Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti tudtatok tenni valamit a...

Ti tudtatok tenni valamit a szomszédaitok ellen? Vagy az esetek többségében nincs mit tenni?

Figyelt kérdés
A mi szomszédunk mindig veri a csövet, hogy szerinte mi hangosak vagyunk (fényes nappal), de ők simán bulit tartanak, vagy hangosan szexelnek vagy futópadon futnak este/éjjel.

2017. jan. 2. 00:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Mi nekünk éppen most zárult le a per a szomszédunk ellen. Ezt nagyjából másfél éve tartott.

A történet:

Angliában élünk, és a szomszédunk egy alkoholista nő aki hetente 4 x legalább hajnali 4-5 óráig vagy tovább ordibált, veszekedett a barátjával vagy nagyon hangosan bömböltette a zenét. Jó magyaros módszerrel mint átmegyünk, és a szart is kiverjük belőle, itt kint nem működik. Ha ezt tettük volna, akkor minket büntettek volna meg. Így maradt az angol törvény adta járható út. Kiderült, hogy van csendháborítás, és meg van törvény rá, hogy milyen hangos lehet valaki este vagy éjszaka.

Amikor már legalább 10 alkalommal kopogtunk, hogy fejezzék be a balhét, és a csaj csak jobban csinálta, így az önkormányzathoz fordultunk.

A következőket kellett csinálni. Írásos levelet kellett átadnunk amiben tájékoztattuk, hogy X naptól kezdve minden rögzítve lesz amit művel, és hivatalos panasz nyújtottunk be ellene. Aznap éjjel kihívtuk a rendőröket, akik bár megjelentek, de csak annyit tudtak tenni, hogy rájuk szóltak. De írásos dokumentum van, hogy kint voltak. Innentől kezdve, 1 éven át írtuk egy kis könyvben, Hogy melyik nap hány órától hány óráig mit művelt. Időnként rendőrt hívtunk ami szintén a kis könyvben szerepelt mint bizonyíték. Amikor olyan hangosan veszekedett vagy verekedett a barátjával, hogy simán fel lehetett venni a hangot, felvettük. Érdekes módon a bíróságon az összes hangfelvételt elfogadta a bíró, mert a saját lakásunkban vettük fel a hangokat vagyis ehhez nem kell engedély. (azzal érvelt a bíró, hogy bárki a saját otthonában akár a saját énekléét is felveheti)

fél év és a sok leírt adatok után az önkormányzat figyelmeztette a szomszéd nőt, hogy nem tartja be a törvényt, és több figyelmeztetés nem lesz. Pár hónappal később megkapták az idézést, hogy jelenjen meg a bíróságon. Elnapolta azzal, hogy nem tudott felkészülni a tárgyalásra, így 2 hónappal később lett az új tárgyalás. (addigra már fenyegetés is volt a részéről amit szintén dokumentáltuk) A tárgyaláson 2000 font pénzbírságra és 1 év türelmi időre büntették. Közölték vele, hogy ha az 1 év alatt újabb panasz érkezik, kilakoltatják.

Na ennek olyan 1 hónapja, és azóta csend van.

Most már figyel arra hogy ne zajongjon..De, hogy meddig tart azt nem tudjuk..

2017. jan. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Semmit nem tudok. Kis törődést szoktam adni. Pl mikor 5 órakor kelek kaputelefont benyomom neki. :)
2017. jan. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Angliában élünk, és a szomszédunk egy alkoholista nő aki hetente 4 x legalább hajnali 4-5 óráig vagy tovább ordibált, veszekedett a barátjával vagy nagyon hangosan bömböltette a zenét."


Nálunk sajnos minden stimmel azzal a különbséggel, hogy nem kint élünk. Hogy az ilyen miért nem fordul fel?

2017. jan. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Lesz*rom, ugyanúgy élek a lakásomban. Jobban bosszantja, hogy nem tud provokálni és semmibe veszem. Ok bevallom néha nagyon szórakoztató ahogy vergődik 😁 Alvásom nem zavarja, füldugót használok.
2017. jan. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan hívd ki a rendőröket ha buliznak. 30.000 Ft-ra büntetnek.

Jegyzőnél pedig kérhetsz birtokvédelmet. (3000 Ft-ot kell fizetned)

2017. jan. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1× én, 1× a szomszéd próbálkozott a gondnoknál panaszt tenni egy-egy esemény végett, az a károkozókat védte. Innentől kezdve nincs mit tenni.
2017. jan. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Gondoltam már a rendőrség kihívására, de a családtagjaim nem mentek bele, szerintük arra a hangerőre nem lehet kihívni, így meg nem akartam egyedül megtenni. Viszont itt adódik a kérdés, hogy akkor mekkorára lehet? Ha nem tudok tőle aludni az már elég? Ha például este 8 után de 10 óra előtt futópadon fut, amit csak mi hallunk, még csak a lépcsőházban sem hallani, csak a szobából, arra lehet hívni a rendőröket? Egyébként simán áthallatszódott a zene, szóval nem értem.

Az a baj, hogy ők felettünk laknak, és csak mi vagyunk az egyetlen olyan szomszédjuk, aki bármit hallhat tőlük (nincs tanú). Van egy mellettük lakó, de oldal irányban a mi oldalszomszédunk is alig áthallható. Ráadásul mivel felettünk vannak simán bosszút állhat erkélyre leszemeteléssel, meg ugrabugrálással, hangos zenével, radiátorcsőveréssel.

2017. jan. 3. 12:45
 8/11 anonim ***** válasza:

Már majdnem azt hittem, hogy rólunk beszélsz, de mi nem szoktunk bulizni, sem csövet verdesni és igyekszem nem hangoskodni :)

Sajnos ez tipikus megszoksz vagy megszöksz eset, ritkán lehet beszélni a szomszédokkal.

Itt mi vagyunk a problémásak. Mi is futópadozunk este 8 és 10 között néha. Szar környéken lakunk, a férjem majdnem elütötték futás közben, nekem meg szociális fóbiám van, a lakásból alig bírok néha kimászni, nemhogy odakint edzeni szóval marad ez a megoldás, pedig próbáltuk máshogy. Ha úgy jön ki a lépés, igen, néha belecsúszik egy-egy esti edzés, de olyankor gyorsan lezavarjuk és havonta egynél többször nem csinálunk ilyet.

Még soha senki nem szólt egy szót sem érte, szóval nem tudok róla, hogy bárkit zavarna. Szoktunk nagyon korán hajat szárítani, turmixot készíteni, néha nem lehet kivédeni, hogy "csúnya" időben használjunk hangos gépet. Lehet fiatalok vagyunk még és azért, de nem érzem, hogy az egész életem arról kéne szóljon, hogy meghúzom magam és olyan szomszédokhoz alkalmazkodom akikkel még köszönőviszonyban sem vagyunk. Ha zavar valakit, jöjjön fel, szóljon és jó esetben abbahagyom a zavaró dolgot.

Amúgy a múltkor meg éjfélkor centrifugáztam. Vicces, de abszolút nem direkt csináltam, felborult az alvásrendem és rohadtul nem vettem észre hogy ennyi az idő, most korán sötétedik ugye :D Szegény szomszédok, nem szóltak egy szót sem, én meg azóta is szégyellem magam mert ez valóban pofátlanság kategória már.

Előfordul, tévedhetünk :) Cserében a felettünk lévő szomszéd nem este, hanem hajnalban hangoskodik, alkoholista, úgy csapkodja fél óránként az ajtókat hogy ugrál alattunk az ágy tőle. A szomszédnak meg a hálóablak mellett a csapágyas légkondija, amit egész évben megállás nélkül használ.

Ez van, ilyen a társasházi élet :D


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: igen, hívhatod a rendőröket, ha felszólítottad a szomszédot hogy ne zavarjon és mégis teszi tovább, amit. Ezt a lépést nem illik kihagyni. Bár őszintén, ha tényleg sehol máshol nem hallani, nem biztos hogy lépéseket is fognak tenni, mert tényleg nem lépheti át különösebben a zajküszöböt.

Másik: biztos, hogy neked veri a csöveket? Nálunk a macskák ugrabugrálnak a konvektorokon, lazán előfordulhat, hogy valaki másnak hallja :))

2017. dec. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Már ha azóta nem oldódott meg a problémád, persze :D
2017. dec. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ehh bocs a sok szóismétlésért, elég fáradt vagyok :D
2017. dec. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!