írtam ki a kérdést, de kitöröltem a saját kérdéseim közül, mert méltatlannak érzem azt a hangnemet, amit a kedves eddigi Válaszolóktól kaptam. A megválaszolt kérdések közül is kitörlöm, örök tanulság ez számomra, hogy milyen emberek vannak itt! Lásd 71, 74 és 48 százalékos Válaszolókat. Kötözködnek, direkt nem értik, amit írsz, gyakorlatilag rosszabbak a fenti szomszéd buszsofőrnél.


Jó napot!

2016. szept. 22. 14:21
 9/40 anonim ***** válasza:
74%
Semmi gond nincs itt, csak tapintatlan volt a szomszéd.
2016. szept. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
91%

Hogy egyes emberek mekkora feneket tudnak keríteni egy-egy ártalmatlan mondatnak.

Ha meghal valaki, akkor szokás eladni az üresen maradt házat. Mit kell ezen kiakadni? Nem értem az ilyen embereket.

Aztán amikor elmondják neki az igazat, akkor bevágja a hisztit, mindenkit gyaláz, aztán durcizik. Ez már egyenesen szánalmas

2016. szept. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!