Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi bajom van? A semmiből...

Mi bajom van? A semmiből jött, és azóta tart.

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok.

Ugye csütörtök van,hétfőn kezdődött az egész sz**r.

Aludtam eddig összesen majdnem négy nap alatt cirka 7 óra hosszát.1-2-2.5 órákat tudok csak aludni,és olyan fáradt vagyok hogy reggelente mikor kimegyek a kapun és indulok suliba NEM ÉRZEM A LÁBAIMAT.Szó szerint olyan mintha nem lenne.A valóságérzetem eltűnt,a szemem sarkában mozognak a tárgyak,néha (napi 1-2 alkalom) telefonbúgást hallok,ismétlődve,többször.Mindegy hol,suliban,vagy egyedül mikor sétálok az utcán...Ez visszatérő,meg vannak komplexebb képzelgések is,de csak ezen a héten,korábban nem voltak...

Koffeint nem fogyasztok,rettegek attól hogy iskolába kell mennem,Szorongok a kortársaim gyűrűjében.Ha szóba jön szex,párkapcsolat,buli,valami amikor egy picit is középpontba kerülök (kerülhetek) kifordul a gyomrom az idegtől.Sírógörcsöket kapok,és egyszerűen élni nincsen már kedvem.Olyan fáradt vagyok hogyha lecsukom a szemem geometriai alakzatokat látok magam előtt,aztán összerándulok,mintha felriadnék.


Ez persze nincs ha lefekszem...Akkor aztán virrasztok,nem megy.

Frontint vettem be ma is,kedden is,2 db 0.5mg-os bogyót,de az sem ér semmit.

Mit csináljak magammal?



2016. nov. 10. 18:55
 1/6 A kérdező kommentje:

Azért félek ennyire a kortársaimtől mert még egy csókon sem vagyok túl,és nem volt soha senkim.Mindenki eltol magától,taszítom az emberek sokaságát.

Sport sem használt a kifáradásban,de mentálisan a padlón vagyok.

2016. nov. 10. 18:57
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Végigolvasva a csak a mai kérdéseket.. minden tinifiú ideggyenge?
2016. nov. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a tinifiúk ideggyengék, a lányok még rosszabbak.

Te meg nagyon nagyon beteges vagy. Pszichológuson gondolkodtál már? Szüleid tudják hogy ilyen vagy?

Eszel rendesen?

2016. nov. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Néhány ötletem van, amik lehet, hogy használhatóak, én is eléggé szorongós vagyok, vizsgák előtt nem is nagyon szoktam aludni.


1. Igyál citromfű teát. Esetleg vannak gyógyhatású készítmények, amik elméletben csökkentik a szorongást.

2. Ha ennyire rosszul érzed magad a suliban, akkor esetleg hagyj ki egy-két napot.

3. Próbáltad már, hogy a stesszt keltő dolgokat (TV, számítógép, mobiltelefon, suli, dolgozatok esetleg bizonyos zenék) hanyagolod kicsit (mondjuk az egy napra, amit kihagysz a suliból)?

4. Menj el egy napra kirándulni helyette, vagy szervezz valamit egy max. két barátoddal.

5. Ha sikerülne aludnod, valószínűleg jobban lennél.

6. Ha fizikailag nem tudod eléggé kifárasztani magad, akkor próbáld meg pszihésen. Én mindig matematika feladatokat oldok meg elalvás előtt.

2016. nov. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nem akarok vitatkozni 4es, de ha nem jar iskolaba akkor elkezdi megszokni es csak még rosszabb lesz visszamenni, tapasztaltam:)

Aludni addig nem fogsz tudni rendesen ameddig nem rendezed le magadban a mentalis dolgokat.

Valamilyen szinten ugyanebben a cipoben jartam, csak azert nem ennyire durvan.

Amiatt pedig ne erezd rosszul magad hogy még nem volt kapcsolatod, mondjuk gondolom hogy a fiuknal ez durvabban megy (mint minden mas) de ha megadod nekik a gyenge pontot akkor ok rafognak menni.

Nem hiszem hogy ezzel segitettem neked, de oszinten megmondom hogy csak te tudsz segiteni magadon, mas nem fog. Szival sok sikert,ganbatte^^

2016. nov. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezek tényleg idegi tünetek. Én is hasonlót éltem át az utóbbi hónapokban jött össze minden, barátokat vesztettem, családi zűrök, suli, munka stb. Pár kapcsolat sem alakul sehogy és amikor ezek 1-1 buli, családi összeröffenés alkalmával szóba kerültek én is sík ideg voltam, kerültem a témát, vagy olyankor pont ki kellett mennem. A lényeg, hogy éjjelente kb 5-10x felkeltem, és a stressz egy kicsit a szívemre is ráment. Aztán jó néhány dolgot letudtam, elrendeztem és azóta át tudom aludni az éjszakát. Szóval tényleg csak te tudsz magadon segíteni! :) Hajrá!


U.I.: Semmi gáz ha ennyi idősen még sók sem volt, de ha feszélyezve érzed magad egy ilyen témában mások előtt, és félsz hogy ezért kinéznek, akkor kamuzz. Jó ezért lehet most meg fognak mások kövezni, de saját tapasztalat hogy én nagyon nehezen engedtem közel a pasikat (nő vagyok) és nem volt még barátom épp ezért, de folyton kérdezgettek meg mások is sztorizgattak, így a végére mondtam néhány dolgot, hogy találkoztam ezzel-azzal, ez meg az történt. Nem kell elrugaszkodni nagyon csak apróságok hogy leszálljanak rólad!


Remélem azért segítettem, már nem mostani a kérdés. :)

2016. dec. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!