Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek kellene engednie ebben...

Kinek kellene engednie ebben az esetben? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Együtt élek anyámmal, a második férjével és két féltesómmal. A párom is egyre többet van nálunk. 30 éves nő vagyok.


Anyámék egyre többet mondogatják, hogy igazán kereshetnék valami albérletet a párommal, mert túl sokan vagyunk és mivel hamarosan babát is szeretnénk, itt lenne az ideje az önállósodásnak.


A ház az enyém, a nagyszüleim íratták a nevemre. Tény, hogy születésem óta itt élek, élünk, így ők az évek alatt többet költöttek a házra mint én és itt rendezték be az életüket, de azért mégis igazságtalannak tartom, hogy nekem, nekünk kellene elköltöznünk.

Anyagilag sem tudnánk megoldani, mert a picivel itthon töltött időszakra tesszük félre a pénzt. Ezzel együtt még egy albérletet nem tudnánk fenntartani.


2015. okt. 23. 18:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%

bocsi de amíg nincs pénzed önálló életre talán nem kéne babázni

bele fogsz összülni ha 1-2 gyereket ilyen zsúfoltságban akarsz nevelni

2015. okt. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%
Talán le kellene akkor ülni anyaddal és elmondani, hogy mivel ez a te ingatlanod, te nem költözöl, nekik kell albérletet fizetni. Te a felújítási költségek felét szépen kifizetés és még is van oldva a probléma.
2015. okt. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
77%
Ha a te tulajdonod a ház, lehet mondani anyukának: Igazán itt az ideje önállósodni és keresni maguknak valami lakhatást.
2015. okt. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
74%
Így van.Itt közölted a tényeket,tudod,hogy a te ingatlanod,eléggé felnőtt vagy a családhoz,a gyerekvállaláshoz,akkor szépen elmondod ezeket anyádnak,és ők költöznek.Ha nem,akkor szépen meghirdeted,és az árából vesztek egy másikat.(persze mivel ez több év is lehet,nem kell neked komolyan venni,de arra hátha elég,hogy ők megijedjenek ettől az opciótól)
2015. okt. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 szántóvető ***** válasza:
31%
tehát kéne a potyaház annak ellenére hogy nem tettél érte semmit.fontos kérdés hogy a szüleid haszonélvezők-e?elég furcsa hogy 3 generáció lakik egy házban ill. útban vagy a 4. is.nálatok sosem volt divat az önállósodás,te is úgy élsz ahogy a szüleidtől tanultad.2 keresetből meg kéne próbálni egy albérletet vagy egy saját kisebb lakást részletre ha egyáltalán dolgozok mindketten.
2015. okt. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
24%

És a párod hol lakik?

A nagyszülők az örökségnél biztos nem úgy gondolták, hogy kiteszed a saját anyádat, az ő lányukat a lakásból, amiben évtizedeket éltek. Ha hamarosan szeretnétek lakást, akkor még nincs útban, nem arra kell spórolni. A kettőtök fizetéséből valamilyen albérletet mégiscsak ki kéne hozni, esetleg úgy is, hogy anyukádék is beleadnak valamennyit. Az életnek az a rendje, hogy a fiatalok költöznek, nem a szülőgeneráció.

2015. okt. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
26%
lakást helyett babát értendő
2015. okt. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
39%

A te neveden van a ház de ezen kívül mit raktál bele?

Nektek kettőtöknek egyszerűbb lenne albérletet keresni mint nekik, két felnőttnek két gyerekkel.

2015. okt. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Miből gondolod, hogy nincs pénzünk az önálló életre? Csak azt írtam, hogy albérlet fizetése mellett nem tudnánk félretenni az otthon töltött időre.


6 éve volt felújítás, mikor megkaptam a házat. Én fizettem az egészet.


Én sem ilyen zsúfoltságban gondoltam felnevelni a kicsit. Arra számítottam, hogy anyuék a megbeszéltek szerint elmennek albérletbe. Úgy tűnik ők már elfelejtették ezt a tervet. Mikor emlékeztettem őket erre, megkaptam, hogy igen, ez jogilag így van, de a jóérzés mást diktál, mert 4 ember kényelme fontosabb mint kettőé...


A házat az apai nagyszüleimtől kaptam mikor lediplomáztam, hogy legyen hol családot alapítanom. Ők másik házban élnek.

2015. okt. 23. 19:30
 10/32 anonim ***** válasza:
25%

A lakás melyik nagyszülőről örökség? apai vagy anyai? Ha anyai, akkor furi, mert anyud él... érdekesek lehettek a családi viszonyok. Ha apai, akkor pedig megint érdekes, mert mit akar anyukád? már amikor újra férjhez ment gondolnia kellett volna, hogy hol a fenében fog lakni ha felnősz...


de egyébként, jogilag a tied, így a döntés a te kezedben van. Te ismered a családi viszonyokat. mi járható nálatok.

2015. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!