Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hányszor fér bele egy héten...

Hányszor fér bele egy héten szerintetek, hogy lakótársam délután felhozza a pasiját és/vagy ottaludjon nála?

Figyelt kérdés
Új szituáció, amióta együtt lakunk erre nem volt példa. Nem akarok zsarnokoskodni, mert amúgy nagyon jóban vagyunk, csak viszonyításképpen, mert nem akarok átjáróházat sem pedig vizet fizetni senki után (azt használná ugye). (A szüleim a tulajok amúgy)

2016. nov. 8. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj lefektetni a házirendet pedig, ha nem akarod, hogy egyikőtöknek szúrja a szemét a másik (és forditva).
2016. nov. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Ezt tudva fizessetek.

Akárhányszor.

Ha én lennék te, oda is költözhetne.

2016. nov. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy ő vendégeket vigyen, illik megkérdeznie a lakótársát, hogy mit szólna hozzá - függetlenül attól, hogy tiétek-e a ház vagy nem.

Ez nálunk is így van, 3. éve lakok egy albérletben 2 barátommal. De bármelyikünk is szeretne felhozni bárkit - barátnő, csoporttársak, filmet néznének páran, bármi - ha tudjuk, hogy lent lesz legalább 1 lakótársunk még rajtunk kívül, akkor megkérdezzük, hogy nem zavarná-e.

Tudjuk, hogy úgyis azt mondjuk mindannyian a másiknak, hogy persze, nyugodtan hívj csak akit szeretnél, de így illik.

Ha a lakótársad nem kérdezi meg tőled, vagy már sokszor előfordul a tudtod nélkül, esetleg szinte állandóvá válna hogy ott van nálatok, igenis mondhatod neki, hogy nem!

Ha egy harmadik személyé lenne a lakás, akkor is illik szólni, hiszen mégiscsak egy számodra idegen ember megy fel a lakásba, akit nem ismersz, és nem tudod miféle szerzet. Illetve elkerülhetetlen, hogy összefussatok a lakásban, és elég ciki szerintem, hogy ha találkoztok, akkor jajj helló hát te is itt vagy, nem is tudtam róla.

Tanítsd illendőségre a barátnődet, vagy szólj szüleidnek, hogy beszéljenek vele, hogy jó lenne, ha megkérdezné tőled, hogy jöhet-e vagy nem.

Mert övé a lakás, hogy azt csináljon benne amit akar, és uralja a lakást. A felhőtlen viszony érdekében pedig bizony ennyi kompromisszumot neki is vállalnia kell.

És semeddig nem tart megkérdezni.

2016. nov. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ezt előre kellett volna. Most üljetek akkor le és beszéljétek meg, hogy ki hogyan gondolja. Szerintem max. minden második hétvégén, a többin menjen ő a pasihoz, úgy kvittek lesznek, havi kétszer két nap meg nem olyan borzasztóan zavaró neked sem.
2016. nov. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

*Nem övé a lakás

(elgépeltem, bocsi)

2016. nov. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz ügy az együtt lakás ilyen szempontból.


Én mindkét fél szempontjából meg tudom érteni a dolgokat.


Egyrészt alapvetően zavarna, ha valaki meg akarná határozni, hogy hányszor legyen ott a párom. Másrészt engem is zavar mikor itt lebzsel egy idegen a lakásban.


Az szerintem is alap lenne, hogy megkérdezi, zavar e. Úgyis az a válasz, hogy nem, de legalább "lelkileg" felkészül az ember. Én például azt utálom, hogy lakótársam csaja este 11-kor állít be, 1-2 óráig hallgatom a konyhában a nyávogását, és reggel kelhetek fél 6-kor. Vagy zavaró mikor nem tudok kimenni vacsorázni, mert egész este ott főzőcskéznek a konyhában...ilyen eseteknél szerintem szólhatna.


A másik ami zavar, mikor este hangosan pofáznak és minden áthallatszik.


Ellenpéldaként volt olyan lakótársam, aki bár sosem kérdezte meg, hogy jöhet e a barátnője, de ha jött, akkor azonnal mentek be a szobába és hangjukat sem lehetett hallani.


Mondjuk állandó jövés menésnél ha én lennék a tulaj, akkor simán közölném, hogy keressenek közösen egy lakást.

2016. nov. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Abban viszont igaza van mindenkinek, hogy egy lakásban mindig elsőbbséget élvez a másik ott lakó fél, és kompromisszumokat kell kötni.
2016. nov. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Hányszor egy héten?

Húha, ha nem ülsz le vele kicsit megvitatni vele, hogy meddig mehet ez így, akkor azt veszed majd észre, hogy a csávója gyakorlatilag már ott lakik és még mindig felesben fizetitek a költségeket.

Akkor már többet ér, ha összeköltöznek, és nem zavarnak egy harmadik embert.

Én is albérletben lakok, és volt, hogy engem is meglátogatott a párom, ha szabin volt vagy volt ideje (mondjuk mi messzebb lakunk egymástól, így nem lenne lehetőségünk amúgy sem mindennapos találkozásra), de évente 2-szer, max 3-szor, mert nem akartam senkit sem zavarni.

Ha tényleg ilyen sűrűn ott alszik, hetente több napot, én megmondanám, hogy oké jöhet, de harmadolunk akkor. Nem szálloda az lakás, ahol napokig ingyen ott élhet bárki másnak a költségein.

2016. nov. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

Ezek szerint erre EDDIG NEM volt példa, csak MOSTANTÓL szeretne feljönni a pasija. A kérdés hányszor?


Igen ezt meg kell beszélnetek, DE

Nem a kérdésed rossz, hanem a STÍLUS. Tedd már meg, számold már ki a vízdíjból, hogy egy főre egy tisztálkodás, toalett használat mennyi vízbe kerül.

Valahogyan az jön le nekem, hogy van a szüleid lakása, amit te (meg ők) nem tudnak fenntartani, így kerestek melléd egy lakótársat. Amíg a szerencsétlen befizet a rezsibe (mert pl a fűtést akkor is teljes egészében kellene fizetned, ha egyedül kalnál ott) meg nem kevés bérleti díjat betol nektek, te elkezdesz hepciáskodni olyan dolgon, ami

1. még nem történt meg

2. simán megbeszélhető

3 a költségei kiszámolhatóak.

Szóval nincs itt semmi gond, csak a stílus, az nem mindegy!

2016. nov. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na ez elég bonyolult helyzet azt nézve, hogy a szüleid a tulajok, tehát nem egy egyszerű szobatársi duó vagytok.


Ami biztos, hogy ha ott alszik a srác, és eszik a kajátokból, használja a vizet, akkor bizony arányosan többet fizettetnék a leányzóval. Azt, hogy erre ő adja-e végül a pénzt vagy a srác, az mindegy, de hogy ne te pénzeld azt, hogy a srác nálatok zuhanyzik, főz magának kávét stb.


Az, hogy hányszor hozza fel meg hogyan... ha ilyen helyzetben lennék, heti 1x megengedném az ott alvást, és esetleg még 1x vagy 2x pluszban az áthívást, akkor, ha időre szól előtte, hogy mikor jön és meddig marad, és nem lesz az előre megbeszélt délutáni 2-3 órás összejövetelből este 11ig maradás meg "jaj, szegény nem alhatna itt, mert annyira fáradt". Mert pl. ha nekem fontos zh-m van, előtte nem szerettem volna, ha idegen lábatlankodik. Plusz az is kérdés, mennyire zajonganak, mennyire hangosan dugnak, ha arra kerül sor. De ezt te tudod eldönteni, lehet, neked a heti 1 is sok lenne.

2016. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!