Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházban lehet tornázni,...

Társasházban lehet tornázni, aerobikozni?

Figyelt kérdés
Van erről valamilyen általános rendelkezés?

2017. jan. 29. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem csoportos orat akarsz tartani, akkor gondolom lehet.

Feltetelezem a lakasodban gondolod, nem a kozos helysegekben, folyoson stb.. :)

Amugy szokott lenni hazirend...de miert ne lehetne tornazni?

A zene vagy az ugralas miatt kerdezed?

2017. jan. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jelenleg folyamatban van egy házirend beszerzése, de eddig még nem tudtam belenézni, szóval azért kérdezem. Hánytól hányig lehet ezt csinálni?

Az ugrabugrálás miatt kérdeztem főképp, az az ami zavaró lehet, meg a zene miatt (videó, ami alapján csinálnám, inkább az oktató hangja van benne), bár direkt nem hangosan van üzemeltetve.

2017. jan. 29. 19:24
 3/8 A kérdező kommentje:
Természetesen a lakásban lenne, és nem órát tartanék, hanem egymagam csinálnám:)
2017. jan. 29. 19:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdeztem az alsó szomszédot, hogy mit szólna hozzá, ha ugróköteleznék. Jó arc volt, megmutatta, hol a hálószobája, hogy afelett ne csináljam, meg adott időpontokat, amikor tuti nem lesz otthon, és felőle szét is szedhetem a lakásom.
2017. jan. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

En is otthon szoktam tornazni, ugyanugy TV elott DVD-re vagy kinect-el. Legobbszor tancosabb dance fitness-t vagy zumba-t szoktam, neha van cardio is, kitoresekkel, 4 utemu fekvotamasz stb, ami ugye kicsit masszivabb ugralas,mint tanc kozben :) Meg joga, de az tuti nem zavar senkit.

Attol fugg hogy melyiket csinalom szoktam rendezni a nappalit, es valaszok cipot.

Szoval tancoshoz puha talpubb cipot szojtam huzni, akkor nem dubog, nem kopog a laminalt padlo.

Cardio-t a szonyegen + jogamatracon szoktam, hogy tonpitsa valamennyire a zajokat.

A zene hangos mindket esetben, de 1 oranal tobbet nem szoktam. Nekem meg nem szoltak miatta, pedig volt hogy heti 5x nyomattam pl a zumbat :)

Ilyet konkretan nem szoktak beletenni a hazirendbe.

Szerintem nem sokkal rosszabb mint ahol pl gyerek lakik feletted, vagy akar tobb is, vagy ahol heti 3szor van rantotthus (klopfolas), vagy naponta porszivozas :) esetleg 2 naponta mosas az ugralo mosogeppel, de azert ne este 9-kor allj neki. Az neked sem tesz jot. Kora delutan vagy delelott szerintem barki elviseli.

De ugye mi nem tudjuk nalatok milyenek a szomszedok.

Ha kicsi van alattatok, vagy kozvetlen fal szomszedsagnal, ott azert erdemes megkerdezni mikor alszik a gyerek...ertekelni fogjak :)

2017. jan. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdemes a közvetlen szomszédokkal megbeszélni illetve a társasház házirendjében lévő rendelkezéseket elolvasni. Ez utóbbi nem lesz konkrét rendelkezés ezzel kapcsolatban, hanem általános megfogalmazás arról, hogy mit mikor szabad, nem szabad csinálni a házban.
2017. jan. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

16:00 után érek haza a munkából, szóval valamikor utána lenne a dolog, de este 8 előtt mindenképp befejezném. Csak egy olyan szoba van, ahol ezt tudnám csinálni. Alattunk fiatalok laknak, viszont nem biztos, hogy mindig pont abban az órában csinálnám, ezért nem tudnék egy fix időpontot megadni, ígérgetni meg nem akarok, de mindenképp délután lenne.

2017. jan. 30. 23:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Veszel egy ilyet:


[link]

A szomszédnak meg semmi köze hozzá mit csinálsz a lakásodban, ha az a normál életvitelhez tartozik (Torna ilyen, úszómedence és a lègkalapács napi használata nem), Az a házirend, ami s napi tornádat korlátozza jogszerűtlen.

+Este 10 után nem illik ugrálni, ha lehallatszik.

2017. jan. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!