Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni az aljas...

Mit lehet tenni az aljas szomszédok ellen?

Figyelt kérdés

Egy tanyavilágban/szórványtelepülésen lakom. Nagyjából 30-50 fő élhet itt. Infrastruktúra egyenlő a 0-val, tömegközlekedés nincsen. E miatt van 2 autónk, most is jelenleg az egyik 1 hete szerelőnél van, ha nem lenne a másik nem tudnék kimozdulni a házból, lesném a szerelőm, hogy mikor hozza a járgányt. A szüleimmel élek, mind2 nagyon beteg. Az egyik után ápolási díjat veszek fel, a másiknak meg én vagyok a gondnoka. A ház rossz állapotban van, de az én idén elkezdtem az udvart rendbe tenni (kaszálás, szemét kihordás, stb.).


A ,,szomszédaim" elkezdtek irigykedni. Egyszer rajta kaptak illegális favágáson és egyből jelentették annak akihez tartozik. Ez szerintem egy hatalmas aljasság, nem az Ő fáikat vágtam ki. Jelenleg a fához is nagyon nehéz hozzájutni, Csongrád megyében nagyon drága a fa (31.000/m3 áron vettem két hónapja). Képesek voltak azért feljelenteni, mert 3 db olyan fát kivágtam ami jövőre vissza nő magától is. Erre eléggé berágtam és sajnos nyomdafestéket nem tűrő szavakat kiabáltam ki a nagyvilágba. Ezt felvették meg egy olyan közlekedési helyzetet amit nem tudtam másképpen megoldani: egy nagyon rossz úton jött szembe velem egy biciklis, kicsit fáradt is voltam és lyukakat kerültem ki. Felvették ezt és úgy állítják be, hogy ráhúztam az ürgére az autót.


A felvételeket mutogatják mindenhol és megfenyegettek azzal, hogy felkeresik az illetékes házi orvost azzal, hogy vizsgáltasson ki pszihiáterrel. Ha ez megtörténik veszélybe kerül az ápolási díjam meg a gondnokság meg a későbbi jövőm is (hova vesznek fel egy bolondot?). Jelenleg iskolába is járok. Úgy érzem, hogy most már hivatalos szervek felé lépnem kell. Mit tehetnék? Hova forduljak? Keressem meg én a helyi önkormányzatot ,,megelező csapásként"?



2016. dec. 23. 11:30
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
22/F
2016. dec. 23. 11:35
 2/35 anonim ***** válasza:
82%
kinyírni, ledarálni és a malacokkal fölzabáltatni.
2016. dec. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg aljasság: ha lopáson kapnak, jelentik!

Biológiát sem túlzottan tanultad, ha olyan fáról beszélsz, ami egy év alatt akkorára nő, mint amekkorát kivágtál.

.

Szigorúan kérdésedre: költözz el.

2016. dec. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Nekem is ez volt eddig a hozzáállásom, de ha ezt meglépik akkor sajnos veszélybe kerülhet a jelenlegi és a jövőbeli helyzetem. Sértik a személyiségi jogaimat és ellenem akarják fordítani azt is aki eddig melettem állt.
2016. dec. 23. 11:36
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük! Ha nem csinálsz törvénytelen dolgokat, nem árthatnak neked. A pszichiátertől akkor van félnivalód, ha tényleg vannak ilyen jellegű gondjaid. Ha vannak is, az azért nem megy olyan egyszerűen, hogy valakit "bolondnak" nyilvánítanak. Én csak azt nem értem, hogy tanyavilágban, ahol ugye nagyok a távolságok, hogy-hogy mindig ott vannak a szomszédok, amikor éppen valami rosszat csinálsz?
2016. dec. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Ajjaj, ezek látnak, hallanak mindent!
2016. dec. 23. 11:38
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédokon sajnos nem tudok segíteni, csak rajtad annyit, amennyit akarok.

Vegyél fabrikettet.Nagyon jól ég, jobban mint a fa, és olcsóbb is.Mi nemrégen vettünk 30 dobozzal kb 30-ezer forintért, és az a 30 doboz nálunk elég 2-3 hónapra :D

2016. dec. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Ja, még valami.

Nem adtál nekik engedélyt hogy felvételeket készítsenek rólad, ugye?

Mert szerintem megpróbálhatod a személyi jogok megsértése-féle pert .(lehet hogy csak hülye vagyok, nem sokat szoktam ilyenekkel foglalkozni, de ne kövezzetek meg)

2016. dec. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
85%
Múltkor egy jogász írt ide, elvileg ha nem adtál engedélyt a felvétel elkészítésére, akkor még csak bizonyítéknak sem tekinthető.
2016. dec. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Ez így van. Én arra nem adtam engedélyt, hogy lefényképezzen ahogy vele szemben megyek el melette autóval.
2016. dec. 23. 12:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!