Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti mit választanátok? Panel...

Ti mit választanátok? Panel vagy kertes?

Figyelt kérdés
Belvárosban dolgozom és ott is lakom, de utálom a lakásom mert nagyon zajos. Lehetőségem van 20 km-re költözni kertvárosi részre de több lenne az utazás viszont csendesebb lenne. Nem tudom mit tegyek...
2016. dec. 26. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Inkább az, mint a panel.
2016. dec. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
kertes:)
2016. dec. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp kertes, 20 km nem olyan nagy távolság :)
2016. dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
kertes!
2016. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kertes, sokkal nyugisabb, nincs közvetlen szomszéd, és ki tudsz menni a szabadba.
2016. dec. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Párommal ugyanezen helyzetben voltunk, mi a kertest választottuk. Nem bántuk meg, szerintem kertes
2016. dec. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kertes házban nőttem fel, most panelban lakom, plusz előtte is éltem egy másik panelban rövidebb ideig. Másért jó mindkettő. A kertes házzal sokkal több a munka. Kertes házas övezetben is lehet zaj, pl. éjszakai kutya ugatás, na azt nagyon utáltam, és kb minden háznál volt kutya, ha az egyik elkezdte, tényleg csak órák múlva fogták be, mert mindegyik átvette a másiktól, és hergelték egymást. Az ilyen piti kis problámák, amivel az ott élő nyuggerek szórakoztatják magukat, hogy a Terike macskája folyton átmegy a Jolán kertjébe és össze szarja az egészet, az Ilonka diófájáról két ág átlóg a Géza területére... Annyit tudtak ilyenekenk vergődni, hogy az szörnyű. Mikor budai panelban laktam, sokkal jobban éreztem magam, nem kellett füvet nyírni, kertészkedni, volt két páfrányom, azokat néha locsoltam, és kész. Minden elérhető közelségben volt, nem kellett a fél életemet buszon tölteni, mint mikor kertvárosban laktam. Nem kellett buszokhoz igazodni, hogy fél óránként vagy óránként jár egy, amivel ha megyek valahova, akkor vagy nagyon korán ott vagyok, vagy nem biztos, hogy időben oda érek, ha lekésem a kinézet járatot, akkor meg hagyhatom is a fenébe akár az egész programot. Kertes házból többet jártam autóval a nagy távolságok miatt, ami nagyon sok pénzt elvitt. Most meg veszek egy bérletet, és rá sem nézek hetekig a kocsira.

Persze a panelnak is vannak árnyoldalai. A budai mondjuk nagyon jó volt, szép, parkos részekel, játszótérrel, bevásárlóközponttal, minden ami kell 5 percnyi sétára. A szomszédok normálisak voltak, nem zajongtak, az ablak olyan jól hangszigetelve volt, hogy kívülről sem jött be semmi zaj. Ahol most lakom az azért más, pesten van, lepukkantabb sokkal, az emberek is lepukkantabbak, a környék is. Gyakran van éjszakánként ramazuri az ablakom alatt, amit mondjuk egy jó hangszigetelet ablakkal meg lehet majd oldani. A szomszédok szerencsére itt sem zajosak, a felettem lakó pasi mondjuk nem tud normálisan lépni, dobog egész nap, de hozzá lehet szokni. Tény, hogy esztétikailag nem egy szép környék, nem olyan kellemes haza jönni, mint kertes házba a virágok közé, de nem is kell gondozni a nemlétező virágokat. És itt a metró, itt a villamos, ott a busz, "bárhol" ott vagyok fél óra alatt, a kocsit most akarom eladni. Nekem ez mint volt vidékinek nagyon nagy szó.

Én a panelt választanám. Tény, hogy a kertváros "nyugodtabb" meg szebb, de cserébe utazgathatsz egész nap, és vagy járatokhoz vagy kötve, vagy a fél fizud elmegy benzinre. A hétvégéid meg fűnyírásra és gazolásra. De tudom, hogy nem sokan osztják ezt a véleményt.

2016. dec. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom 7-es nagyon jol leirtad az elonyoket hatranyokat az biztos, hogy sehol sem egyszerű es kompromisszumot kell kotni mindenhol
2016. dec. 28. 15:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő. A kényelmeseknek vagy napi 14 órát melózva hullán hazaesőknek a panel jobb,mert csak egy esővédett hely kell ,ami komfortos és semmit nem kell csinálni csak fizetni a csekket.

Aki aktívabban szeret élni ,szereti a természetet,állatokat, grillezik kertipartyzik ,fúr farag stb , és nem szereti ha 10 cm választja el a szomszédjától annak a kertes a jobb.

2016. dec. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kertes, próbáltam mind a kettőt, panelban fél évig éltem, de elég is volt egy életre. Nem lehet filmezni, zenét hallgatni, ha kicsit is feltekertem a hangerőt, hogy élvezetes legyen (ez nem azt jelenti, hogy dübörgött, meg zörgött a lakás), már egyből jött az alsó szomszéd cirkuszolni. Ráadásul engem amúgy is zavarnak az emberek, még így is zavar a szomszédság, pedig kertes házban lakok, és jóban vagyok velük, de egyszerűen zavar mindenféle emberi jelenlét a közelemben. Legszívesebben egy tanyára költöznék és ott élném le az életem.
2016. dec. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!