Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen jogi eszközöket lehet...

Milyen jogi eszközöket lehet alkalmazni elviselhetetlen felsőszomszéd ellen?

Figyelt kérdés

#szomszéd #jogi megoldás
2016. dec. 13. 22:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Felmész hozzá pampogni, ő agyonver, aztán feljelented 8 napon túl gyógyuló testi sértésért és maradandó egészségkárosodás okozásáért, erre pedig jó esetben lecsukják, és csend lesz.
2016. dec. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Hozzánk pár hete jöttek szerencsére csak albérlők. Felvettük diktafonnal az éjszakai + hajnali zenebömböltetést, éjszakai bútortologatást, falütögetést és még sorolhatnám. Nem tudom honnan jöhettek, de nagyon nincsenek képben, hogy itt mások is élnek és van házirend. Pár aláírás tulajdonosoktól ( sokakat zavarnak) és kereshetnek új albérletet. Nálatok albérlő vagy tulajdonos? Ha előbbi akkor nincs nehéz dolgotok 😊
2016. dec. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egy 25 éves panel-társasházban lakunk a családommal mióta megépült, eddig nem volt semmi gond a szomszédokkal. A mostani szomszéd úgy egy évvel ezelőtt költözött be(Anya+külföldön dolgozó Apuka+kettő kisgyerek) és úgy fél évig tartottak a hangos felújítási munkák, de elviseltük nehezen. A probléma abból adódott igazából, hogy (szerintünk) a szigetelést "sikerült" kivenniük az ő padlóburkolatuk és a betonfal között, ezáltal teljesen áthallásossá tették a két lakást, ami persze minket érint negatívan. A két gyerek reggeltől késő estig folyamatosan nyargalászik a lakás egyik végéből és közben teljes erőből ordítanak, ami nagyon zavaró, de a porszívóztástól kezdve még a lépések zaja is lehallatszódik. A fürdőben/wc-ben a szellőző felől még jobban áthallatszódnak a zajok, egy az egyben lehet hallani azt is, hogy mit mondanak, ami előtte nem volt így.


Kb. 8 hónap után Anyukám felment és megkérte a nőt szépen(kérem+köszönöm), hogy halkabban legyenek, mert nagyon lehallatszódik a zaj és nincsen nyugtunk tőlük. Erre a nő egyből el kezdett ordibálni Anyával, hogy mutasson egy olyan rendeletet, ami kimondja hogy nem lehet kiskocsizni a lakásba meg ilyenek, Anyukám nagyon meglepődött. Az elviselhetetlen zaj persze maradt, ezért egy idő után elkezdtünk a falon keresztül felzörögni(3-4 kopp kézzel). A nő reakcióként úgy jött le, hogy ököllel el kezdte ütni az ajtónkat is ordította, hogy GYERE KI!! - és miután ajtót nyitottunk nagyon agresszíven és hangosan kiabálva közölte, hogy ha sír a gyereke akkor hallgassuk, meg összefüggéstelenül elkezdett mindenfélét mondani, de egy kerek mondatot nem sikerült összehoznia. Én mondtam neki, hogy a szigetelést kiszedték és ezért halljuk őket ennyire, mert előttük is két kisgyerekes család lakott ott és onnan soha semmit nem hallottunk és hozzátettem, hogy nincs joga megváltoztatnia a ház szerkezetét a mi nyugalmunk kárára, nekünk is vannak jogaink. Erre csak annyit mondott, hogy "mindenki felújítja a lakását már senkinél se linóleum van," aminek semmi köze nem volt ahhoz, amit én mondtam(az burkolat, nem a szigetelés). Plusz még most egy évvel később beköltözés után is minden hétvégén a férje fúrni szokott, ami már tényleg mindennek a teteje.

Mivel eddig ez egy kulturált ház volt és nem voltak ilyen jellegű problémák nincsen házirendünk ezért arra lennék kíváncsi, hogy ilyen esetben milyen jogi úton tudja az ember a jogát érvényesítenie? Bírósághoz vagy Rendőrséghez kell-e fordulni? Hogyan tudnánk bizonyítani a házszerkezet rongálását illetve jól gondolom-e egyáltalán, hogy a szigetelés kivétele ide sorolható? Lehet-e alkotmányos alapjogokra hivatkozni?(egészséges környezethez való jog,stb.)


Előre köszönöm a válaszokat, elnézést a hosszú leírásért.

2016. dec. 13. 22:58
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanilyen a helyzet. Minden áthallatszik. Hangszigetelésre lenne szükség.
2016. dec. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen az kéne. Utánaolvastam, az utólagos hangszigetelés a mi oldalunkról ami ér is valamit 10 cm vastagságú lenne. Mi több helyen úgy építettük be a lakást, hogy majdnem plafonig ér a szekrénysor, tehát az sajnos nem megvalósítható.
2016. dec. 13. 23:44
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2# válaszoló jó tippet adott, de ha csak élnek és az hallatszik át azzal semmit nem fog kezdeni a jegyző. Szándékos indokolatlan zajkeltésnél más a helyzet.
2016. dec. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy azért az is számít, hogy hány decibelnyi zajt keltenek, vannak megadva bizonyos értékhatárok és mérik a zajszennyezés mértékét (persze gyakorlatban nem tudom mit csinálnak).


Arról nem tudsz esetleg valamit, hogy a szigetelés kivétele a házszerkezet módosításának minősül-e jogilag? Szerintem ezzel lenne a legjobb esélyünk, de gondolom akkor az már polgári peres eljárás keretében zajlana le.

2016. dec. 14. 10:20
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Pedig én is a ti oldalatokról való hangszigetelést ajánlanám, a sok jogi hercehurca helyett.

Egy asztalos simán lerövidíti a gardróbokat alulról, - különösen azért mert a gardróboknak nem szokott aljuk lenni, a kőre vannak építve - kevesebb költséggel, mint amennyibe az ügyvéd, vagy a perköltség kerül.

Az idegeskedésről már nem is beszélve!

2016. dec. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sajnos egyiken sem lehet módosítani illetve még a függönykarnisokat is el kéne távolítani. Mivel panellakásokban elég alacsony a belmagasság alapból, levéve 10 cm-t már úgy nézne ki mint valami hobbit lak, pl. a szobákban az ablak tetejénél lenne a plafon...
2016. dec. 14. 15:25
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Egyszerű: bosszantsd! Az ilyen nem ért másból.

Írtad, hogy kiszedték a szigetelést. Akkor rakj a plafon közelébe 2 jókora hangfalat, és már szólhat is a Fásy mulató. :) Na erre felpörög, ott fog őrjöngeni, te meg higgadtan a szemébe nézel és megkérdezed, h abbahagyja-e, vagy hívd a rendőrséget? Ezt még jópárszor eljátszod. Aztán majd csak elköltözik a tetves nőszemély.

2016. dec. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!