Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni az aljas...

Mit lehet tenni az aljas szomszédok ellen?

Figyelt kérdés

Egy tanyavilágban/szórványtelepülésen lakom. Nagyjából 30-50 fő élhet itt. Infrastruktúra egyenlő a 0-val, tömegközlekedés nincsen. E miatt van 2 autónk, most is jelenleg az egyik 1 hete szerelőnél van, ha nem lenne a másik nem tudnék kimozdulni a házból, lesném a szerelőm, hogy mikor hozza a járgányt. A szüleimmel élek, mind2 nagyon beteg. Az egyik után ápolási díjat veszek fel, a másiknak meg én vagyok a gondnoka. A ház rossz állapotban van, de az én idén elkezdtem az udvart rendbe tenni (kaszálás, szemét kihordás, stb.).


A ,,szomszédaim" elkezdtek irigykedni. Egyszer rajta kaptak illegális favágáson és egyből jelentették annak akihez tartozik. Ez szerintem egy hatalmas aljasság, nem az Ő fáikat vágtam ki. Jelenleg a fához is nagyon nehéz hozzájutni, Csongrád megyében nagyon drága a fa (31.000/m3 áron vettem két hónapja). Képesek voltak azért feljelenteni, mert 3 db olyan fát kivágtam ami jövőre vissza nő magától is. Erre eléggé berágtam és sajnos nyomdafestéket nem tűrő szavakat kiabáltam ki a nagyvilágba. Ezt felvették meg egy olyan közlekedési helyzetet amit nem tudtam másképpen megoldani: egy nagyon rossz úton jött szembe velem egy biciklis, kicsit fáradt is voltam és lyukakat kerültem ki. Felvették ezt és úgy állítják be, hogy ráhúztam az ürgére az autót.


A felvételeket mutogatják mindenhol és megfenyegettek azzal, hogy felkeresik az illetékes házi orvost azzal, hogy vizsgáltasson ki pszihiáterrel. Ha ez megtörténik veszélybe kerül az ápolási díjam meg a gondnokság meg a későbbi jövőm is (hova vesznek fel egy bolondot?). Jelenleg iskolába is járok. Úgy érzem, hogy most már hivatalos szervek felé lépnem kell. Mit tehetnék? Hova forduljak? Keressem meg én a helyi önkormányzatot ,,megelező csapásként"?



2016. dec. 23. 11:30
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
97%
Akkor most ezzel azt akarod mondani, hogy akinek több van attól nem bűn lopni?
2016. dec. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Így van!
2016. dec. 23. 17:05
 23/35 anonim ***** válasza:
98%

Ez egy nagyon rossz gondolat. Erkölcsileg és morálisan is helytelen.


Ha egy tőled sokkal szegényebb ember ellopná a téli tüzelődet akkor ez helyes lenne, mivel neked több van mint neki. Ha így gondolod akkor alapvető társadalmi értékekkel nem azonosulsz (a magántulajdon szent és sérthetetlen).

Nem ítélkezek felőled, de azért örülök, hogy nem vagyunk szomszédok. Remélem úgy bánnak majd veled, mint Te bánsz a többiekkel.

2016. dec. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Te most azzal értesz egyet, hogy ha nincsen kocsi akkor menjek hóban/fagyban több 10 km-t biciklivel más lehetőség híján, mert Ők erre irigyek, hogy nekem van 2 autóm! Ezért bántanak mindig!


A másik meg, ősszel akartam venni fát, a tüzépesektől vagy az volt a válasz, hogy ide nem hoz fát vagy olyan is volt, hogy heteken keresztül ígérgették, hogy ekkor meg akkor hozzák a fát és baxták hozni, végül 31.000 ft/m3 áron tudtam venni fát és muszáj volt megvennem, mert ez se lenne most. Ha nem vágom ki azt a pár fát már rég nem lenne tüzelőnk! Szóval Ti ezzel egyet értetek és nagyon helyesen teszik, hogy aljaskodnak velem. Mind2 szülőm súlyosan beteg, ne fűtsek rájuk?


Szégyelljétek el azért Ti is magatokat! Az ürge akié a fa évek múlva jön vágni, addigra rég vissza nőnek azok a fák!


Szerintem Ti sem tűrnétek szó nélkül, ha a családotokat meg az egzisztenciátokat veszélyeztetné pár részeges idióta közmunkás!

2016. dec. 23. 19:12
 25/35 anonim ***** válasza:
75%

Ennyi erővel a politikusok is tök jogosan lopnak, hiszen mi az a pár milliárd az éves 17 ezer milliárdos kiadásokhoz képest...


Akárhogy próbálod szépíteni, egy mocskos tolvaj vagy.


Azon is lehet hőbörögni hogy "beperelem őket". Oszt akkor mi van? A rendőrségen nagyjából körberöhögnek, van fontosabb dolguk is mint azt vizsgálgatni, ki videózott le kit. Vagy indíthatsz pert, csak több pénzed menne rá az egészre mint amennyi értelme van ennek a szarakodásnak.


Az autód meg hogy jön ide?


Ezt meg kifejezettem bírom, mikor gané emberek a beteg szüleikkel takaróznak...attól hogy a szüleid betegek, te még pont ugyanúgy szar ember maradsz.

2016. dec. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Aha, a szomszédaim irigy sz*rok és még ganébb emberek mint én! Nem akartam kiírni, de Ők tonna számra vágják a fát és nem csak maguknak, élnek is belőle... persze engedély nélkül. De van itt egyéb más is. Nem perelem őket, szépen feljelentek mindenkit! Nem régiben az egyik gátőrt feljelentettem, ki is rúgták volna, ha nem vonom vissza a vallomásom. De ha még nem is igaz amit állítok akkor is találnak valami mást, minden háznál van valami taargatni való. Az, hogy velem mi lesz akkor már cseszhetik, Ők is ugyanúgy mennek a süllyesztőbe. Lehet kekeckedni!
2016. dec. 23. 19:29
 27/35 anonim ***** válasza:
90%
Fát lopsz, én a kezedet törtem volna el, nem kameráztalak volna...
2016. dec. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
94%

"Nem régiben az egyik gátőrt feljelentettem"


Istenem, tanyán ennyire unalmas az élet? Muszáj valamivel megfűszerezni? Tiszta Való Világ meg Barátok közt.

2016. dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
90%

Bárhogyan is akarod megvédeni a lopásodat, nincs igazad. Ha másnak több van mint neked, az nem bűn. Szerintem csak az irigység beszél belőled.

Nem kívánok rosszat a szüleidnek ezért csak egy képzeletbeli történetet írok Neked.


Volt egyszer egy szegény ember aki szépen ápolta a szüleit. Nagy nehezen megvette a beteg szüleinek a gyógyszereket. De ekkor jött Suttyó Sanyi akinek még annyija sem volt, mint a szegény embernek és elvitte a beteg szülőktől a drága pénzen megvásárolt gyógyszereket. Indokként azt hozta fel, hogy nekik úgy is több van mint Suttyó Sanyinak, így lopni tőlük nem bűn. Azután Suttyó Sanyi a gyakorin elkezdett rinyálni, hogy másoknak mennyivel jobb és ezért neki szabad lopni. Ezután a szegény ember szülei...


Folytatnám én, de mennem kell dolgozni. Bármiféle párhuzam a kérdezővel nem volt szándékos és nem akartam senkit se megbántani. Zárásként annyit tennék hozzá, hogy nekem sincs kocsim, ezért én gyaloglok és igen ebben a hidegben.

2016. dec. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Aha, gyalogolj Te komám 20 km-t akkor!
2016. dec. 23. 20:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!