Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni az aljas...

Mit lehet tenni az aljas szomszédok ellen?

Figyelt kérdés

Egy tanyavilágban/szórványtelepülésen lakom. Nagyjából 30-50 fő élhet itt. Infrastruktúra egyenlő a 0-val, tömegközlekedés nincsen. E miatt van 2 autónk, most is jelenleg az egyik 1 hete szerelőnél van, ha nem lenne a másik nem tudnék kimozdulni a házból, lesném a szerelőm, hogy mikor hozza a járgányt. A szüleimmel élek, mind2 nagyon beteg. Az egyik után ápolási díjat veszek fel, a másiknak meg én vagyok a gondnoka. A ház rossz állapotban van, de az én idén elkezdtem az udvart rendbe tenni (kaszálás, szemét kihordás, stb.).


A ,,szomszédaim" elkezdtek irigykedni. Egyszer rajta kaptak illegális favágáson és egyből jelentették annak akihez tartozik. Ez szerintem egy hatalmas aljasság, nem az Ő fáikat vágtam ki. Jelenleg a fához is nagyon nehéz hozzájutni, Csongrád megyében nagyon drága a fa (31.000/m3 áron vettem két hónapja). Képesek voltak azért feljelenteni, mert 3 db olyan fát kivágtam ami jövőre vissza nő magától is. Erre eléggé berágtam és sajnos nyomdafestéket nem tűrő szavakat kiabáltam ki a nagyvilágba. Ezt felvették meg egy olyan közlekedési helyzetet amit nem tudtam másképpen megoldani: egy nagyon rossz úton jött szembe velem egy biciklis, kicsit fáradt is voltam és lyukakat kerültem ki. Felvették ezt és úgy állítják be, hogy ráhúztam az ürgére az autót.


A felvételeket mutogatják mindenhol és megfenyegettek azzal, hogy felkeresik az illetékes házi orvost azzal, hogy vizsgáltasson ki pszihiáterrel. Ha ez megtörténik veszélybe kerül az ápolási díjam meg a gondnokság meg a későbbi jövőm is (hova vesznek fel egy bolondot?). Jelenleg iskolába is járok. Úgy érzem, hogy most már hivatalos szervek felé lépnem kell. Mit tehetnék? Hova forduljak? Keressem meg én a helyi önkormányzatot ,,megelező csapásként"?



2016. dec. 23. 11:30
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
75%

Attól, hogy nem az én fámat vágod ki meg zavar a lopásod. Az én fogalmaim szerint nincs megélhetési bűnözés. Loptál és feljelentettek (teljesen jogosan).

Ha másokat szóban bántalmazol és felvételt keszítenek róla közterületen az nem a személyiségi jogok megsértése (lásd térfigyelő kamerák).

Az udvar rendbetétele nem értem, hogy edig miért nem sikerült. Nálunk ez alap.

2016. dec. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Spiclinek lenni jó, ugye?
2016. dec. 23. 13:10
 13/35 A kérdező kommentje:
Ohh, bocsánat, ezen az oldalon is van jó pár spicli...
2016. dec. 23. 13:15
 14/35 anonim ***** válasza:
91%

"Spiclinek lenni jó, ugye?"


Hát még mindig jobb mint akkora ganénak lenni mint amekkora te vagy.


Akkor összegezzük:

- Lopod mások tulajdonát.

- Magadból kikelve ordibálsz és fenyegetsz másokat.

- Mások életét veszélyeztetve vezetsz.

- Még egy internetes fórumon is csak acsarkodni tudsz.


Valahol vicces hogy te a személyiségi jogaidról hápogsz, miközben magasról teszel mások értékeire.

2016. dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Mások tulajdona? 3 vadon nőtt fa?


Veszélyesen vezetek? Próbálj meg Te egy olyan úton egyenesen haladni ami hullámos, lyukak, hegyén-hátán! Nem volt veszélyben az ürge!


De jó, ha így állunk. Szépen beperlem Őket és meglátjuk kinek lesz igaza!

2016. dec. 23. 13:31
 16/35 A kérdező kommentje:
Amúgy a nagypofájúaknak! Írtam privát üzenetet az Ő egyéb tevékenységeiről! Arra miért nem lehet vissza írni? Így könnyű ítélkezni meg bűnbaknak beállítani!
2016. dec. 23. 13:32
 17/35 anonim ***** válasza:
93%

#9 "ha nem adtál engedélyt a felvétel elkészítésére, akkor még csak bizonyítéknak sem tekinthető"


Magyarországon ez nem így van, itt bármilyen bizonyíték figyelembe vehető a megszerzésének körülményeitől függetlenül. Egy ismerősöm így nyert meg néhány éve egy ötmilliós hagyatéki pert. A titkos felvétel készítéséért persze visszaperelték, amit el is bukott, de röhögve fizette ki a hatvanezer forintos büntetést. Ezt érdemes észben tartani.

2016. dec. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
97%

"A kérdező kommentje: Mások tulajdona? 3 vadon nőtt fa? "


Ha az én földemen (ami nincs körbekerítve) van az a 3 vadon nőtt fa, akkor azt ne vidd el mert az enyém! Tetszik nem teszik ami nem a tiéd ahhoz ne nyúlj!


Tételezzük fel, hogy a Te telkedről valaki az engedélyed nélkül elvisz 3 vadon nőtt fát. Mit szólnál hozzá, ha a Te jövő heti tüzelődet valaki elorozná?


1000 éve István király idejében jobban bűntették a tolvajokat. Nem mondom,hogy vissza kéne hozni azokat az időket, de lopás az igenis rossz.

2016. dec. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Ezzel mondasz valamit, ezt én át is gondoltam. De az ipsének nem ez a 3 fája van, több hektár területe. Egyébként meg 50 méterre van a házunktól az érintett terület, elektromos fűrésszel is kibírtam vágni őket. Hatalmas kár érte az illetőt! Ellenben Ők most arra készülnek, hogy tönkre tegyenek egy családot, az élhetését, az ,,egzisztenciáját" vegyék el tőle! Ez erkölcsileg úgy érzem, hogy nagyobb bűn mint a kivágot 3 db fa.
2016. dec. 23. 14:59
 20/35 A kérdező kommentje:
De mindegy is. Megfogom keresni az érintett önkormányzatot illetve az hatósági szerveket (Nav, rendőrség, bíróság) és vissza vágok Nekik, jóval nagyobb bűn lajstromuk van mint nekem.
2016. dec. 23. 15:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!