Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik választanátok kertes...

Padesz kérdése:

Melyik választanátok kertes ház, vagy panel lakás?

Figyelt kérdés

Info: Kutya van, boxer, a háznál kicsivel nagyobb csak a rezsi viszont messzebb van XXI. kerület BKV-val. Lakás XV. kerület szintén bkv előnye a picivel kisebb költségek és, hogy közelebb van a "civilizációhoz".


Sok mindent lehetne írni előnyökhöz hátrányokhoz, pl. lakásnál kutyához mindig hazamenni sétáltatás miatt stb.



2013. szept. 5. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Kertes házban egyedül laksz, nem hallod a szomszéd minden mozdulatát. Laktam panelban, de meg kellett szokni, hogy a szomszédok hangosan TV-nek, hajnalban kelnek-fürödnek, stb. Vagy akár a szeretkezésüket is hallottam. A kutyák miatt pedig állandó volt a lakók közti veszekedés. Örültünk, amikor sikerült elköltözni.
2013. szept. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1,5 szobás emeletibe laktunk...

Havi 14000 gáz átalányt fizettünk,konvektoros fűtés volt...a fürdőbe csak néha gyújtottunk be,a konyhába és az előtérbe soha,a kicsi szobába csak nagyon alapon ment a nagyobb szobába ami a nappali is volt egybe ott azért meleg volt,nah de izzadni nem lehetett...90%-ba nyugdíjasok laktak ott akik este 7-kor már aludtak volna (persze,hogy reggel 6kor már tudjanak porszívózni,mosni) és bocsánat,de ha az ember elfingta magát már másnap reklamáltak,hogy zajongunk.Idő kellett mire megszoktam,hogy ha a wc-n ülve fölöttem lehúzzák a budit ne ugorjak fel mert olyan volt mintha a nyakamba szakadna a víz..vagy ne hangosan viháncoljak ha a fölöttem lévőnek éppen hasmenése van vagy nagyon erőlködik.Az is jó amikor kihasználva a jó időt szellőztettünk majd a fölöttünk lévő a tiszta kosz szőnyegét kirázta...(a kutyánkkal nem volt bajuk mert szinte az összes öregnek volt)

Kertesbe költöztünk...vegyes tüzeléssel fűtünk és kevesebből mint az ottani éves gázszámla 130m2 fűtünk és nem fázunk.Vannak tyúkok így tojásra és pipi husira nem költünk.Van veteményes így rengeteg zöldségre nem költünk (kút van így a vízszámlát nem nyomja meg a kinti locsolás).Ott évi 120000 ft közös költséget fizettünk..itt évi 10000 ft a kommunális adó és évi 27200 ft a szemétszállítás.

Tény,hogy egy kertesnél sokkal több mindenre kell költeni,de a havi kiadásunk kevesebb mint abba a kicsi emeletesbe volt...jah

és ha az éjszaka közepén szét akarom fúrni a falat akkor se reklamál senki.

2013. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csakis kertes ház. Majd' 25 évig panelban laktam, de azóta még vendégségbe se vagyok hajlandó odamenni.
2013. szept. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!