Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van még valaki rajtam kívül,...

Van még valaki rajtam kívül, aki utál kertes házban lakni?

Figyelt kérdés

Emeletesben nőttem fel, párommal is ott laktunk évekig, míg ő ki nem találta, hogy költözzünk családi házba. Nem nagyon örültem neki, de belementem, hátha mégis meg fogom szeretni. Hát nem szerettem meg. Utálom, hogy mindig van valami tennivaló, pedig munka után már ki a fenének van kedve a kertbe kapirgálni? Mellesleg párom sem az a nagy kertész, néha lenyírja a füvet, és kb ennyi. Szinte sosem vagyunk kint, az udvar üresen áll, mi meg ugyanúgy benn ülünk a lakásban, mint eddig. Ráadásul a költségeink is jóval magasabbak, főleg télen, ha nem akarunk megfagyni, mert elég fázósak vagyunk. Az emeletest jóval könnyebb volt felmelegíteni, ahol alulról, felülről fűtöttek a szomszédok. Nem beszélve róla, hogy ha egyedül vagyok itthon, egyszerűen félek a nagy házban. Ilyet korábban még nem tapasztaltam. Nem vagyok egy ijedős típus, mindig szerettem egyedül lenni, évekig éltem is magamban.

Szóval nekem a családi ház egy nagy csalódás, legszívesebben mennék vissza a régi lakásunkba.

Mindenki a kertes házra esküszik, és hülyének néznek, ha mondom én az emeletest jobban szerettem. Van még valaki így? Tényleg én vagyok a nem komplett?


2016. júl. 20. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Panelproli vagy, ennyi. Meg úgy veszem észre elkényelmesedtél a panelben, a kertes ház több munkával jár. Én örültem hogy a rántott hússzagú lépcsőházat és állandó fúrás-faragásra ébredés otthagytam. Na meg a felső szomszédot aki minden másnap takarított és csirkét kloffolt. A mellettünk lévőt sem hiányolom mert az meg mindig verte az asszonyt aztán az asszony az urát és néha törtek zúztak is. Meg a nem tudom hanyadikról sem hiányolom azt akinek a csikkjei a muskátliban landoltak mindig...
2016. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Én éppen ellenkezőleg vagyok, de én falun nőttem fel, viszonylag nagy birtokon. Nem bírom egyszerűen a társasházakat, olyan, mintha egy ketrecben kéne laknom, nagy a hangzavar és a szomszédok is idegesítőek.


A felfűtés pedig nálam soha nem volt igaz, pedig több helyen, több városban is laktam társasházban. Mindig megfagytam, nyáron pedig megsültem.


De ilyen ez, majdnem mindenki hasonló helyen szeret lakni, ahol felnőtt.

2016. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem panelban nőttem fel, téglalakás, nagyon jó szigeteléssel. Szinte soha nem hallottunk semmit a szomszédoktól, és akiket ismertünk, velük mind jóban voltunk, nem volt ordibálás vagy veszekedés soha. Párommal már laktunk több helyen, egyik jobb volt, másik rosszabb, de valahogy mégis jobban viseltem, mint itt a kertes házat. Valahogy nem az én világom, de lehet egyedül vagyok ezzel.
2016. júl. 20. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

"Vidéken" nőttem fel. Nyaranta a nagyinál panelban nyaraltam... hát az-az érzés valami borzalmas.

Nyáron nagyon-nagyon meleg van. Klímával elviselhető csak, de nekem az nem igazán tetszik.

Télen meg túl meleg van.

Emellé hozzávesszük a közösköltséget, meg különböző díjak, és azt, hogy hiába sülök meg, még megy a fűtés a telepen, és ugyanúgy fizetek, stb. Nekem ez nem pálya.

Emellett az állandó "legyél csendben", ne hallgasd hangosan a zenét, felkopogtatás is az agyamra ment.

Utáltam, hogy egész nap a falak vesznek körül, és ha természetre vágyom akkor lekell menjek.. és ott is mindenhol betontömb.


Szeretek a saját kis udvaromon tenni/venni. Nem vagyok lusta sem, ezért amit kell megcsinálom. Örömöm lelem a kertészkedésben is, mivel nyáron/tavasszal/ősszel meghálálja a látvány.


Lehet kint sütögetni, főzni, barátokat áthívni és kényelmesen bulizgatni, háziállatot tartani(normálisan).

2016. júl. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek kérdező :) én is ugyanígy vagyok ezzel
2016. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok ezzel. Laktunk anno panelban, téglaépítésű tömbben, kertes házban. Most felnőttként pedig újépítésű lakóparkban, és számomra messze ez a legjobb. A rezsi korszerűség, méret függvénye inkább. De itt speciel sokkal nagyobb csönd van, mint a szüleimnél, akik kertvárosban laknak. Elég ha elsétál vki az utcában, az összes kutya rázendít. Éjjel detto. Vki mindig füvet nyír, fűrészel, v a kertben ordibál. És anyáméknál ugyanaz van, mint nálatok; csak egy nyűg a kert. Ráadásul anyám sem mer éjszakára egyedül maradni. Én sem mernék, egy tömbben sokkal nagyobb biztonságban érzem magam. Ráadásul itt a Lakóparkban aki szeret kertészkedni, megteheti, hatalmas a belső udvar. Amit még el tudnék képzelni magunknak, az egy sorház kis kerttel, vagy újépítésű földszinti lakás kertkapcsolattal, elkerítve. A lényeg,h nem csak te vagy így, nem mindenkinek a kertes ház az álmai netovábbja 😉
2016. júl. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Fú de gyűlölöm a panelt...Főleg az utóbbi pár évben gyűlöltem meg.Mióta sok normális lakó elköltözött és barlangban született neandervölgyiek költöztek a helyükre.Azóta megy a zajongás.Puffog-durrog,a radiátort nyikorgatja,énekel,a sarkán jár-remeg tőle az éplület-,a tv-t bömbölteti éjjel 2-kor,súlyzót dobál,húzkodja a fém lábú széket a járólapon stb.Én mennék.Költöznék,de rajtam kívül senki sem akar a családból.Mondjuk elég jó helyen lakunk.Minden itt van egy köpésre,de én ezt már nem bírom.
2016. júl. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem a családi házat. A társasházi lakással sokkal kevesebb a gond, hétvégéken lehet menni bárhová, nem kell kerttel foglalkozni. Igazából pont, hogy aki nem proli életmódot él, mert szeret ide-oda menni (pl. outdoor hobbik, túra, vagy épp színház, esetleg csak elmenni egy étterembe sörözőbe), annak jobb a társasház, szemben a sztereotípiákkal.
2016. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudom, régi a kérdés, de válaszolok erre. Én nemcsak azért nem szeretek kertes házban, mert pluszmunkával jár a kerti munka, mint a fűnyírás, locsolás, levelek összegereblyézése, stb. Más okai is vannak:

-nem tartja össze igazán a családot, akik csak a kinti munkával vannak elfoglalva (meg a grillezéssel). Nem mennek sehová, mondjuk nyaralni, túrázni, városban sétálni, mert nem tudnak időt szakítani erre

-költséges is. Na, meg a kerti szerszámok sem olcsók! Pénzt költenek a cserepes növényekre, mikor rengeteg van belőlük. Télen, amikor be kell azokat hozni, általában elfoglalják a ház egyes részeit megnehezítve a takarítást

2021. aug. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!