Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek mekkora népességű...

Szerintetek mekkora népességű településen a legjobb az élet?

Figyelt kérdés

-Falu

-Kisváros (Pl:Tamási)

-Középnagyváros (Pl:Pécs)

-Nagyváros (Pl:Budapest)


Barátnőmmel szoktunk ezen gondolkodni, nem tudunk dönteni.

Mindnek sok előnye és hátránya van, kivéve a falunak, szerintünk az a legkevésbé jó.

Szerintetek? :)

Kifejtős válaszokat várok. :)



2016. nov. 12. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a kisebb vagy közepes méretű, kifejezetten polgári város a legélhetőbb. Nem a nagyra nőtt falu vagy ipartelep jellegű, hanem olyan, amelyik 500 éve is város volt, múlttal, kultúrával, értékrenddel, hagyományokkal, tősgyökeres családokkal. Ahhoz eléggé ismerik egymást az emberek, hogy nem egy arctalan tömeg hullámzik velem szemben a járdán, de nem tud mindenki mindenkiről mindent, van még magánszféra. Általában nagyon jó a közbiztonság, nem jön be az embereknek az üres csillogás, a tartalom nélküli nagyhangú, link duma. Vigyáznak a környezetükre, vannak szépen karbantartott, régi épületek is, a nagyobbakban színház, koncertterem, egyetem, sportolási lehetőségek. Imádom az ilyen városok atmoszféráját, az ideális számomra egy ilyen település, mondjuk, egy nagyvárostól (pl. Budapesttől) max 1,5-2 óra távolságra.:-) Nagy kár, hogy a szocializmus idején ezekbe is odaépítették a bűnronda lakótelepeket.
2016. nov. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
#1-es, mintha Egert írtad volna le:D minden stimmelt. Egyébként szerintem is a középnagyvárosok és kisvárosok a legjobbak
2016. nov. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szeretek is odajárni, otthon érzem magam, bár dunántúli vagyok.:-)
2016. nov. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez életkor és életmód függvénye is.

Én papíron legszívesebben egy közepesen nagy város agglomerációjában lévő faluban élnék, mert a falvakat tartom minden szempontból a legideálisabb környezetnek (főleg a jelenlegi technikai fejlettség mellett), de az embernek óhatatlanul szüksége van időnként (vagy akár naponta) (nagy)városi szolgáltatásokra.

2016. nov. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Falu,sőt tanya a legjobb. Km-ekre ne legyen hangoskodó büdös leselkedő szomszéd,nyüzsgő minden lébe kanál emberek, csak az erdő -mező állatok. Önellátás ,terepjáró ,aztán mindenki nyasgem.
2016. nov. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!