Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tehetek feljelentést? Többi...

Tehetek feljelentést? Többi lent. Sűrgús

Figyelt kérdés

szóval az eset 2016. nyarán történt, sajnos akkor nem tettem feljelentést, mivel úgy gondoltam, hogy meg lehet beszélni a dolgokat de nem.

Röviden a tárgy:

A fent említett időpontban egy barátommal (ő lenne a tanú), bevágott elénk a járdára egy srác, és követett minket, trágárkodott és fenyegetőzött, szidott és nem akart lekopni, ás ilyen-meg olyan fenyegetőzések hangzottak el tőle. Előtte is volt és fordult utána ily ilyen eset. Szóval folyamatos zaklatások, és fenyegetések.

Mit tehetek? Tehetek feljelentést? És ha igen, akkor van néma súlya, hogy van egy tanúm ?



2017. jan. 24. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
tegyél!
2017. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
Ha csak ez az eset van, akkor nem fognak a rendőrségen komolyan venni.
2017. jan. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez a komolyabb eset tanúval.

De előtte és azután is voltak kisebb nagyobbak, beszólások..fenyegetések, provokáció.

2017. jan. 24. 21:24
 4/8 llorTllorT ***** válasza:
0%
hol élsz te? nem az usá.-koknál vagyunk,hogy mindenkit egyfolytában jelentgessünk.ezek a sünők le se kakilnák.
2017. jan. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy le sem sz-nak. Épp ez az..

Van a telefonomban olyan videó, ahol megtámadnak vasrúddal... elvettem a "fegyvert", akartam feljelentést tenni, erre közlik velem, hogy "ha nem hitelesített az eszköz akkor nem fogadják el", meg hogyan bizonyítom hogy a (szinte HD) videóban szereplő vasrúd az, ami nálam van... aztán kb elhajtottak a pitsába.


Igen. Ez a magyar "rendőrség". Alávaló ge_ik gyülekezete.

Csak tudjátok, ha tudnék feljelentést tenni, akkor az illető patkánynak én keresztbe tudnék tenni, hogy önkéntes rendőrt játszik.

2017. jan. 24. 21:34
 6/8 holnaptegnapja ***** válasza:

Legközelebb csinálj bizonyítékot.


Pl. kamerázd le a a jelenetet a mobiloddal.

- Éjszakai felvétel bajos, hogy sikeres lesz.

Csaljátok be oda, ahol világos van. Vagy vakuzd és vedd fel a hangot.

Ha lehet, ne remegjen a kezed, hogy legyen éles kép az illető arcáról. & Főleg, hogy miket kiabál. Na és miért?


Vagy, nézd meg, hogy a közelben van e térfigyelő kam.

Ott is be lehet azonosítani illetőt. Csak ott nem lesz hang. :(


Utána vidd be az őrsre, mikor már tudod bizonyítani.

---------

Szerintem is, egy esettel lehet, h. még nem foglalkoznak. (ha azt nem ítélik meg súlyosnak)

2017. jan. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tavaly tavasszal a férjemet betámadta 4 román részeg szemétláda. Több tanú előtt, viszont csak egy volt hajlandó tanúskodni.

Ketten kaptak a férjemtől is elég rendesen. Neki agyrázkódása volt, és pár bevérzés a testén. Vetetett látleletet, majd egész éjjel a rendőrségen ült, az egyik jómadárral, aki megtámadta (a többi elmenekült). Kihallgatták őket, majd mindenki ment a maga útjára. Pár hét múlva kapott egy levelet, de nem áldozatként, hanem vádlottként! Az egyik szemét rendőr azt tanácsolta a román patkánynak, hogy mivel láthatólag ő is kapott, tegyen ő is feljelentést a férjem ellen. Itt tart a magyar igazságszolgáltatás. Nincs jogod megvédeni magad, mert rád húzzák a vizes lepedőt!

Ezek után te mit remélsz a feljelentésedtől?

2017. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ááá

Erre is rávágánák, hogy "nem hiteles"

Mondom van bizonyíéktom.


Mind1.

Azért köszi.

Csak tudjátok az a baj, hogy voltak kemény dolgok, meg a családban is voltak veszekedések emiatt... és az egyetlen, aki nem véd meg, nem csinál semmit, az a patkány rendőrség. Egyszerűen nem tudok tényleg mit mondani már rájuk. Engem x összegért pl bevisznek... akkor is ha a családnak lopnék -nincs ilyen. De bezzeg "nálunk" a rendőrségtől pár méterre már évtizedek (!) óta seftelnek a geczik. Ők mennyi adót is fizettek be és azóta hány rendőr is ment el mellettük? És hallottam szorikat önkormányzatistól, hogy felbérelnek embereket is a piszkos ügyeikhez -nem csak pénz- és a rendőrség meg csak nézi őket! Na vajon miért....csurran-cseppen a zseton ott is.


Remélem egyszer lesz egy kormány ami keményen szétveri a rendőrséget.

2017. jan. 24. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!